Złota Księga

2004-01-01
2004-01-01
978-83-916665-3-1
bóg parapsychologia samopoznanie

Bardzo interesująca lektura uświadamiająca, że mamy wpływ na siebie, swój świat, otoczenie, jeśli tylko uznamy działanie Obecności Jam Jest- Boskiej Energii Miłości.
Zaprezentowane tu afirmacje wprowadzają dość głęboko w tematykę Wyższej Jaźni i w przeciwieństwie do kodów podświadomości, które kierują do wnętrza siebie, wskazują na Boga- Istotę Wszechrzeczy.
Treści tu zawarte dają wiele do myślenia, zwłaszcza dla tych, którzy nie zadowalają się tylko fizycznym aspektem życia...

Treści tu...

Można powiedzieć, że to swego rodzaju taka "mała Biblia" dla osób zainteresowanych szeroko rozumianą "mistyką życia".
Autor, hrabia St. Germain - to postać dosyć tajemnicza. Bywał ponoć widziany w różnych czasach i miejscach, zawsze w dobrym zdrowiu, prezentując też nienaganny wygląd. A w owym dziele postanowił podzielić się swą wiedzą, jak wieść długie i szczęśliwe życie...
Księga traktuje o potędze myśli i mocy słowa, ich jakże istotnej roli w naszym codziennym funkcjonowaniu. Bo wszystko, czemu poświęcamy jakąś uwagę, otrzymuje swoiste "zaproszenie" do naszego wnętrza. I bywa, że zostaje tam na bardzo długo, wprowadzając "własne reguły".
A że na ogół przyciągamy to, czym sami emanujemy...
Mistrz zwraca więc uwagę, by nasze myśli były "dobre". To oczywiście pojęcie względne, bo to, co dla jednego będzie pozytywne, dla innego już - niekoniecznie. Ale Autorowi chodzi o coś w rodzaju "uniwersalnej" Miłości ...
By otworzyć się na tę płynącą od zarania dziejów ze strony Ojca Wszechrzeczy. Piękne słowa, może i nawet prawdziwe ? Gorzej jednak, jeśli ów Stwórca, nie jest ani dobry, ani zły (przynajmniej wg naszego, ludzkiego postrzegania). A wszystko, co uczynił, robił tylko dla własnych, nam nie znanych, potrzeb...
W Księdze poczytamy też o eterycznych miastach, znajdujących się ponoć nad największymi pustyniami. Wydaje się, że zamieszkujące je istoty - niespecjalnie przepadają za zgiełkiem, jaki czynią ludzie.
Znajdziemy także informacje o tzw. ochronnych kręgach energetycznych, którymi można osłonić nie tylko poszczególne osoby, ale (podobno) i większe, zamieszkałe tereny.
Cóż, wszelcy "duchowi mistrzowie" od niepamiętnych czasów zgłębiali wewnętrzną moc człowieka. I jej wpływ na jego postępowanie. Kto wie, czy postępując zgodnie z "wytycznymi" z tej księgi - nie sprawilibyśmy, że świat byłby lepszy ?
Ale wydaje się, że na samym początku każdego zdarzenia, u jego genezy, i tak stoi...lustro. W którym możemy zobaczyć "winnego" temu, co nas spotyka. Bo nawet w przypadku osoby poszkodowanej z czyjejś winy - to jednak (na ogół) ona sama zadecydowała o znalezieniu się w danym miejscu o konkretnej porze (nie zawsze dotyczy dzieci)...
Cóż, wierzyć lub nie, ale poczytać (a nawet pomedytować) - nie zaszkodzi...

Czy ktoś z Państwa wie, kto jest faktycznym autorem tej książki?

Czy ktoś z Państwa wie, kto jest faktycznym autorem tej książki?

Dla mnie topka. Dzięki zawartym afirmacjom w tej księdze, dzień staje się lepszy.
NIE polecam wypowiadać afirmacji pod wpływem emocji, szczególnie negatywnych i pod wpływem alko, itp. Najlepiej po wyciszeniu - kontemplacja/medytacja. A najlepszy efekt jest, jak cała uwaga skierowana jest na wypowiadanych słowach.

*Z BIBLIOTEKI MOJEGO MĘŻA*

Saint Germain zaintrygował mnie samą swoją istotą, stąd chęć poznania zawartości książki była spora. Złota księga została przeze mnie przeczytania z wielkim zainteresowaniem - choć miejscami trzeba było się zatrzymać dla własnego dobra i po kilka razy powtórzyć czytanie kilku fragmentów. Nie od początku książka wzbudziła we mnie pozytywne emocje (teraz rozumiem dlaczego),zdawała się być czymś innym, nie tym o czym słyszałam. Ale, nie oceniam, każdy z nas lepiej niech zrobi to sam. Co natomiast mogę powiedzieć - nauki zawarte w Złotej Księdze z pewnością są kontrowersyjne, nie należą też do łatwych do zaakceptowania, ale z całą pewnością są niezwykle pomocne w drodze do zrozumienia tego wszystkiego co dla człowieka z reguły nie jasne. Mogłabym pewnie dużo więcej napisać na temat tej książki, jednak adept nie powinien wyręczać mistrza.

*Z BIBLIOTEKI MOJEGO MĘŻA*

Polecam dla każdego, kto pyta i szuka.

Polecam dla każdego, kto pyta i szuka.

Niesamowita książka, lecz "Złota Księga" to tylko część tłumaczenia. Pełna wersja książki została przetłumaczona i wydana przez Wydawnictwo Centrum pod tytułem "Medytacje nad „JAM JEST”
Księga 3" którą szczerze Polecam! tak samo jak inne książki Saint Germaina z Wydawnictwa Centrum.

Księga głosząca Prawdę o tym, że Wszyscy jesteśmy Wszechmogącymi Córkami i Synami Boga Najwyższego.

Beznadziejna papka ezoteryczno - pseudochannelingowa, nie wnosząca kompletnie żadnych sensownych treści oprócz oscylowania wokół dwóch dennych fraz 'Jam Jest' oraz Fioletowego Płomienia (cokolwiek to znaczy). Dla nawiedzonych newage'owców preferujących ślizganie się po powierzchni autentycznej wiedzy.

JAM JEST. Cóż mogę więcej powiedzieć? :)

JAM JEST. Cóż mogę więcej powiedzieć? :)

• Ezoteryka
  • Duchowość