Drużyna Pierścienia

J.R.R. Tolkien Wydawnictwo: Amber Cykl: Władca Pierścieni (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring.
Cezary Frąc
Amber
tolkien władca pierścieni drużyna pierścienia fantasy
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring.
Władca Pierścieni (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Cezary Frąc
tolkien władca pierścieni drużyna pierścienia fantasy
19329 ocen 731 opinii

Opinie [1 141]

Klasyka, naturalnie. Cieszę się, że wreszcie sięgnąłem po tę pozycję. Po "Hobbicie" nieco bałem się narracji, ale "Władca..." jest przeznaczony dla dojrzalszego odbiorcy, co widać zdecydowanie. Moja pierwsza przygoda lata temu odbiła się o średnie tłumaczenie, ale tym razem udało mi się spokojnie zanurzyć w świat wykreowany przez Tolkiena.

Ogromnym plusem jest kreacja...

Jedno słowo : klasa.
Czytając głównie fantastykę, aż dziw że ciągle mijałem się z trylogią Tolkiena. Jest to druga przeczytana przez mnie książka tego autora, ale zostanę z nim na dłużej.
Wybrałem wydanie w tłumaczeniu Marii Skibniewskiej i zdecydowanie je mogę polecić.

Książka jest absolutną perełką fantastyki. Niesamowite postacie, porywająca przygoda, inny świat, który na długo zostanie w pamięci. Ciężko powtórzyć podobny sukces. Pierwszy tom książki jest naprawdę niezwykle ciekawy, uważam, że znacznie lepszy niż filmowa wersja. Tolkien operuje starszym językiem, niektórych zwrotów, form wyrazów już po prostu nie używamy, co może czasem...

Mimo, że samą historię bardzo lubię. Głównie przez filmy. Tak tłumaczenie, a przynajmniej to które ja czytałam jest tragiczne. To powinno być karalne -_-

"Za tymi słowami kryło się coś bardzo odległego, dziwnego i pięknego" - J.R.R. Tolkien.

Okładki tej książki są wrotami do prawdziwego świata. Choć wiele dzieł fantastyki przenosi czytelnika w swoje wymyślone, fantastyczne światy, to jedynie Tolkienowi mógłbym uwierzyć, że jego kronika wojny o pierścień przedstawia nam zapomniane przez historię dzieje pradawnej krainy. Jak...

[Opinia o całości Władcy pierścieni]
Na czym polega magia Tolkiena? Szczerze mówiąc, nie wiemy. Nie potrafimy racjonalnie wytłumaczyć, dlaczego to, co wyszło spod jego pióra zachwyca nas niezmiennie od dekady (a że jesteśmy młodzi, będzie nas zachwycać dekad jeszcze kilka). Śródziemie stanowi pewną przystań, gdzie na każdym kroku urzeka nas kunszt autora w tworzeniu świata....

Lisioł Pierścieni część 1 - Drużyna Lisiołów

Lisioła grzecznie odpoczywał sobie w swojej norce, oglądając pierścionek, który podrzucił mu angielski wujek Lisioła. Gest sam w sobie dziwny, gdyż wujek jest raczej wrzodem na tyłku, niż pomocnym lisem. Sielanka prysła, gdy w progu lisiej norki pojawił się czarodziej Gandalf. Lisioł zawsze wiedział, że czarodzieje to zły omen....

Długo zwlekałem z czytaniem Władcy Pierścieni i teraz żałuję. Moim zdaniem książka ponad czasowa. Bardzo wciągająca. Opisy przyrody, rozmowy bohaterów i akcja są wspaniałe. Film był cudowny a książka przebija wszystko. Również bardzo podoba mi się jak Tolkien nawiązuje do innych czasów z historii Śródziemia.

Na półkach: , , , , , , , , ,

Niemożliwe jest by wykreować tak "realistyczny ' świat i opisać go z taką dokładnością, a J.R.R. Tolkien to zrobił. Czytając czułam jakbym była wśród bohaterów tej historii, a odrywając się od książki myślałam tylko o niej. Magia <3

To tu się zaczyna Śródziemie i to tu zaczyna się Fantastyka przez wielkie F. Dzięki Ci o Tolkienie!

I oczywiście jedyny słuszny przekład Marii Skibniewskiej.

Dyskusje

41 886