Nigdy nie jest za późno na siebie

Okładka książki Nigdy nie jest za późno na siebie Izabela Zeiske
Okładka książki Nigdy nie jest za późno na siebie
Izabela Zeiske Wydawnictwo: Prószyński i S-ka literatura obyczajowa, romans
Prószyński i S-ka
2024-01-23
2024-01-23

Czy emerytura to już tylko czas na kapcie i robótki ręćzne? Współcześni seniorzy w wielu przypadkach przeczą temu stereotypowi i chętnie korzystają z jesieni życia w sposób aktywny.
Nie inaczej jest w przypadku autorki i głównej bohaterki tej książki Belli, którą znać możemy z popularnego programu rozrywkowego emitowanego w telewizji.
Wspomniana Bella czyli Izabela nie ma najmniejszego zamiaru spędzić emerytury w fotelu i a co ciekawsze chce zmobilizować do aktywności swojego męża Zdzisława. I nie jest w stanie przeszkodzić jej nawet udar.
Zwariowanym pomysłom małżonki przygląda sie znad powieści kryminalnych mąż i nie jest zwolennikiem szaleństw, a żonka ma ich pełną głowę.
Powieść ta jest z gatunku komedii, choć nie brakuje tu gorzkich rozmyślań nad sensem bycia seniorem oraz nad tym dlaczego współmałżonek nie podziela entuzjazmu żony w dążeniu do odświeżenia związku.
Zabawnych sytuacji jest tu mnóstwo, ale przeplatają się one z tymi gorzkimi, których jak u każdego nie brakuje. Lekka lektura, ale z przesłaniem i konkretnymi przemyśleniami.

Wspomniana Bella czyli Izabela nie ma...

Nie jest to poradnik jak o siebie zadbać w podeszłym wieku ale przesycona dobrym humorem książka. Bardzo lekko się czyta.

Bardzo ciekawa książka bohaterki znanej z googlebox lecącej na TTV.
Książka pokazuje że nigdy nie jest za późno na zmiany w swoim życiu. I gdy się ma te 60 lat nie trzeba kończyć w łóżku i w kapciach tylko można zacząć brać życie pełnymi garściami.
Książka jest bardzo interesująca szybko ja się czyta jest zabawna pełna humoru lekka i można się przy niej się dobrze bawić.
Książkę szybko się czyta a gdy zaczniesz czytać trudno się od niej oderwać bo jest tak interesująca.

Bardzo ciekawa książka bohaterki znanej z googlebox lecącej na TTV.

„Nigdy nie jest za późno na siebie” Izabela Zeiske.

Bella to kobieta w okolicach sześćdziesiątki, która właśnie przeszła udar. Nie poddając się sytuacji patrzy optymistycznie na świat.

Jej wsparciem od czterech dekad jest mąż Zdzisław oraz oddane i serdeczne przyjaciółki. Coś jednak pęka w sercu kobiety i postanawia ona nie poddawać się tak jednostajnie etapowi starzenia się.

Usilnie stara się zmienić nawyki swoje i męża. Wprowadza zmiany od sypialnianych pieleszy aż po sportowe upodobania.

Czy kobieta odnajdzie wspólny język z mężem ?
Czy wyjazd do Wenecji będzie przełomowy dla małżeństwa ?
Jak odnaleźć siebie na nowo ?

Ciepła i wesoła historia kobiety w średnim wieku. Widzimy rozterki bohaterki ale i odczuwamy jej ciągle pragnienie życia i miłości.

Bella to kolorowy ptak, marzy i dąży do czegoś. Jej mąż Zygmunt to mężczyzna stateczny i tradycjonalista pod każdym względem. Zastanawiamy się czy odnalezienie wspólnej drogi dającej obu radość i spełnienie jest tu możliwe?

Świetnie wykreowani bohaterowie przyciągają jak magnes. Przyjaciółki zachwycają i choć każda ma za sobą już spory bagaż doświadczeń kochają się niezmiennie.

Nie można nie wspomnieć o mamuni- Jadwiga 🥹🥹 Jedyna w swoim rodzaju. Prawdziwa kobieta, dama i znawczyni świata. Cięty język i swoje specyficzne spojrzenie na innych to piorun przy którym nie sposób się nie zatrzymać choć na chwile.

Podobało mi się, że książka dotyka tak wielu tematów. Rodzin wielodzietnych, adopcji, małżeństwa ze sporym stażem, przyjaźni ponad wszystko. To wszystko sprawia, że czytamy jednym tchem i pomimo sporej różnicy wieku (bohaterowie-czytelnik) nie czujemy aby to była jakaś odległa historia.

Pewne wątki zostały rozpoczęte a więc oczekujemy na kontynuację losów Belli i Zdzisława 💖💖💖

„Nigdy nie jest za późno na siebie” Izabela Zeiske.

"Nigdy nie jest za późno na siebie" to książka znanej z programu „Gogglebox” Izabeli Zeiske. To pełna życiowych mądrości, doświadczeń i emocji opowieść o poszukiwaniu siebie i spełnianiu marzeń oraz o sile przyjaźni i miłości.

Na początku poznajemy główną bohaterkę Bellę jako zwyczajną osobę, która wykonuje swoje codzienne obowiązki - jest żoną, matką, pracownicą banku. Jednakże, mimo pozornego porządku, w jej życiu zaczynają pojawiać się napięcia i frustracje, które stopniowo przekształcają się w niezadowolenie i tęsknotę za czymś więcej. Wszystko zmienia się, gdy Bella przechodzi udar. Paradoksalnie to właśnie ten dramatyczny moment sprawia, że kobieta zaczyna doceniać życie. To tragiczne wydarzenie staje się dla niej przełomowym momentem. Jest impulsem, który skłania ją do refleksji nad swoim życiem i do podejmowania śmiałych kroków w nowym kierunku. Bella decyduje się na zmiany, na spełnianie swoich marzeń i odkrywanie samej siebie na nowo. Takie podejście, choć może wydawać się ryzykowne po sześćdziesiątce, staje się dla niej kluczem do pełniejszego i bardziej satysfakcjonującego życia. Bella udowadnia tym samym, że nawet z najcięższych sytuacji można wyciągnąć coś pozytywnego.

Autorka wnikliwie analizuje proces transformacji, jaki przechodzi główna bohaterka. Przedstawiając jej myśli, wątpliwości, ale także odwagę i determinację, Zeiske tworzy postać, z którą czytelnik może się utożsamiać. To właśnie dzięki tej identyfikacji czytelnik może przeżywać razem z Bellą emocje, nadzieje i obawy, co sprawia, że powieść staje się dla niego bardziej osobista i angażująca. Jednym z mocnych punktów książki są relacje międzyludzkie. Autorka pokazuje, jak ważne jest wsparcie i zrozumienie w trudnych momentach życia, ale także jakie konflikty i rozterki mogą towarzyszyć życiu codziennemu. Powieść nie unika trudnych tematów, takich jak starzenie się, zmiany w relacjach małżeńskich czy znaczenie samorealizacji. Jednakże, mimo że porusza te kwestie, robi to w subtelny sposób, nie raniąc czytelnika, ale zmuszając go do refleksji nad własnym życiem i wyborami.

Styl pisania autorki jest lekki, przystępny i przyjemny, co sprawia, że czytelnik może się łatwo zanurzyć w świat bohaterów i śledzić ich losy z zapartym tchem. Fabuła została przemyślana i dobrze poprowadzona, a bohaterowie są wykreowani w sposób autentyczny - posiadają wady i zalety, co sprawia, że łatwo jest się z nimi utożsamić. Dialogi są naturalne i autentyczne, co dodaje wiarygodności postaciom i ich relacjom. Opowieść jest pełna humorystycznych, radosnych, ale też smutnych i trudnych momentów, co sprawia, że staje się bardziej życiowa. Autorka porusza wiele ważnych i ponadczasowych kwestii, pokazując, że niezależnie od wieku każdy może realizować swoje marzenia i czerpać radość z życia. Powieść skłania do refleksji nad własnym życiem i decyzjami, jakie podejmujemy. Czy warto czekać na dramatyczne wydarzenia, by zacząć żyć pełnią życia? Czy nie lepiej być aktywnym i świadomym uczestnikiem swojego losu już teraz? To pytania, które towarzyszą czytelnikowi w trakcie i po zakończeniu lektury.

"Nigdy nie jest za późno na siebie" to emocjonująca, poruszająca i pełna życiowej mądrości historia, która inspiruje i skłania do refleksji nad własnym życiem. To opowieść o odwadze, samorealizacji i znaczeniu bliskości z innymi ludźmi. To historia, którą zdecydowanie warto przeczytać.

Na wstępie chciałabym podziękować @izazeiske i @proszynski za zaufanie i możliwości objęcia patronatem medialnym książki "Nigdy nie jest za późno na siebie". Jest debiutancka powieść Pani Izy, którą możecie znać z programu Googlebox. Jak wiecie bardzo lubię poznawać nowych pisarzy, tym bardziej nie mogłam przejść obejmie obok tego tytułu, dodatkowo książka jest inspirowana życiem autorki, co jeszcze bardziej skłoniło mnie do lektury tej niesamowicie życiowej historii. Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki, prosty i przyjemny w odbiorze co sprawia, że książkę czyta się w zawrotnym tempie, ja pochłonęłam ją w jedno popołudnie i nie odłożyłam póki nie przeczytałam ostatniego zdania. Fabuła została w interesujący sposób nakreślona, przemyślana i dobrze poprowadzona, natomiast bohaterowie zostali naprawdę świetnie wykreowani. To postaci, które nie są idealne, mają swoje wady i zalety, tak jak my popełniają błędy, postępują pod wpływem emocji, chwili dlatego tak łatwo się z nimi utożsamić w wielu kwestiach, podzielając podobne bolączki i dylematy moralne. Na kartach powieści mogłam lepiej poznać Izę, jej myśli, odczucia, a tym samym mogłam lepiej zrozumieć jej postępowanie oraz decyzję. Istotną rolę w tej historii odgrywają również jej bliscy - mąż, dzieci oraz przyjaciółki, wprowadzają oni tutaj wiele zamieszania, a tym samym sporo emocji i wrażeń. Główna bohaterka od pierwszych chwil zaskarbiła sobie moją sympatię. Oj chciałabym mieć tyle werwy. będąc w jej wieku. Jedna chwila, jedno wydarzenie - udar - sprawia, za Iza postanawia zmienić swój tryb życia. Kobieta zaczyna żyć pełną piersią, decyduje się na rzeczy, o których wcześniej nawet nie myślała. We wszystkich tych poczynaniach towarzyszą jej mąż i przyjaciółki, które zawsze służą radą. Muszę przyznać, że niektóre rozmowy kobiet sprawiły, że wielokrotnie ma mojej twarzy pojawiał się uśmiech, a tematy przez nie poruszane często w tym wieku uznawane są już za tak zwane "tabu". Niemniej jednak w tej opowieści momenty pełne humoru, radości idealnie równoważą się z tymi bardziej smutnymi oraz trudnymi, tworząc idealną i mocno życiową całość. Pani Iza w swojej powieści porusza wiele ważnych oraz ponadczasowych kwestii, które tak naprawdę mogą spotkać każdego z nas. Autorka na przykładzie swoich bohaterów pokazuje, że emeryci również mogą wieść interesujące, pełne wrażeń i przygód życie. Pani Iza dzieląc się swoimi przeżyciami i "ubierając w nie" swoją bohaterkę udowadnia, że nigdy nie jest za późno na siebie, a zmian w naszym życiu możemy dokonać w każdym jego momencie. Należy cieszyć się i celebrować dzisiejszy dzień, bo nie wiadomo czy nadejdzie jakieś jutro. Natomiast zakończenie tej książki pozostawiło mnie z mocno bijącym serce i sporą ilością pytań bez odpowiedzi. Nie mogę się już doczekać dalszych losów bohaterów, bo już wiem, że z nimi z pewnością nie będę narzekała na nudę! "Nigdy nie jest za późno na siebie" to emocjonująca, miejscami poruszająca i okraszona dobrym humorem historia pełna życiowych mądrości, doświadczeń i prawd o poszukiwaniu siebie, spełnianiu marzeń oraz przyjaźni i miłości, która zdecydowanie skłania do refleksji. Polecam!

Fabuła lekka, na weekend. Z pewnością spodoba się paniom w dojrzałym wieku, które mają podobne doświadczenia małżeńskie.
Napisane z humorem, co bardzo cenię.
Zakończenie sugeruje kolejną część. Oby tak się stało, bo nie lubię niedopowiedzenia i zostawienia czytelnika samemu sobie.

Znalazłam kilka niespójności jak: urodziny 61 czy 62? Biologicznych synów dwóch czy trzech? Oj, redaktor się nie popisał...

Napisane z humorem, co bardzo cenię.

Izabela Zeiske w swojej debiutanckiej książce "Nigdy nie jest za późno na siebie" udowadnia, że po sześćdziesiątce i po udarze da się funkcjonować na pełnej petardzie.
Jednak czy tak wypada ? Czy emeryci mają prawo jeszcze poszaleć ?
Czy stworzeni są tylko do opieki nad wnukami ?
Program "Gogglebox" z udziałem autorki oglądałam może z raz. Jednak kobieta wydała mi się bardzo sympatyczną osobą.

Panią Izabelę zwaną w książce Bellą poznałam lepiej dzięki tej historii.
Autorka opisuje swoje życie po przebytym udarze. Jest mamą, żoną, przyjaciółką.
Bardzo podobała mi się kobieca przyjaźń.
Dziewczyny nie bały się rozmawiać na każdy temat.

Historię przeczytałam w jeden wieczór.
Było zabawnie, smutno wszystko było wyważone.
Jeżeli chcecie zobaczyć, co robią ludzie po sześćdziesiątce, czy pierdzą w stołek, czy raczej przeżywają drugą młodość, to zapraszam do lektury.

Polecam książkę każdemu w każdym wieku.
A wy macie ją w planach ?

Jednak czy tak wypada ? Czy emeryci mają prawo jeszcze poszaleć ?
Czy stworzeni są tylko do opieki nad wnukami ?

Izabela Zeiske w swojej debiutanckiej książce "Nigdy nie jest za późno na siebie" udowodniła mi, że po sześćdziesiątce i przebytym udarze da się funkcjonować pełną parą. Czy emeryci mają prawo do szaleństwa? Czy raczej stworzeni są tylko do zabawy z wnukami? Oczywiście, że mają prawo do życia, tak jak chcą i nie możemy ich do niczego zmuszać. To jest ich czas, w którym mogą spełniać swoje niespełnione marzenia.
Przyznam szczerze, że program "Gogglebox" z udziałem autorki oglądałam tylko kilka razy. Jakoś nie było nam po drodze. Panią Izabelę zwaną w książce Bellą poznałam lepiej dzięki tej historii. Autorka opisuje swoje życie po przebytym udarze. Jest mamą, żoną, córką i najlepszą przyjaciółką. Jej synowie kochają ją ponad życie. Mąż Zdzisław kocha ją nadżycie, tylko czy podoła jej erotycznym zachcianką? Z przyjaciółkami spotyka się regularnie. Dziewczyny nie boją się rozmawiać na każdy temat. I to mi się bardzo podobało. Przyjaciółki sobie doradzały. Tylko czy każda ich porada była na wagę złota? Mogę wam z ręką na sercu powiedzieć, że Pan Zdzisiu ma bardzo oryginalną małżonkę. Po jej zachowaniu nigdy nie powiedziałabym, że jest po sześćdziesiątce. Belli nie da się nie lubić.
Przerażająca jest jej mamusia. Nie lubię ludzi, którzy non stop poprawiają innych i zawsze wiedzą najlepiej. Czy Bella wytrzyma ze swoją mamuśką?
Historię ukrytą na kartkach powieści "Nigdy nie jest za późno na siebie" przeczytałam jednym tchem.
Było zabawnie, smutno i miejscami przerażająco. Jeżeli chcecie zobaczyć, co robią ludzie po sześćdziesiątce, gdy ich dzieci wyfruną z gniazda, to przeczytajcie tę książkę. Nie jest gruba, więc śmiało dacie radę ją przeczytać w ciągu jednego dnia.
"Nigdy nie jest za późno na siebie" bawi i uczy. Z przyjemnością przeczytam kolejną książkę Izabeli Zeiske. Mam nadzieję, że tym razem autorka wspomni kilka słów o swoich udziałach w programach telewizyjnych.
Czy Pan Zdzisław, który jest typowym kanapowiczem podoła swojej zwariowanej żonie i spełni jej każdą zachciankę?
Czy Bella zrealizuje swoje wszystkie marzenia? Czy z kanapowiczki zmieni się w kobietę wampa? Po odpowiedzi na te i inne pytania odsyłam was do tej książki.
Warto ją przeczytać. Kto wie, może dzięki tej historii zaczniecie barwniej żyć. I może tak jak Bella ruszycie z kanap i po prostu zaczniecie żyć.
Muszę wam wspomnieć o okładce. Bardzo mi się podoba.

“Nigdy nie jest za późno na siebie” Izabeli Zeiske to zabawna historia, która pokazuje w innym świetle emerytów. Udowadnia, że i oni mogą mieć ciekawe życie i niekoniecznie skupione na wychowywaniu wnuków. Emerytura to czas, który pozwala realizować swoje pasje i marzenia. To czas dbania o siebie i pielęgnowanie przyjaźni, ale też czas na odświeżenie relacji w małżeństwie czy związku.

I pamiętaj, że zawsze możesz wszystko zacząć od nowa i zadbać o siebie. Na zmiany nigdy nie jest za późno, o czym przekonuje nas autorka Izabela Zeiske. Na przykładzie Belli i jej męża pokazuje, że wszystkie ograniczenia tkwią w naszej głowie i tylko strach przed nieznanym nas blokuje.

A przygody Belli nie raz rozbawią was i skłonią do refleksji.

• Wyzwanie 2024
  • Idealna na prezent