Mądrej głowie dość dwie słowie, t. 1. Od Abrahama do kleryka

- Kategoria:
- publicystyka literacka, eseje
- Format:
- papier
- Data wydania:
- 1975-01-01
- Data 1. wyd. pol.:
- 1975-01-01
- Liczba stron:
- 348
- Czas czytania
- 5 godz. 48 min.
- Język:
- polski
"Mądrej głowie dość dwie słowie" to pasjonujący zbiór esejów z historii naszej literatury, języka i kultury obyczajowej, ukazujący dzieje 513 przysłów ułożonych w porządku alfabetycznym. Tom pierwszy zawiera bogaty materiał historyczny i anegdotyczny, który stał się podstawą przysłów o Abrahamie, Adamie i Albertusie, o królu Dawidzie, Jagielle i Kazimierzu Wielkim. Oprócz patriarchów, królów i poddanych nie brak w nim świętych kalendarzowych, jak św, Barbara i św. Błażej, błaznów w osobie Stańczyka oraz wszelkiego autoramentu bab i diabłów. Tom tworzy szerokie ramy chronologiczne i społeczne, w których mieszczą się różne okresy historii i różne kręgi kulturowe, dające początek przysłowiom zarówno dworskim, jak i plebejskim.
Kup Mądrej głowie dość dwie słowie, t. 1. Od Abrahama do kleryka w ulubionej księgarni
W naszej porównywarce znajdziesz książki, e-booki i audiobooki z najpopularniejszych księgarń internetowych. Niektórzy partnerzy przygotowują dla użytkowników naszego serwisu specjalne rabaty, dlatego warto kupować książki przez lubimyczytać.pl. Oferty są prezentowane w trzech kategoriach: „Oferta dnia” (promocje partnerów),„Polecane księgarnie” (sprawdzeni partnerzy handlowi, z którymi współpracujemy na podstawie umów) oraz „Pozostałe”. W każdej kategorii kolejność prezentacji zależy od ceny produktu przekazanej przez księgarnie lub dostawcę porównywarki. Lubimyczytać.pl nie prowadzi sprzedaży i nie uczestniczy w procesie zakupowym po przekierowaniu na stronę sklepu. Mimo że dokładamy starań, aby wszystkie linki i informacje były aktualne, nie mamy wpływu na ewentualne nieścisłości cenowe, błędne przekierowania lub zmiany w ofertach księgarni. Jeśli zauważysz nieprawidłowość, prosimy o zgłoszenie jej na adres: admin@lubimyczytac.pl. Dzięki Twojej informacji możemy jeszcze lepiej dbać o jakość działania naszej porównywarki.
Oceny książki Mądrej głowie dość dwie słowie, t. 1. Od Abrahama do kleryka
Poznaj innych czytelników
42 użytkowników ma tytuł Mądrej głowie dość dwie słowie, t. 1. Od Abrahama do kleryka na półkach głównych- Chcę przeczytać 26
- Przeczytane 16
- Posiadam 10
- Język i pismo 1
- Encyklopedie, słowniki, antologie, podręczniki 1
- Historia, z historią w tle 1
- Edukacyjne i poradniki 1
- W kręgu literatury 1
- Ex libris 1
- Domowa biblioteczka 1
Tagi i tematy do książki Mądrej głowie dość dwie słowie, t. 1. Od Abrahama do kleryka
Czytelnicy tej książki przeczytali również
Cytaty z książki Mądrej głowie dość dwie słowie, t. 1. Od Abrahama do kleryka
Bądź pierwszy
Dodaj cytat z książki Mądrej głowie dość dwie słowie, t. 1. Od Abrahama do kleryka
Dodaj cytat











































OPINIE i DYSKUSJE o książce Mądrej głowie dość dwie słowie, t. 1. Od Abrahama do kleryka