Graj z głową

Portal
Fantasy RPG Almanach
hobby
Fantasy RPG Almanach

Sięgnąłem po publikację Trzewika po pierwszych czterech prowadzonych przeze mnie sesjach - i było to o cztery za późno.
Masa rad, trochę oczywistych, trochę zaskakujących i sporo swady autora w "cackaniu" się z graczami. Skorzystam z przynajmniej paru spostrzeżeń, potestuję, na pewno wrócę do tej książeczki.

Na moje - warto poczytać na początku przygody z mistrzowaniem....

Uważam, że ta książka jest bardzo pomocna dla początkujących Mistrzów Gry. Nie każdy podręcznik do RPG wytłumaczy, jak "mistrzować". A ten poradnik, trochę to przybliży.

Moja ulubiona z całej serii almanachów. Jest zrównoważona (nie jak Wicka, którą uwielbiam ze względu na postrzelone pomysły - nie do użytku domowego), zabawna i po prostu przydatna. Na pewno wykorzystam wiele ze spostrzeżeń umieszczonych przez Trzewiczka i Multideja.

Polecam lekturę książki wszystkim przyszłym Mistrzom Gry.

Bardzo średnia. Zamiast fajnych porad znalazłam A) tzw. "oczywiste oczywistości", B) rzeczy absolutnie niezgodne z moim stylem prowadzenia, momentami podpadające w moim mniemaniu w jakąś herezję, i które również jako graczowi nie przypadłyby mi do gustu. Odniosłam wrażenie, że autor w swej karierze MG napotykał jedynie skrajnych manczkinów lub przysłowiowych już...

Książka średnia do bólu. Większość sztuczek, które autor chce przekazać zalatuje truizmem. W sumie to nie wiem nawet do końca do kogo ta książka jest skierowana. Doświadczony MG parsknie śmiechem, gdy zacznie czytać o tym, jak to wypada zmuszać graczy, by odgrywali postaci. Początkujący natomiast będzie miał drobne problemy z połapaniem się w natłoku informacji...

Szkoda...

Całkiem niezły almanach, który wprowadzi nowych Mistrzów Gry w arkana zawodu, a starym przypomni o co w tym chodzi. Cena i format tylko lekko odejmują jej gwiazdkę.

• RPG
  • Książki
  • Ksiazki
  • 3. Chcę W NAJBLIŻSZYM CZASIE na półkę w wersji papierowej (kupię, przygarnę)
  • P Inne
  • Książki 2013
  • 2.1 P
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Graj z głową