Porucznik Hornblower

Cecil Scott Forester Cykl: Powieści Hornblowerowskie (tom 2) literatura piękna 283 str.
Lieutenant Hornblower

Wydawnictwo Morskie
literatura piękna
marynistyka

Porównaj ceny i

Powieści Hornblowerowskich odsłona druga.
Nie mogłam oprzeć się pokusie, i skończywszy pierwszy tom od razu sięgnęłam po kolejny - warto było!
I to jak!
Horatio Hornblower, w służbie Jego Królewskiej Mości Jerzego III, już w randze porucznika, na okręcie "Renown" w drodze do Indii Zachodnich przeżywa kolejną porcję trzymających w napięciu przygód, które czyta się jednym...

Super się czyta, wciąga na maksa. Bardzo dobre, realistyczne opisy postaci i wydarzeń.

Czytam po raz n-ty

Tej książki nie trzeba zachwalać. Cykl z Hornblowerem to obowiązkowa lektura marynistyczna. Czytając Forestera czułem się tak jak bym był na okręcie. Czułem zapach smoły i desek, czułem smak soli na ustach i słyszałem łopot żagli. Kochasz morze, kochasz żaglowce, nie wahaj się sięgnąć po ten cykl.

Świetna, przygodowa powieść marynistyczna, w dodatku z duża dbałością o szczegóły. Widać że autor zna się na morzu, życiu na nim w tamtych czasach i obowiązującym ceremoniale. Jak najbardziej polecam lekturę.

Jest to druga książka opisująca przygody Horatio Hornblowera, chyba nawet lepsza od poprzedniej.
Przynajmniej mi się ją czytało z dużą dozą przyjemności.
Tym razem akcja dzieje się głównie podczas wyprawy na ocean Indyjski, kapitan statku jest szalony, a zadanie do wykonania nie łatwe.
Powieść napisana jest językiem zrozumiałym, ilość zwrotów żeglarskich nie przytłacza....

• Marynistyka
  • Mam