Porucznik Hornblower

Cecil Scott Forester Wydawnictwo: Wydawnictwo Morskie Cykl: Powieści Hornblowerowskie (tom 2) powieść historyczna
Lieutenant Hornblower
Henryka Stępień
Wydawnictwo Morskie
marynistyka
Lieutenant Hornblower
Powieści Hornblowerowskie (tom 2)
powieść historyczna
Henryka Stępień
marynistyka

Tom drugi nawet lepszy niż pierwszy, akcja bardzo ładnie i lekko rozpisana, trzyma w napięciu, a klimat życia na statku autor oddaje pięknie, aż czuć, jakby było się na okręcie razem z bohaterami.

Drugi tom przygód sympatycznego H.Hornblowera, ze świetnej serii o tychże, autorstwa pana Forestera. Klasyka literatury przygodowej z historią w tle (i nie tylko). Piraci, bunty, bitwy morskie i lądowe, a wszystko lekko, przyjemnie, ale z zachowaniem "klimatu epoki" opisane. Mnóstwo akcji i do tego ciekawe, zaskakujące zakończenie. Jednym słowem - Forester w swej zwykłej...

Powieści Hornblowerowskich odsłona druga.
Nie mogłam oprzeć się pokusie, i skończywszy pierwszy tom od razu sięgnęłam po kolejny - warto było!
I to jak!
Horatio Hornblower, w służbie Jego Królewskiej Mości Jerzego III, już w randze porucznika, na okręcie "Renown" w drodze do Indii Zachodnich przeżywa kolejną porcję trzymających w napięciu przygód, które czyta się jednym...

Super się czyta, wciąga na maksa. Bardzo dobre, realistyczne opisy postaci i wydarzeń.

Czytam po raz n-ty

Tej książki nie trzeba zachwalać. Cykl z Hornblowerem to obowiązkowa lektura marynistyczna. Czytając Forestera czułem się tak jak bym był na okręcie. Czułem zapach smoły i desek, czułem smak soli na ustach i słyszałem łopot żagli. Kochasz morze, kochasz żaglowce, nie wahaj się sięgnąć po ten cykl.

Świetna, przygodowa powieść marynistyczna, w dodatku z duża dbałością o szczegóły. Widać że autor zna się na morzu, życiu na nim w tamtych czasach i obowiązującym ceremoniale. Jak najbardziej polecam lekturę.

Jest to druga książka opisująca przygody Horatio Hornblowera, chyba nawet lepsza od poprzedniej.
Przynajmniej mi się ją czytało z dużą dozą przyjemności.
Tym razem akcja dzieje się głównie podczas wyprawy na ocean Indyjski, kapitan statku jest szalony, a zadanie do wykonania nie łatwe.
Powieść napisana jest językiem zrozumiałym, ilość zwrotów żeglarskich nie przytłacza....

• Marynistyka
  • Historia