Sacrificial Magic

Okładka książki Sacrificial Magic Stacia Kane
Okładka książki Sacrificial Magic
Stacia Kane Wydawnictwo: RHP Cykl: Dolna Dzielnica (tom 4) fantasy, science fiction
Dolna Dzielnica (tom 4)
RHP
2012-03-27
2012-03-27
urban fantasy chess putnam nieświęte duchy

Stacia Kane to pisarka specjalizująca się w urban fantasy, która wzbogaca ten gatunek swoim niekonwencjonalnym podejściem i mrocznym stylem. Jej twórczość często wychodzi poza utarte schematy, eksplorując tematy trudne i kontrowersyjne.

"Sacrificial Magic" to kolejna odsłona serii, w której protagonista, czarownica Megan Chase, musi zmierzyć się z niebezpieczeństwami i tajemnicami, które wdzierają się w jej życie. Kane kreuje mroczne, niepokojące środowisko, w którym magia łączy się z przestępczością, tworząc mieszankę niebezpieczną dla bohaterów.

Książka ma swoje mocne strony, takie jak styl pisarski Stacii Kane, który jest surowy, bezkompromisowy i oddaje nastrój opowieści. Autorka nie boi się eksplorować ciemniejszych obszarów ludzkiej psychiki i prezentuje bohaterów z wadami i słabościami. Dialogi są ostry i pełne napięcia, co dodaje dynamiki narracji.

Niestety, "Sacrificial Magic" ma również swoje słabe punkty. Fabuła czasami bywa zagmatwana, a tempo narracji nie zawsze jest odpowiednio zbalansowane. Niektóre wątki mogą wydawać się niewyjaśnione lub pozbawione głębszego znaczenia, co utrudnia pełne zanurzenie się w historię.

Dodatkowo nie wszystkie postacie są równie interesujące i dobrze rozwinięte. Czasami trudno było się z nimi identyfikować lub odczuwać z nimi emocjonalne połączenie. To może wpływać na ogólną jakość czytania i zaangażowanie czytelnika w historię.

Podsumowując, "Sacrificial Magic" to powieść, która oferuje mieszankę mrocznego urban fantasy, ale niestety nie osiąga pełnego potencjału. Stacia Kane eksperymentuje z tematami i stylem, ale nie zawsze udaje jej się zachować odpowiednią równowagę między elementami fabularnymi a rozwojem postaci. Mimo to, dla miłośników gatunku może być to wciąż wartościowa lektura.

Ocena 4/10 - "Sacrificial Magic" to powieść pełna mroku i tajemnic, ale nieco niezrównoważona pod względem fabuły i rozwoju postaci. Stacia Kane prezentuje swoje umiejętności pisarskie, ale niektóre elementy historii mogą sprawiać wrażenie niedopracowanych. Mimo to, dla fanów urban fantasy może to być interesująca lektura.

Lata temu czytałam cyk Dolna Dzielnica i była to jedna z moich ulubionych serii. Byłam wtedy przekonana, że jest trylogią.
Wyobraźcie sobie jak szczęśliwa byłam gdy znalazłam kolejne części do przeczytania! Po latach chyba już jednak wyrosłam z Chess Putman bo nie pieję z zachwytu nad tą częścią.

W tej części jak w poprzednich Chess ugania się za duchami aby rozwikłać zleconą przez Kościół sprawę tylko, że tym razem musi działać na terenie Lexa jej byłego kochanka.
Wkradają się sceny zazdrości pomiędzy nią a Terrible.
Nie wiem dlaczego ona tak usilnie z nim jest . Terrible to dla mnie buc i w tej części jest okropny dla Chess a ona się przed nim płaszczy, przeprasza i tłumaczy. Cholera mnie brała jak to czytałam... Dziewczyno znaj swoją wartość!
Już wolałabym aby była z Lexem. On zawsze ratował ją z opresji i troszczył się o nią.
Na końcu książki Chess staje przed wyborem, który zmieniłby całe jej życie i moim zdaniem wybrała źle.

Czy przeczytam kolejną część? Tak, ale tylko z szacunku dla serii

W tej części jak w poprzednich Chess ugania się za duchami aby rozwikłać...

Chess w końcu odnalazła szczęście w życiu. I nie, nie mam na myśli pigułek, które, w sumie też dają jej na pewnym poziomie radość. Ale chodzi mi tu głównie o to, że Chessie wreszcie może się przyznać przed sobą, że jest zakochana. I to z wzajemnością, chociaż z tym jest akurat podejrzliwa.
Nareszcie ona i Terrible cieszą się sobą nawzajem w nieskrępowany sposób, choć do zaufania jest im dość daleko.
Wcale nie pomagają w tym spotkania Chess z Lexem oraz to, że Slobag ma swoją własną tajemniczą czarownicę. Do tego dochodzi brutalne morderstwo na terenie Bumpa, które wygląda na magiczne złożenie człowieka w ofierze.

Chess jest zraniona tym, że Terrible wątpi w jej lojalność, chociaż dla niej to i tak nie jest zbytnim zaskoczeniem, bo była pewna, że niedługo do tego dojdzie - że Terrible w końcu odkryje jaką jest bezwartościową i popieprzoną ćpunką i z nią skończy.
Cepty i inne dragi w miarę pomagają naszej bohaterce przetrwać trudne chwile w związku; pomocna staje się dla niej również nowa sprawa - Chess ma dokończyć za poprzedniego Demaskatora robotę - sprawdzenie, czy w jednym z liceum straszy duch i go odesłać. Nie wie tylko, że nowe zlecenie skrywa tajemnice, powiązania z innymi wydarzeniami, chowania w skrzyni, wciągania kresek, przedawkowania oraz.. nową przyjaźń.

"Sacrificial Magic" to naprawdę świetna kontynuacja. Jest dużo akcji, siniaków, ceptów, zabawnych momentów oraz pogoni za duchami. Chess jest zaangażowana w sprawę Demaskatora, co pomaga jej odciągać myśli o strachu przed miłością do Terribla. Spotykamy się znów z Lexem oraz poznajemy niezwykle wkurzające nauczycielki z liceum, które uważają się za najmądrzejsze w świecie.
Jestem bardzo ciekawa kolejnej części "Chasing Magic" i dziękuję bardzo cuk-chomik za przetłumaczenie :D

Można by pomyśleć, że życie Chess po ostatnich turbulencjach jest ułożone i spokojne. Nic z tych rzeczy. Bardzo często powodzenia w życiu prywatnym i zawodowym nie idą w parze. Tak jak w przypadku Chess – jej praca kwitnie, zdobywa zaufanie i pozycje wśród współpracowników ale poza Kościołem jest już trochej gorzej.
Związek z Terriblem jest utrzymywany w tajemnicy i na co dzień można powiedzieć, że jest dobrze. Jednak jeżeli wcześniej nigdy nie było się w takim układzie i ma się po przedstawianą psychikę nic nie idzie po myśli. Tym bardziej jeżeli pojawia się wciąż było kochanek, który na dodatek wydaje się tym dobrym i zawsze skorym do pomocy

Związek z Terriblem jest utrzymywany w tajemnicy i na co...

Powiem szczerze że poprzednie części bardziej mnie zachwyciły, konwencja książki niezbyt się zmienia, Chess ćpa tyle co ćpała albo i więcej, rozwiązuje zagadkę, ma problemy z mężczyznami bo niby jednego kocha a drugi ją pociąga (?) wolałabym żeby nasza bohaterka bardziej się rozwijała, niech idzie konkretnie w którąś stronę albo się staczamy dalej albo wychodzimy z tego.
Ona ćpa i to konkretnie, i nikt tego nie widzi ? Stadium uzależnienia w jakim ona się znajduje nie można tak po prostu ukryć, jest to dla mnie nierealne. W książce kilkakrotnie jest opisane że nie jada zbyt wiele tylko łyka cepty, jak jej organizm to wytrzymuje, niemożliwym jest jej funkcjonowanie w tak dobrym stanie przez 4 książki.
Warto przeczytać tą serię szczególnie pierwsze trzy części pozostałe zostawiam dla wielbicieli Chess, ja się w tej części wynudziłam i chyba nie sięgnę po kolejną, powiedzenie co za dużo to niezdrowo sprawdza się w tej serii książek.

Doskonała kontynuacja doskonałej serii. Cudownie znów o nich czytać, zagłębić się w relacje Chess - Terrible i w sprawę z duchami, którą autorka rewelacyjnie prowadzi.
Kwiecień 2015 powtórka
Mogłabym czytać w kółko, genialne.

Kwiecień 2015 powtórka
Mogłabym czytać w kółko, genialne.

Kiedy polskie wydanie? :|

Kiedy polskie wydanie? :|

• Urban fantasy
  • English
  • Czekam na polskie wydanie!

Dodaj cytat z książki Sacrificial Magic