Jak rumianek

Wydawnictwo: Bernardinum
7 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
choroba szpital
Abdita

Każdy z nas boi się szpitala, chociaż wszyscy wiemy, że jest czasem niezbędny. Ratuje zdrowie i życie, a jednak unikamy go jak ognia. Jak oswoić dziecko z chorobą? Co z robić, żeby szpital stał się miejscem przyjaznym? W jaki sposób rozmawiać z najmłodszymi o trudnych sprawach: chorobie, śmierci, lęku? Książka „Jak rumianek" powstała z myślą o dzieciach – tych chorych, które muszą często...

Książka „Jak rumianek" powstała z myślą o dzieciach – tych chorych, które muszą często długo przebywać w szpitalu i tych, które jeszcze nigdy w nim nie były, a myślą o nim z lękiem. Powstała też z myślą o rodzicach, dla których choroba dziecka zawsze jest bardzo trudna. To książka, która działa jak rumianek – uspokaja, koi, leczy.

źródło opisu: http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Jak-rumianek/599

źródło okładki: http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Jak-rumianek/599

Kasiek | 2017-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2017

Bardzo mądra książka poruszająca ważny i trudny temat którym jest chorowaniem i pobyt w szpitalu. Warto ją przeczytać aby dziecko wiedziało co to jest szpital i w razie potrzeby przebywania w nim się nie bało. To książka która uczy tez tolerancji dla innych dzieci które dużo chorują. Dużym atutem są piękne ilustracje

blablabla | 2015-03-23
KocieLektury | 2013-04-24