Ryksa Piastówna. Królowa Czech i Polski

historia średniowiecze Piastowie Czechy Polska
historia
978-83-923110-1-9
historia średniowiecze Piastowie Czechy Polska

To nie jest do końca książka o samej Ryksie a o ludziach i wydarzeniach (czasem bardzo odległych), które ukształtowały jej losy i osobowość. Jednak jak dla mnie szalenie ciekawa była cała otoczka i zmierzanie do opisy losów samej Ryksy.
Nie da się ukryć, ze czasem ciezko przebrnąć przez ogrom dat i koligacji rodzinnych ale to tez ma swój sens i tłumaczy kto by kim w tym...

• Biografie
  • Historia