Pozorność

Okładka książki Pozorność
Natalia Nowak-Lewandowska Wydawnictwo: Lucky literatura obyczajowa, romans
304 str. 5 godz. 4 min.
Kategoria:
literatura obyczajowa, romans
Format:
papier
Data wydania:
2023-01-30
Data 1. wyd. pol.:
2017-01-30
Liczba stron:
304
Czas czytania
5 godz. 4 min.
Język:
polski
ISBN:
9788367184670
Średnia ocen

                7,0 7,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki
Reklama

Kup Pozorność w ulubionej księgarni i

Porównywarka z najlepszymi ofertami księgarń
W naszej porównywarce znajdziesz książki, e-booki i audiobooki z najpopularniejszych księgarń internetowych. Niektórzy partnerzy przygotowują dla użytkowników naszego serwisu specjalne rabaty, dlatego warto kupować książki przez lubimyczytać.pl.
Oferty są prezentowane w trzech kategoriach: „Oferta dnia” (promocje partnerów), „Polecane księgarnie” (sprawdzeni partnerzy handlowi, z którymi współpracujemy na podstawie umów) oraz „Pozostałe”. W każdej kategorii kolejność prezentacji zależy od ceny produktu przekazanej przez księgarnie lub dostawcę porównywarki.
Lubimyczytać.pl nie prowadzi sprzedaży i nie uczestniczy w procesie zakupowym po przekierowaniu na stronę sklepu. Mimo że dokładamy starań, aby wszystkie linki i informacje były aktualne, nie mamy wpływu na ewentualne nieścisłości cenowe, błędne przekierowania lub zmiany w ofertach księgarni. Jeśli zauważysz nieprawidłowość, prosimy o zgłoszenie jej na adres: admin@lubimyczytac.pl. Dzięki Twojej informacji możemy jeszcze lepiej dbać o jakość działania naszej porównywarki.
Ładowanie Szukamy ofert...

Polecane przez redakcję

Oceny książki Pozorność

Średnia ocen
7,0 / 10
285 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
897
870

Na półkach:

Opinia o książce - Pozorność
Opinia napisana przez: Teresa Skonieczna
Tytuł jest odzwierciedleniem treści i bardzo dobrze pasuje. Główni bohaterowie, Anka i Piotr stwarzają pozory szczęśliwego małżeństa wobec rodziny, sąsiadów i przyjaciół. On przystojny, pracowity i miły dla wszystkich. Ona ładna, zgrabna i zapewniająca otoczenie, że jest szczęśliwa. Pozory jednak mylą. Anka doświadcza przemocy fizycznej i psychicznej ze strony męża. Jest ona typową ofiarą przemocy, nie radzi sobie ze swoimi emocjami. Poznając ją nie mogłam jednak zrozumieć jej postępowania. Ma pracę, oszczędności, nie ma na utrzymaniu gromadki dzieci, mieszka w domu rodziców, a nawet po dokonannym na niej gwałcie przez męża nie wyrzuca go z domu i ze swojego życia. Godzi się na poniżanie, zdrady i bicie. Propozycje pomocy od przyjaciół i byłego narzeczonego odrzuca. Nie poczułam z nią więzi, nie polubiłam jej. Książkę czyta się szybko, ale miejscami wygląda jak streszczenie historii życia pewnego małżeństwa, opis jest zbyt powierzchowny. Oprócz problemu przemocy domowej autorka poruszyła również ważny temat jakim jest znieczulica panująca w szpitalu w stosunku do kobiet po poronieniu. Współczuję Ance i innym kobietom, które przyżyły poronienie. Sama utrata wyczekiwanego dziecka jest ogromną traumą dla kobiety, a dodatkowo wzmacnia to przeżycie obojętność personelu szpitalnego.

Opinia o książce - Pozorność
Opinia napisana przez: Teresa Skonieczna
Tytuł jest odzwierciedleniem treści i bardzo dobrze pasuje. Główni bohaterowie, Anka i Piotr stwarzają pozory szczęśliwego małżeństa wobec rodziny, sąsiadów i przyjaciół. On przystojny, pracowity i miły dla wszystkich. Ona ładna, zgrabna i zapewniająca otoczenie, że jest szczęśliwa. Pozory jednak mylą....

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Poznaj innych czytelników

670 użytkowników ma tytuł Pozorność na półkach głównych
  • 338
  • 332
111 użytkowników ma tytuł Pozorność na półkach dodatkowych
  • 61
  • 14
  • 8
  • 7
  • 6
  • 5
  • 5
  • 5

Tagi i tematy do książki Pozorność

Inne książki autora

Okładka książki Kiedy budzą się motyle Agata Czykierda-Grabowska, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Natalia Nowak-Lewandowska, Jagna Rolska, Alicja Sinicka, Monika Skabara, Anna Szafrańska, Sylwia Trojanowska
Ocena 7,2
Kiedy budzą się motyle Agata Czykierda-Grabowska, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Natalia Nowak-Lewandowska, Jagna Rolska, Alicja Sinicka, Monika Skabara, Anna Szafrańska, Sylwia Trojanowska
Okładka książki Miłość na horyzoncie. Antologia opowiadań w klimacie górskim Anna Bellon, Agata Czykierda-Grabowska, K.A. Figaro, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Natalia Nowak-Lewandowska, Elżbieta Rodzeń, Natasza Socha, Anna Szafrańska, Sylwia Trojanowska
Ocena 6,9
Miłość na horyzoncie. Antologia opowiadań w klimacie górskim Anna Bellon, Agata Czykierda-Grabowska, K.A. Figaro, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Natalia Nowak-Lewandowska, Elżbieta Rodzeń, Natasza Socha, Anna Szafrańska, Sylwia Trojanowska
Natalia Nowak-Lewandowska
Natalia Nowak-Lewandowska
Łodzianka, miłośniczka zwierząt, autorka licznych książek obyczajowych, w których podejmuje ważne społecznie tematy. W wolnych chwilach przygotowuje się do biegów górskich, choć zapytana, zawsze wybierze morze na miejsce wypoczynku. Uwielbia czytać reportaże, prozę brytyjską, a ostatnio jej zainteresowania krążą wokół mroźnej Finlandii i języka fińskiego.
Zobacz stronę autora

Czytelnicy tej książki przeczytali również

Dobroć nieznajomych Katrina Kittle
Dobroć nieznajomych
Katrina Kittle
Ta historia nie jest dla każdego. To książka dla tych, którzy mają mocne serce i odwagę, by zmierzyć się z trudnym, niewygodnym tematem. Złamała mnie kilkakrotnie. Nie raz popłynęła łza. To była emocjonalna podróż przez najciemniejsze zakamarki ludzkiego cierpienia — historia o przemocy seksualnej wobec dziecka. Sarah, samotna matka, próbuje odnaleźć równowagę po śmierci męża, godząc wychowanie dzieci z pracą i bólem. Jej świat znów się zawala, kiedy przyjaciółka i jej mąż zostają oskarżeni o molestowanie swojego syna — Jordana. Sarah zostaje jego opiekunką i krok po kroku odkrywa, co działo się w jego domu. A ta prawda… mrozi krew w żyłach. To historia o empatii, która potrafi ocalić. O wyborach, które nie są łatwe. O tym, jak trauma jednego dziecka potrafi wstrząsnąć całą rodziną. Narracja prowadzona z różnych perspektyw — w tym jej synów i samego Jordana — pozwala poczuć, jak głęboko sięgają rany, które często pozostają niewidoczne. Najbardziej rozdzierający jest punkt widzenia Jordana. Chciałam go przytulić. Chciałam mu obiecać, że świat może być inny. I najbardziej przerażające było to, że było tyle momentów, by ktoś zareagował… a nikt tego nie zrobił. Autorka podeszła do tematu z ogromnym szacunkiem i wyczuciem. To książka brutalna w treści, ale ludzka w przekazie. Nie daje łatwych odpowiedzi — ale z całą pewnością daje coś znacznie więcej: zrozumienie, refleksję i głos dla tych, którzy go nie mają. „Tak łatwo jest nie zauważyć zła, które kryje się obok nas…”
czytam_bo_lubie1207 - awatar czytam_bo_lubie1207
ocenił na 9 10 miesięcy temu
Julia i jej córki Colleen Faulkner
Julia i jej córki
Colleen Faulkner
Seria „Kobiety to czytają” to swego czasu był mój must have do kupienia od razu po premierze. Ale jak wiadomo w przypadku książkoholika nie oznacza to przeczytać od razu, więc „Julia i jej córki” czekały kilka lat na swoją kolej. Julia musi mierzyć z ogromną stratą. Jedna z jej córek nie żyje. To, co jest w tym najgorsze, to, to, że wypadek, w którym zginęła Caitlin spowodowała Haley – jej pierworodna. Jak poradzić sobie ze stratą? Jak nie obwiniać Haley? Jak zatroszczyć się o najmłodszą córkę Izzy, która nie chce odzywać się do Haley? Jak uratować umierające małżeństwo? Czy podróż z Las Vegas do Maine pomoże? Czy trzy kobiety w jednym aucie odnajdą sposób na poradzenie sobie z żałobą po siostrze i córce? Nie chcę nigdy znaleźć się w skórze Julie, która musiała radzić sobie z utratą córki. I jeszcze mierzyć się ze świadomością, że to inna córka spowodowała wypadek. Caitlin była przeciwieństwem Haley. Ułożona i spokojna. Ale czy na pewno? Czytając retrospekcję Haley dowiadujemy się, że rzeczywistość mogła być zupełnie inna. Zarówno Julia, Haley jak i Izzy inaczej przechodzą stadium żałoby. Początkowo wydaje się, że Julia nigdy nie wróci do „normalnego” życia, że na zawsze pogrąży się w żałobie po stracie dziecka. Julia chce uratować rodzinę. Musi jednak wybierać między mężem, a córkami. Taki wybór nigdy nie powinien mieć miejsca. Zarówno Julia jak i Ben cierpią, ale tak naprawdę to Julia po mimo swojego bólu dostrzega niebezpieczeństwo, jakie wisi nad Haley. To ona, a nie jej mąż. Ben stwierdza, że najlepiej byłoby wysłać obie córki do szkól z internatem, aby nie żyły w miejscu, gdzie, kiedy była ich piątka. Ignorancja Bena i przekonanie, że Julia popełnia błąd zabierając córki w podróż przez prawie całe Stany Zjednoczone była irytująca. Kobieta czuła, że ich dzieci potrzebuję wsparcia i bliskości, a nie tylko odesłania z domu. Ben i jego bracia byli maminsynkami. Zawsze wybierał matkę i słuchał jej zdania. „Julia i jej córki” ruszają w drogę. W drogę żałoby, aby ją przeżyć i pogodzić się z tym, co miało miejsce, aby nie winić się za to, co się wydarzyło i nie opłakiwać Caitlin, a cieszyć się, że była częścią ich życia. To niesamowicie trudne, bo Julia i Izzy musiały nauczyć się myśleć, że śmierć Caitlin to wypadek, a nie celowe działanie siostry. Natomiast Haley musiała przestać się obwiniać i zrozumieć, że wypadki się zdarzają. Dobrze, że zakończenie tej powieści jest takie, jakie jest. Pokazuje prawdę o małżeństwach w trakcie takiego dramatu. Jak trudno jest małżonkom utrzymać i zrozumieć swój ból wzajemnie. Podziwiam, że autorka była w stanie napisać powieść, gdzie matka straciła dziecko i jeszcze pisać z perspektywy takiej kobiety, kiedy sama jest matką.
Adrianna__ - awatar Adrianna__
ocenił na 7 1 rok temu
Wybacz mi Gabriela Gargaś
Wybacz mi
Gabriela Gargaś
Moje drugie spotkanie z autorką zdecydowanie uznaję za udane. Pierwsze było średnia, ale z kolei w książce „Wybacz mi” strony przewracały się same i nie mogłam się doczekać, aż zasiądę z książką na kanapie. Ludwika ma jedną tajemnicę, która skrywa od lat przed córką Klaudią. Córka od wielu lat wraz z mężem Piotrem i dwójką dzieci: Mateuszem i Katarzyną, mieszkają w Londynie. Klaudia nigdy nie była tam szczęśliwa, ciągle tęskniła za ojczyzną tym wszystkim, co znała przed wyjazdem. Może gdyby jej małżeństwo było lepsze to wszystko byłoby łatwiejsze. Wypadek matki sprawia, że Klaudia wraca do Polski opiekować się kobieta. Nie wie jednak, że wkrótce dowie się o czymś, co zmieni jej życie na zawsze. Czy bohaterowie powieści wybaczą sobie wzajemnie błędy? Już dawno żadna książka nie wciągnęła mnie tak jak ta. Czułam zainteresowanie już od pierwszych stron, a styl autorki był lekki przy poważnych tematach, ale jednocześnie nie prześmiewczy. Gabriela Gargaś zdecydowanie podeszła do tematów z wrażliwością i empatią. To, co jeszcze mi się podobało w tej powieście, że historia Ludwiki, mimo, że była ważna to nie zdominowała tej książki. Znalazło się też miejsce na opowieść Klaudii czy jej dzieci Mateusza i Kasi. Klaudia po przyjeździe do Polski przeszła dużą metamorfozę. Przestała być bojącą się sprzeciwić mężowi kobietą. Zaczęła wierzyć w siebie i że może budować swoje życie od nowa nawet w wieku lat czterdziestu. Myślę, że wiele jest takich Klaudii – kobiet, które pozwoliły się zdominować przez mężów, a dzieci nie traktują ich poważnie. Dlatego też wiele kobiet może utożsamić się z główną bohaterką. Dobrze, że Klaudia odnalazła swoje życie i mogła zacząć żyć tak jak tego chciała, a niewiernego męża kopnęła w cztery litery. Sama historia rodziny Ludwiki i Sary jest bardzo smutna i przygnębiająca. Ludwika żyła z najcięższym brzemieniem karą, z jaką może żyć człowiek. Trochę jej współczułam, bo ona w młodości zrobiłaby dla swojej siostry Sary wszystko, a z kolei Sara mimo swojej miłości do niej nie potrafiła odwdzięczyć się tym samym i że zwykłej zazdrości zniszczyła jej życie, a także swoje i Klaudii. Uzyskać przebaczenie od kogoś jest trudne, ale wybaczenie sobie moim zdaniem jest jeszcze trudniejsze. Bo to my żyjemy ze swoim sumieniem, które często jest najsurowszym sędzią. „Wybacz mi” to opowieść o stracie i zaczynaniu od nowa, o przebaczeniu na które nigdy nie jest za późno, a przede wszystkim o tym, że w naszym życiu najważniejsi dla siebie powinniśmy być my sami. "Są chwile, na które z niecierpliwością czekasz, i takie, które bolą. Takie, które chciałavyś, by się nie kończyły, i takie, o których chcesz jak najszybciej zapomnieć. Chwile, z których składa się twoje życie." ~ Gabriela Gargaś, Wybacz mi, Poznań 2016, s. 107.
Adrianna__ - awatar Adrianna__
ocenił na 9 1 rok temu
Kolejny rozdział Agata Kołakowska
Kolejny rozdział
Agata Kołakowska
Inspirująca historia pewnego redaktora i pisarki. Ktoś bacznie przygląda się ich życiu, prywatnym problemom, wątpliwościom i błędom rozliczając ich w przesyłanej w odcinkach powieści. Naprawdę bardzo dobra książka. Do końca zastanawiałam się kto może być w kręgu podejrzanych. Okazało się, że nie można nikomu ufać. Każdy może być podejrzany. Czytałam naprawdę z zapartym tchem. Dawno nie czytywałam żadnych książek z braku czasu i innych priorytetów. Kupiłam ją na straganie nad morzem. Zaintrygował mnie tytuł i okładka. Dodatkowo fakt, że autorką jest polka. Do tej pory czytywałam jedynie powieści zagranicznych autorów. Chciałam przetestować twórczość Pani Agaty i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Powieść napisana w dobrym tonie, prowadzi czytelnika za rękę zmieniając otoczenie i bohatera, a także moment opowieści. Autorka była w stanie przez cały czas lektury utrzymać moje zainteresowanie, więc naprawdę jest to wyczyn godny pochwały. W dzisiejszych czasach zarówno ja, jak i wiele innych osób szybko się nudzi, lub męczy, bo z tyłu głowy mielę cały czas ostatnie sytuacje, problemy i kwestie, do których będę musiała wrócić po odłożeniu książki. Jednak tutaj mogłam się zatopić w świecie spisków i podejrzeń bez jakichkolwiek skrupułów bawiąc się w odkrywanie prawdy. Z miłą chęcią wracałam do książki w wolnych chwilach. Podsumowując, moim zdaniem książka jest dobrze napisana, historia jest przedstawiona z odpowiednią energią, nic nie jest oczywiste. Do samego końca. Później, po skończeniu książki dalej się zastanawiałam, czy aby na pewno rozumiem zakończenie. Jednak do dzisiaj nie mam pewności, czy dobrze zinterpretowałam całą historię. Uwielbiam lektury, które dają do myślenia i pozostawiają czytelnika z refleksją i skłaniają do zastanowienia się ponownie nad całością.
bookslover - awatar bookslover
ocenił na 10 5 lat temu
Dziewczyna z daleka Mag­da­ Knedler
Dziewczyna z daleka
Mag­da­ Knedler
Książkę czytało mi się jakoś długo. Parę razy chciałam ją porzucić,bo naprawdę nie chciało mi się po nią sięgnąć ale jednocześnie ciekawa byłam zakończenia tej historii. No i styl autorki przypadł mi do gustu. Akcja książki dzieje się w 2016 roku ale dzięki jednej bohaterce cofamy się do czasów IIWŚ i właśnie przez te wspomnienia czytałam dalej, bo czasy obecne strasznie mnie nudziły. Mamy czwórkę bohaterów Nataszę prawie stuletnią staruszkę,która to zaczyna snuć swoją historię z czasów wojny i zsyłce do łagrów. Natasza jest twardą babką,którą ja osobiście bardzo polubiłam za jej bezpośredniość i złośliwość. Następnie wnuczka Nataszy Milena, na którą każdy oprócz babci woła Lena. Pisze ona książki o wojnach obecnych i przyszłych. Aktualnie ma krótki urlop,który spędza u babci, a później planuje udać się na Sybir. Ona była dość wkurzająca, mało zdecydowana i egoistyczna. Artur Adams, Anglik,którego w pewien zimowy poranek Lena znalazła kompletnie pijanego i nie przytomnego pod krzakiem w ogrodzie Nataszy. Obie nigdy go na oczy nie widziały a jednak on celowo ukrył się pod tym krzakiem i czekał aż nastanie przyzwoita godzina na odwiedziny. Po co? To juz sami musicie przeczytać żeby wiedzieć. Wojtek,policjant, który w sumie tak szczerze to nie wiem po co jest,bo nic nie wnosi do tej historii. No może poza gotowaniem... ale naprawde bez niego historia byłaby taka sama. Całość oceniam 7/10 bo jednak historia mnie wciągnęła no i styl autorki bardzo fajny. Zaczytanego książkoholicy 📖❤️
KaRoLcIa - awatar KaRoLcIa
oceniła na 7 3 miesiące temu

Cytaty z książki Pozorność

Więcej
Natalia Nowak-Lewandowska Pozorność Zobacz więcej
Natalia Nowak-Lewandowska Pozorność Zobacz więcej
Więcej