20844565
czasopisma
Ada

Dziewiąty numer magazynu "Coś na Progu". W środku m.in. opowiadania Marka Hoddera i Franka Herberta, wywiad z Bramem Stokerem, sylwetka Karla Wagnera, kultowy komiks z serii "Martin Mystère" (duetu Castelli & Alessandrini). Temat przewodni: CZARNE CHARAKTERY! Piszemy m.in o fenomenie "M" Fritza Langa, Catwoman, Harley Quinn i Poison Ivy, przedstawiamy komiksowy team The Forgotten Villains, dajemy się uwieść Satanico Pandemonium i Catherine Tramell, krzyczymy Munchem, intrygujemy Houdinim i grozimy Big Alem...

źródło opisu: http://dobrehistorie.pl/magazine,15.html

• Milion nowych chwil
  • Tajemnice Joan
Zakład o miłość
Agnieszka Lingas-Łoniewska

7,08 (1340 ocen i opinii)
Ciemność nad miastem

Jennie Rooney

7 (29 ocen i opinii)
Pożeracz | 2014-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2014

Trafiłem na to pismo, gdy było w fazie zapowiedzi ( a "Lśnienie" znałem tylko z legend), a czytany przeze mnie od około roku SFFiH chylił się ku upadkowi. W ten sposób zamiast miesięcznika z opowiadaniami głównie sf i fantasy dostałem dwumiesięcznik (wówczas) niewielkiego formatu, napakowany różnymi ciekawymi tematami - oprócz fantastyki w wydaniu Weird i horroru był kryminał, groza, kultura i sztuka nurtu pulp, opowiadania, wiersze, wywiady, komiksy, anime. Każdy numer ma swój temat przewodni, eksplorujący zakamarki kultury fantastycznej.

całość: http://slpablos.blogspot.com/2014/08/cos-na-progu-9-czarne-charaktery.html

CubeX | 2014-03-11
Przeczytana: 07 marca 2014

Zdecydowanie wolę literaturę grozy od kryminałów, dlatego przy lekturze poprzednich numerów „Cosia” najwięcej uwagi poświęcałem tekstom okołohorrorowym, strefę kryminału traktując trochę po macoszemu. Nie pomijałem jednak nic. Z numerem dziewiątym nastąpił przełom – artykuły ze strefy kryminału oceniam nie tylko jako ciekawy dodatek, ale jako jedne z najlepszych tekstów.

Napiszę krótko – mnie jako Czytelnika kupili. Wszystkie numerki przemaglowałem od deski do deski i podobnie będzie z kolejnymi. Czytam nawet te artykuły, które pozornie powinny być dla mnie mniej interesujące. Tymczasem wielokrotnie już pozytywnie zostałem zaskoczony poszerzając swoje horyzonty. W dziewiątym numerze przypadły mi do gustu szczególnie teksty o Kubie Rozpruwaczu i Alu Capone. Wiedziałem dotąd kto zacz, ale szerszą wiedzę mam dopiero po lekturze „Cosia”.

Paweł Lipka | 2014-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2014

Właśnie jestem po lekturze 9 numeru COSIA. Z numeru na numer są coraz lepsi. Temat numeru ciekawy i dobór złych charakterów też jest nietuzinkowy i miejscami zaskakujący. Cała wydawnictwo (http://dobrehistorie.pl/) robi kawał dobrej roboty. Brakowało czegoś takiego w Polsce, choć czasami zaskakują mnie na minus wydaniem chociażby biografii Beyonce, ale to mały minusik z mojej strony.Na plus jest na pewno wydanie takich klasyków jak "Płoń wiedźmo płoń " Merritta i "W otchłani imatry" Ławrowa. Ale nie ma się co czepiać bo takich czasopism i książek brakuje w polskich księgarniach nie ma się co oszukiwać . Zalecane jest wejście na ich stronkę i zapoznanie się z wszystkimi rzeczami które wydali, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. GORĄCO POLECAM

Ada | 2014-02-18
Przeczytana: 15 lutego 2014

Niesamowicie dobry numer! Świetne artykuły z tematem numeru - pop-kulturowe Czarne Charaktery o których mało się mówi i mało się wie. Ponadto zaskakujące fakty i mity z życia postaci zupełnie realnych - Al Capone i Harry Houdini, jakich jeszcze nie znaliście.
Pyszne opowiadania Hoddera i Herberta, których przedstawiać nie trzeba... I krótki, mocny debiut Jakuba Tyszkowskiego, szczególnie polecam.

Pablo | 2014-02-03

Definitywnie najlepszy numer, jaki do tej pory się ukazał. Karl Edward Wagner, Harry Houdini, kobiety-demony, Al Capone, American Psycho i miodne opowiadanie Franka Herberta.
Mocno polecam.