Wampiry z Morganville: Nocna aleja

Okładka książki Wampiry z Morganville: Nocna aleja Rachel Caine
Okładka książki Wampiry z Morganville: Nocna aleja
Rachel Caine Wydawnictwo: Amber Cykl: Wampiry z Morganville (tom 3) fantasy, science fiction
Wampiry z Morganville (tom 3)
Midnight Alley
Amber
2009-08-12
2009-08-12
Edyta Jaczewska
The Morganville Vampires wampiry z Morganville

Okładka książki Instynkt mordercy / Poznasz mnie (Pakiet) Rachel Caine, Sarah A. Denzil
Instynkt morde... Rachel Caine, Sarah...
Okładka książki Trapper Road Rachel Caine, Carrie Ryan
Trapper Road Rachel Caine, Carri...

Seria coraz bardziej się rozkręca. Amelie i Claire podpisały kontrakt. Studentka jest na usługach najstarszej wampirzycy. Okazuje się, że ta ma konkretny cel, do którego chce wykorzystać dziewczynę. Wampiry śmiertelnie chorują, a lekarstwa wciąż nie ma. Claire musi wkroczyć w nocną aleję, najniebezpieczniejszą w całym Morganville, na której końcu czeka On...Czy Myrnin zabije Claire? Czy Claire uratuje wampiry? To tylko niektóre z pytań, na które odpowiedzi znajdziecie w 3 części serii. Ogólnie polecam, bo w porównaniu do części pierwszej zaczyna się tu fajnie akcja toczyć.

Młodzieżowa urban fantasy. Clare ma misję do wykonania, zleconą przez jej Opiekunkę Amelię. A w jej otoczeniu nie ma spokoju, pojawiają się trupy i coś niebezpiecznego się szykuje. Czy uda im się przetrwać, jeśli mieszkańcy Domu Glassów, mimo animozji, połączą siły?
Typowa powieść młodzieżowa, o wciągającej akcji i pogmatwanej intrydze, o pierwszych uczuciach, nastoletnich problemach.

Po wydarzeniach z pierwszej księgi, Claire została związana z Amelie- najsilniejszym i najstarszym wampirem w Morganville. Dziewczyna była świadoma, że ta decyzja jeszcze do niej wróci i kopnie ją z pół obrotu ale nie przewidywała, że zostanie jej powierzone zadanie, które choć niezwykle ważne, może grozić jej nawet utratą życia. Claire nie ma jednak wyjścia i musi się go podjąć, czy jej się to podoba czy nie.
W tym samym czasie w Morganville giną kolejne dziewczyny, a morderca zdaje się być poza wszelkimi podejrzeniami. Claire czuje, że niebezpieczeństwo związane z jej zadaniem to nie jest jej jedyny problem. Jak poradzi sobie z przeciwnościami losu? Czy utrzyma w sekrecie to, czego się dopuściła próbując ratować przyjaciół?

III część i kolejna równie porywająca historia dziejąca się w miasteczku wampirów.

Michael dołącza do grona przerażających mieszkańców Morganville, czyli wampirów..a Claire podpisuje kontrakt z Amelie, by chronić wszystkich tych, których kocha. Dziewczyna poznaje Myrnina, który pomaga jej w kształceniu się, jest to stary wampir, o którym istnieniu nikt nie powinien wiedzieć.
Claire coraz bardziej zaczyna się angażować w życie Morganville.
Coraz więcej niebezpieczeństw...

trzecia część wampirów z mogranville jest z jednej strony wciągająca a z drugie przewidywalna. rozwijający się romans młodych bohaterów oraz zagrożenia czyhajace na główna bohaterkę sa interesujące ale troche oczywiste że kiedy już jest syper musi coś się zepsuć a więc chlopak Carlie zostaje dźgniety nożem a jej samej grozi śmierć sięgnę po kolejny by zobaczyć jak się to rozwinie i mam nadzieję ze nie będzie aż tak przewidywalne ;)

Kolejna część i kolejna równie porywająca fabuła, a co ciekawsze więcej równie interesujących postaci.

Michael dołącza do grona przerażających mieszkańców Morganville, a Claire podpisuje kontrakt z Amelie, by chronić wszystkich tych, których kocha. Co ciekawsze Amelie postanawia zająć się jej kształceniem, aż w końcu dziewczyna poznaje swojego nowego nauczyciela - Myrnina. Starego wampira, o którego istnieniu nikt nie powinien wiedzieć. Claire poznaje też tajemnicę wampirów oraz to jaki związek ma z nią jej nowy nauczyciel, który równie dobrze może w jednej chwili ją uczyć, a drugiej bez wahania zabić.

Claire coraz bardziej zaczyna się angażować w życie Morganville, coraz dotkliwiej odczuwając skutki zawartych umów, nie tylko przez nią.

I złapana w sieć pająka! A babcia Day jest taka fajna...

Tak jak pierwsza część mnie urzekła, tak kolejne mnie rozczarowały. Mam wrażenie, że czytając można odczuć coś na kształt klaustrofobii. Rozwija się wątek uczuciowy między Claire i Shanem, zresztą Michael i Eve też są parą. Napięcia stają się coraz większe, z miasteczka nadal nie można wyjechać a jakże krucha młodziutka Clarie wciąż ryzykuje własne życie.Dotarłam chyba do czwartej albo piątej księgi i na tym poprzestałam, gdyż moje zainteresowanie osłabło, ale może powinnam czytać dalej, może to tylko taki "przejściowy kryzys" i w następnych częściach jest więcej świeżości.

Udana część! :D Zdecydowanie lepsza od drugiej części. Od początku dużo się dzieje, trzyma w napięciu aż do samego końca :D Super!

Przeczytane!

Przeczytane!

Bardzo wciąga. Przyjemnie napisana, intrygująca fabuła, z pewnością biorę się za ciąg dalszy!

• Wampiry

Rachel Caine Wampiry z Morganville: Nocna aleja Zobacz więcej