Moja mroczna Vanesso
- Kategoria:
- literatura piękna
- Format:
- papier
- Tytuł oryginału:
- My Dark Vanessa
- Data wydania:
- 2020-06-10
- Data 1. wyd. pol.:
- 2020-06-10
- Data 1. wydania:
- 2020-03-10
- Liczba stron:
- 448
- Czas czytania
- 7 godz. 28 min.
- Język:
- polski
- ISBN:
- 9788381350426
- Tłumacz:
- Robert Sudół
Podporządkowała swój świat tylko jemu. A on totalnie nią zawładnął. On – czterdziestodwuletni intrygujący nauczyciel literatury.
Nie była jedyną dziewczyną w jego życiu. Inne, już jako dorosłe kobiety, szukają sprawiedliwości, bo zrozumiały, że zostały skrzywdzone. Oczekują, że Vanessa będzie z nimi solidarna. A ona nie może tego zrobić, bo dla niej był dobry. Przecież to ją wybrał. Sama tego chciała. Wierzyła, że to miłość. Ale czy na pewno?
Zmuszona po latach do zdefiniowania na nowo dawnej relacji Vanessa miota się między przeszłością a teraźniejszością. Musi zdecydować: czy był to związek, czy została wykorzystana? Czy była to erotyczna fascynacja czy niezdrowy popęd? I czy była gotowa na taką relację, mając piętnaście lat?
Powieść "Moja mroczna Vanesso" zestawia pamięć i traumę dorosłej kobiety z podekscytowaniem nastoletniej dziewczyny – to prowokujący do myślenia i niemożliwy do stłumienia głos. Będziesz płakać z bezsilności i ze złością walić pięściami. Nie można czytać tej książki bez zaangażowania i nie można jej zapomnieć.
Kup Moja mroczna Vanesso w ulubionej księgarni
W naszej porównywarce znajdziesz książki, e-booki i audiobooki z najpopularniejszych księgarń internetowych. Niektórzy partnerzy przygotowują dla użytkowników naszego serwisu specjalne rabaty, dlatego warto kupować książki przez lubimyczytać.pl. Oferty są prezentowane w trzech kategoriach: „Oferta dnia” (promocje partnerów), „Polecane księgarnie” (sprawdzeni partnerzy handlowi, z którymi współpracujemy na podstawie umów) oraz „Pozostałe”. W każdej kategorii kolejność prezentacji zależy od ceny produktu przekazanej przez księgarnie lub dostawcę porównywarki. Lubimyczytać.pl nie prowadzi sprzedaży i nie uczestniczy w procesie zakupowym po przekierowaniu na stronę sklepu. Mimo że dokładamy starań, aby wszystkie linki i informacje były aktualne, nie mamy wpływu na ewentualne nieścisłości cenowe, błędne przekierowania lub zmiany w ofertach księgarni. Jeśli zauważysz nieprawidłowość, prosimy o zgłoszenie jej na adres: admin@lubimyczytac.pl. Dzięki Twojej informacji możemy jeszcze lepiej dbać o jakość działania naszej porównywarki.
Wyróżniona opinia
Moja mroczna Vanesso
Na wstępie ostrzegam,że ta lektura nie należy do łatwych i lekkich.Została ona przedstawiona oczami Vanessy w dwóch punktach czasowych.Z preskryptywny nastoletniej uczennicy i dorosłej już kobiety.Jej całe życie było podporządkowanej obsesyjnej i zakazanej miłości do nauczyciela. . ”Moja mroczna Vanesso”Kate Elizabeth Russell @kateelizabethrussell to łącza w sobie klasykę proza.Piękna i oszałamiająca a z drugiej strony mroczna,dusząca i mocno kontrowersja.Postacie przedstawione przez autorkę są świetnie dopracowane,wyraziste i głębokie.Jestem pod wrażeniem tej powieści,jej niezwykłej autentyczności.Po zakończeniu tej lektury ciężko zebrać myśli w jedną całość.Emocje nadal we mnie buzują.Z pewnością jest to książka,która zostanie w mojej pamięci na dłużej. . W wieku 15-lat Vanessa trafia do prestiżowej szkoły z internatem.Przed sobą ma świetlną przyszłość,choć nauka w szkole bywa ciężka. Vanessa należny raczej do samotniczek i to w pewnym stopniu wykorzystuje jej nauczyciel literatury.Profesor Strane zbliża się do dziewczyny,z każdym dniem zyskają jej zaufanie i przyjaźń.Z czasem nawet szczerą lojalność i oddanie.Myśli oraz uczucia Vamessy zostają całkowicie podporządkowane tylko nauczycielowi.Jednak on pragnie od niej czegoś znajcie więcej.Po latach Vanessa jest zmuszona na nowo zdefiniować swoją relację ze Stranem.Okazuje się,że nie było ona jedyna dziewczyną w jego nauczycielskim życiu.Jedna z nich domaga się sprawiedliwości za to co zrobił. ”Moja mroczna Vanesso” to książka,która daje do myślenia i składnia czytelnika do refleksji.Nie można czytać tej książki bez zaangażowania. Mocna,prawdziwa i bolesna.Przy niektórych wspomnieniach będziesz krzyczeć z bezsilności i dostawać dreszczy na myśl o tym,co przeszła główna bohaterka.Powieść głęboko psychologiczna ze świetnie zarysowanymi postaciami.Jest to Rewelacyjny debiut prozatorski.Czekam na kolejne książki autorki. . Dziękuję @wydawnictwootwarte 🖤 https://www.instagram.com/rudy_lisek_czyta/?hl=pl
Oceny książki Moja mroczna Vanesso
Poznaj innych czytelników
6792 użytkowników ma tytuł Moja mroczna Vanesso na półkach głównych- Chcę przeczytać 3 420
- Przeczytane 3 298
- Teraz czytam 74
- Posiadam 614
- 2021 150
- Ulubione 110
- 2022 80
- Literatura piękna 58
- 2020 58
- 2023 57
Opinia
Okropnie piękna lektura!
,,Moja mroczna Vanesso" to efekt wieloletniej pracy autorki. I widać, że książka jest dopieszczona, jest wyraźna i wręcz krzyczy wśród innych tytułów.
Niestety jest to historia okropna, którą głównie przeklinałam. Czułam się zdegustowana i bezsilna, wściekła i pełna sprzecznych emocji. Okropna przeprawa, bo książki nie czytało się jakoś najszybciej.
Brak mi słów do tego tytułu, ale jest ważny i boleśnie prawdziwy, nadal na czasie, potrzeby.
Polecam, ale nie każdemu, bo ta książka to trudna przeprawa. Trudno tu z kimś sympatyzować, raczej czytelnik odczuwa tu same negatywne emocje. Godna uwagi.
Okropnie piękna lektura!
więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to,,Moja mroczna Vanesso" to efekt wieloletniej pracy autorki. I widać, że książka jest dopieszczona, jest wyraźna i wręcz krzyczy wśród innych tytułów.
Niestety jest to historia okropna, którą głównie przeklinałam. Czułam się zdegustowana i bezsilna, wściekła i pełna sprzecznych emocji. Okropna przeprawa, bo książki nie czytało się jakoś...