Rawawik. Emocje są ważne

Okładka książki Rawawik. Emocje są ważne Aneta Kmieć - Wawrzyniak
Okładka książki Rawawik. Emocje są ważne
Aneta Kmieć - Wawrzyniak Wydawnictwo: Art&Cat Cykl: Uniwersum Rawawika (tom 2) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Uniwersum Rawawika (tom 2)
Art&Cat
2023-10-16
2023-10-16

Rawawik ma swoją sierść na codzień niebieskoszarą, ale wraz z jego emocjami jego sierść się zmienia ☺
-kiedy jest wesoły ma ją w kolorze zielonym.
-kiedy jest smutny jego sierść jest w kolorze niebieskim.
-kiedy jest zdenerwowany robi się cały czerwony.
-gdy się zawstydzi w tedy jest różowy.
-gdy jest dumny można go spotkać w kolorze żółtym.
-ale kiedy jest wystraszony przybiera barwę białą.
Bardzo przeszkadzało mu to, że jest inny, że podczas emocji zmienia kolory , a inni nie.

Bardzo podobało mi się w tej książce to, że jest pięknie przedstawiona ilustracjami jak i wytłumaczone, że nie musimy być jak inni, tylko być sobą,że każdy z nas jest wyjątkowy. Pewnego dnia przydarzyła mu się wyjątkowa sytuacja, gdzie zaczyna rozumieć, że jego wyjątkowość jest fajna . Wraz z synem dobrze bawimy się przy tej książce, pięknie są w niej przedstawione emocje małego kotka wikinga Rawawika.

-kiedy jest wesoły ma ją w kolorze zielonym.
-kiedy jest smutny jego sierść jest w kolorze niebieskim.
-kiedy jest zdenerwowany robi się cały czerwony.
-gdy się zawstydzi w tedy jest różowy.
-gdy jest dumny można go spotkać w kolorze żółtym.
-ale kiedy jest wystraszony...

Podoba mi się ta książka pod względem ukazania wszystkich najważniejszych emocji, zarówno tych „łatwych” jak i tych najcięższych.. Dziecko ma okazje zobaczyć to, co my-rodzice- staramy się im wytłumaczyć na codzień, że nie ma złych emocji! Każda jest ważna, ale z każdą inaczej trzeba sobie radzić. 🤍
Jaś dzięki tej książce zrozumiał, ze złość i smutek też są potrzebne chociaż każdy wolałby ich uniknąć i codziennie odczuwać tylko szczęście i dumę. 😉

Jaś dzięki tej książce zrozumiał, ze złość i smutek też są potrzebne...

RAWAWIK - EMOCJE SĄ WAŻNE 🎄
___________________
Książka w sposób zabawny i zachęcający dzieci do poznawania uczuć i uczenia, że one wcale nie są takie złe, jak się wydają. Kotek zmienia swoją sierść za każdym razem, gdy zmienia się uczucie, przeurocze nie prawda. Pokazuje również to, że każdy jest inny i wyjątkowy. Uczy w ten sposób dzieci, że mogą robić coś inaczej, inaczej wyglądać i przy tym być sobą i nie czuć, ale źle.

Książka jest przeznaczona od 3 do 7 lat, ale ja ją już teraz czytam córce i na pewno będę do niej wracać, żeby już od teraz słuchała o emocjach i w starszych latach nie bała się ich.

RAWAWIK - EMOCJE SĄ WAŻNE 🎄
___________________