Wiosłować bez wioseł. Książka o życiu i śmierci

Ulla Lindquist Wydawnictwo: Czarna Owca biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
83-60207-77-1
Beata Walczak-Larsson
reportaż wspomnienia

Ja uważam, że ta książka to jednak pamiętnik, w którym brakuje dat. Dużo jest wspomnień autorki z dzieciństwa. Jako, że choroba sklaniala ją do takiego rozmyślania o przeszłości, trochę teraźniejszości dla mnie za mało. Styl jak dla mnie specyficzny, poetycki bardzo.
Podziw za to, że wgl będąc w takim stanie pisała ! A choroba bezczelna i agresywna.

Fajna, sympatyczna autorka i jej bardzo rzetelnie opisane zmaganie się ze
śmiertelną chorobą i reakcją otoczenia. Najbardziej wkurzający jest tu mąż - Olle - beznamiętny ( jeśli coś się dzieje to opatrzy, poszuka hospicjum lub miejsca na pochówek, wybełkocze, że kocha, ale w pracę ucieka na tyle godzin, że za bardzo się żoną nie zajmuje - taki zimny człowiek)...

"To jest mój debiut i finał. Chodzi o mój finał(....) zostałam zaatakowana przez rzadką chorobę stwardnienie zanikowe, SLA. O szybkim i agresywnym przebiegu.Istnieje tylko jedno wyjście śmierć"
Takimi słowami zaczynają się zapiski w dzienniku choroby Ulli. Wydawałoby się,że ma wszystko co można sobie wymarzyć kochającego męża, czwórkę dzieci, pracę która daje satysfakcję...

Mistrzowska - jeżeli tak można powiedzieć

Piękna historia zwykłego życia i choroby, która może spotkać każdego z nas; przemawiająca i dająca do myślenia opowieść, ujmująca swoją prostotą.
Serdecznie polecam Wszystkim, którzy kochają życie i tym, którzy wiedzą co znaczy wiosłować bez wioseł!
( "każda sekunda to jedno życie" )

nie sądziłam, że tak wciągnie

Przejmująca

• 2012
  • BOOK * Na półce * To See
  • Na domowej półce
  • Do przejrzenia
  • Ulubiona tematyka
  • Biblioteczka domowa

Ulla Lindquist Wiosłować bez wioseł. Książka o życi...