Polityka narkotykowa

Okładka książki Polityka narkotykowa Adam Leszczyński, Wojciech Orliński, Tomasz Piątek, Monika Płatek, Paweł Smoleński
Okładka książki Polityka narkotykowa
Adam LeszczyńskiWojciech Orliński Wydawnictwo: Krytyka Polityczna Seria: Przewodniki Krytyki Politycznej publicystyka literacka, eseje
publicystyka literacka, eseje
Przewodniki Krytyki Politycznej
Krytyka Polityczna
2009-01-01
2009-01-01
Polityka narkotykowa

Zaznaczę na początku, że ideowo zgadzam się z autorami publikacji zamieszczonych w tej książce.
Niedopuszczalnym, jednakże jest moim zdaniem brak kontroli wypowiedzi rozmówców, co przejawia się m.in. w daleko idących nieścisłościach jeżeli chodzi o podawanie danych i wyciąganie przez autorów wniosków z owych danych płynących.
Niedopuszczalnym także jest według mnie oskarżenie przeciwników rozwiązań systemowych proponowanych przez autorów (z którymi w dużej części się zgadzam) o niedopuszczanie do głosu drugiej strony debaty. Oskarżenie to można podnieść przeciwko tej publikacji, jako traktujący problem z punktu widzenia ściśle określonej strony i niedopuszczającej argumentów przeczących wysuwanym przez siebie wnioskom.
Reasumując, książki nie polecam do celów naukowych z powodu nieścisłych w wielu miejscach danych.
Nie polecam jej także osobom, które mają już pewien zasób wiedzy na temat polityki narkotykowej. Jedynie laicy, chcący poznać zdanie jednej tylko strony mogą, według mnie skorzystać z lektury tej pozycji.

Niedopuszczalnym także jest według mnie...

Książkę tą musiałam przeczytać na jeden z przedmiotów na uczelni. Podobała mi się ona, ze względu na różne podejścia do uzależnień i narkomanii jako zjawiska społecznego. Oprócz suchych faktów o narkotykach, przyczynach i skutkach zażywania środków psychoaktywnych zostały przedstawione historie osób zmagających się z uzależnieniem oraz doświadczenie autorów tych tekstów. Dobra pozycja dla pedagogów, psychologów, a także rodzin osób uzależnionych. Nie krytykuje, nie ocenia, ale analizuje i prognozuje. Polecam!

Moim zdaniem jedna z lepszych książek o narkotykach - konkretne informacje, brak tendencyjnych opinii ani ocen.
Dodatkowo szczególnie warto przeczytać ją dla tekstu Tomasza Piątka "To nie jest tekst o narkotykach".

• Mocne
  • Polityka
  • LityFakt
  • Popularnonaukowe
  • Rok 2014
  • Literatura narkotykowa

Dodaj cytat z książki Polityka narkotykowa