Droga przez mękę

Tłumaczenie: Joanna Wajs
Cykl: Dziennik cwaniaczka (tom 9)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
The Long Haul
Joanna Wajs
Ag2S

Wyprawa samochodowa z najbliższą rodziną może być świetną zabawą… chyba że chodzi o rodzinę Heffleyów. Lepiej już teraz przygotujcie się na mrożącą krew w żyłach toaletę na stacji benzynowej, zwariowane mewy, ryzykowne manewry drogowe i niesforną świnię. A to dopiero początek. Jedno jest pewne – Heffleyowie przeżyją doprawdy NIEZAPOMNIANĄ przygodę (choć Greg oddałby wiele, żeby nic z niej nie zapamiętać).

źródło opisu: http://nk.com.pl/

źródło okładki: http://nk.com.pl/

Pati | 2015-06-04
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, Film, 2015

Książkę ze względu na ogrom obrazków przeczytałam bardzo szybko. Powiem szczerze - liczyłam na większą dawkę śmiechu.
Polecam trochę młodszym czytelnikom.

książek: 2077
AnnaSikorska | 2017-04-11

Fabuła przypomina piłeczkę puszczoną w ruch i potrącającą kolejne przeszkody, uruchamiającą kolejne mechanizmy, przez co czytelnik nie ma czasu na nudę. Prosty język, szybka akcja, spora dawka humoru wynikająca z absurdalnych zachowań oraz prześladującego chłopca pecha sprawiają, że lektura rozbawi nie tylko młodego czytelnika. Dla mnie jest to piękne spojrzenie na często fatalnie kończące się dobre intencje dzieci.
Fabuła każdego tomu zawsze ma temat przewodni. Raz są nim wakacje, innym razem święta, nauka w gimnazjum, relacje z rodzeństwem, twarde wychowanie, dojrzewanie, konsekwencje złych czynów, pierwsze związki, rodzinne wyprawy czy kult przeszłości rodziców. Niedługie nakładające się na siebie scenki wprowadzające kolejne elementy napięcia i kończące się zabawnym rozwiązaniem sprawiają, że lekturę czyta się bardzo szybko i z zainteresowaniem. Aby dodatkowo urozmaicić czytanie w książce nie zabraknie elementów komiksowych, dzięki czemu sięgają po nią również przeciwnicy...

Kosa | 2015-09-17
Przeczytana: 10 września 2015

Moim uczniom zawdzięczam m.in. to, że zapoznali mnie z "Dziennikiem cwaniaczka". Regularnie pożyczam od nich kolejne wychodzące tomy :) To wspaniała rozrywka pomiędzy poważniejszymi lekturami, okraszona humorem nie najwyższych lotów (i tak się śmieję, bo ubaw po pachy!), ale są też niejednoznaczni bohaterowie i czasem jakieś przesłanie sensowne się trafi...czyli to, co każdy dzieciak uwielbia! I co tu ukrywać - ja również.

tommy | 2015-09-25
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 13 września 2015

Z czym kojarzy wam się wyprawa samochodowa z najbliższą rodzinką?
Gregowi z pewnością nie najlepiej.
Greg myślał, że te wakacje spędzi spokojnie zamknięty w pomieszczeniu o czterech ścianach, grając w grę wideo. Jednak jego mama zadecydowała inaczej. Pomimo protestu reszty rodzinki zaplanowała wspaniałą rodzinną wyprawę, która zacieśni ich więzy rodzinne. Jednak jakakolwiek wyprawa z Heffleyami nie może skończyć się dobrze i bez żadnych kłopotów.
Rodzina Heffleyów przeżyje niezapomnianą przygodę, którą z pewnością chcieliby zapomnieć.

"Widziałem wystarczająco wiele horrorów, by wiedzieć, że kiedy jakieś zwierzę ugryzie człowieka, to musi się źle skończyć. NAPRAWDĘ nie życzyłbym sobie przemiany w świniołaka. To zrujnowałoby mi życie uczuciowe."

Dzienniczek Cwaniaczka lubię ze względu na to, że szybko się go czyta, zawiera wiele zabawnych obrazków oraz przekomiczny humor i niesamowite pomysły. Można, by pomyśleć, że dziewiąty tom to już... może być cały czas odgrzewany ten sam...

Wiśniowa2000 | 2016-08-07
Przeczytana: 03 sierpnia 2016

Przeczytałam wszystkie książki z tej serii i każdy kolejny tom jest mniej śmieszny od poprzedniego. Pomimo, że moja siostra śmiała się czytając tą książkę - ja ani trochę. Nie wiem, może po prostu opuszcza mnie poczucie humoru. Niemniej jednak książkę czyta się BARDZO szybko, ponieważ zawiera wiele obrazków. Tak właściwie to dzięki tej właśnie serii moja siostra polubiła czytać książki. Polecam Drogę Przez Mękę, ponieważ, mimo, że nie była śmieszna, to z chęcią ją przeczytałam.

BOOK-MAC | 2015-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2015

Wchodzę sobie wczoraj do Matrasa i oczywiście kupuję sobie tę fajną książkę. Jak zwykle nie zabrakło humoru i innych nieodłącznych cech tej oto serii. Nie jestem rozczarowany z mojego zakupu. Nasz główny bohater Greg musiał przejść istną drogę przez mękę, z której można było trochę się pośmiać. Bardzo fajne.

| 2016-12-26
Przeczytana: 25 grudnia 2016

Tytułowym cwaniaczkiem jest Greg Heffley,główny bohater i narrator całej serii, gdyż właśnie on prowadzi ów dziennik. W całej serii poznajemy przezabawne losy jego, jego znajomych i rodziny. W dziewiątym tomie, czyli „Droga przez mękę” całą rodziną wyruszają na wycieczkę samochodową, gdzie spotykają ich różne przypadki.

Serię „Dziennik cwaniaczka” czytałam w podstawówce i naprawdę uwielbiałam przygody Grega, gdyż można się przy nich nieźle ubawić. Nawet dziś przez niektóre sytuacje wybuchałam śmiechem.
Książka napisana jest prostym, łatwym językiem, ponieważ skierowana jest bardziej do młodszych czytelników. Przepełniona jest również rysunkami, przez co czyta się ją błyskawicznie. Wystarczyła mi godzina, aby ją skończyć.
Jest wspaniała, aby przez chwile zapomnieć o problemach i po prostu przyjemnie spędzić czas. Wspaniale było powrócić do tamtych czasów, gdy zachwycałam się całą serią :D

Mati | 2017-08-30
Przeczytana: lipiec 2017

Pierwsza książka z tej serii którą przeczytałem. No i oczywiście zacząłem czytać kolejne z tej serii.

MajkaHajka | 2018-11-11
Przeczytana: 09 listopada 2018

Bardzo fajna książka. Ta część jest jedną z tych najbardziej rozbawiająca z książek tej serii

Kamil | 2015-04-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 28 kwietnia 2015

Kto z nas nie miał niezapomnianych wakacji?