Kobiety z Czerwonych Bagien

Prószyński i S-ka
kobiety
literatura piękna
kobiety

Klimatyczna, wciagajaca, swietnie napisana. Czyta sie w mgnieniu oka. Polecam.

Książkę przeczytałam już jakiś czas temu-naprawdę dawno i była to pierwsza,którą czytałam tej autorki i...potem poleciałam lawinowo:D Jest niby dużo tego typu książek na naszym rynku ale jednak pisarstwo tej autorki mnie bardzo przekonuje... Dodatkowo uwielbiam kiedy w książce jest wątek pokoleniowy i pojawiają się retrospekcje a tutaj wszystko jest plus język, który jest...

„Kobiety z Czerwonych Bagien” autorstwa Grażyny Jeromin-Gałuszka - to jedna z piękniejszych książek, którą miałam ostatnimi czasy przyjemność przeczytać.
Jest to przepiękna i wzruszająca, nie pozbawiona humoru, stuletnia historia pięciu pokoleń silnych kobiet, zamieszkałych na Czerwonych Bagnach, które tylko na krótko goszczą mężczyzn w swoim życiu i w większości...

Kolejny sukces literacki Pani Jeromin. Swietnie sie czyta.Polecam

Wróciłam na Czerwone Bagna po latach. Przez ten dość już długi czas miałam tę powieść w głowie, tamte bohaterki, te historie - kompilacja czarownych osobliwości.
Rzadko czytam ponownie tę samą książkę, ale do tej wrócę jeszcze nie raz.
Roztropnie i czule o przewrotnym losie, z mądrością na każdy etap życia. Kojąca lektura.

Książka wprowadza w niezwykły, tajemniczy nastrój.

Bardzo fajna powieść. Wspaniała historia opisana w przyjemny sposób. Miałam wrażenie że po prostu ktoś opowiada mi swoje życie. Dziwię się że nikt nie zrobił jeszcze filmu na podstawie tej powieści, bo jest idealnym materiałem do przeniesienia na ekran.

Strasznie mnie ta książka zmęczyła. Przeczytałam, bo lubię autorkę za sagę "Dwieście wiosen". Jedyne co zasługuje na pochwałę, to swoboda opowiadania losów bohaterek z róznych perspektyw czasowych, autorka bardzo zręcznie prowadzi narrację i skacze między wydarzeniami.

Przyznaje szczerze i bez bicia, że nie miałam zielonego pojęcia co za książkę biorę w ręce i po prostu tak wszyło.
Na samym początku było bardzo dziwnie, a czasem też niezrozumiale. Jednak z czasem było po prostu dziwnie i jednocześnie ciekawie. Czytanie nie szło mi jakoś niesamowicie szybko i bywało nudno, ale prawie zawsze tak jest.
Bohaterki tej książki są mocno...

Wspaniała, klimatyczna, wciągająca opowieść o kilku pokoleniach kobiet zamieszkujących małą chatkę otoczoną lasami, łąkami i bagnami. Kobiety w tym miejscu od lat są samowystarczalne. Same mieszkają, same gospodarują i same walczą z trudami życia codziennego. Mężczyzn przy nich nie ma. A jak już się pojawiali, to tylko na chwilę. Pobyli trochę, a potem znikali. Ginęli, sami...

Dyskusje

1 106