Brutalne zakończenia

Okładka książki Brutalne zakończenia Jessica Hawkins
Okładka książki Brutalne zakończenia
Jessica Hawkins Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: White Monarch (tom 2) literatura obyczajowa, romans
White Monarch (tom 2)
Violent Ends
Wydawnictwo Kobiece
2023-09-27
2023-09-27
2019-06-18
Nina Wum

Druga część o niebo lepsza od pierwszej, dużo się dzieje, nie ma miejsca na nudę.
Powoli, bardzo powoli Natalia zaczyna nabierać charakteru i jest mniej irytująca jako bohaterka.
Wychodzi dużo tajemnic na wierzch, więc historia pięknie się rozkręca.
W drugiej części jak i trzeciej zaczyna być wysyp literówek, które są niemożliwie irytujące.

Wychodzi dużo tajemnic na wierzch, więc historia pięknie się rozkręca.

"Niech sobie gadają. Taka jest moja filozofia. To, co wymyśli znudzony umysł, bywa znacznie gorsze od faktów"💛
BRUTALNE ZAKOŃCZENIA - JESSICA HAWKINS
(tłum. Nina Wum)
8/10⭐️
🦋
Q: motyw małżeństwa dla korzyści - lubicie czy nie? Jeśli tak, to polecicie jakiś ciekawy tytuł?🥰
Opowiem Wam historię...
Historię dziewczyny, która została zdradzona...
Historię mężczyzny, o którym krążą makabryczne legendy...
Historię człowieka, który chce tylko sprawiedliwości...
🦋
Pierwszy tom tej trylogii bardzo przypadł mi do gustu. Na dodatek skończył się w takim momencie, że nie mogłam się doczekać kontynuacji. Przyznam, że obawiałam się trochę owej sławnej klątwy drugiego tomu. Na szczęście niepotrzebnie. Ale...
🦋
💛"Zdobyć czyjeś zaufanie nie jest trudno. Po prostu zbyt łatwo można je stracić"
🦋
Historia zaczyna się w momencie, gdy tamta się skończyła, więc nie polecam robić sobie długich przerw. Choć dużym plusem jest to, że autorka w odpowiednich momentach przypomina o pewnych wydarzeniach z poprzedniego tomu
🦋
Choć Natalia nie ma za grosz zaufania do Cristiana, to i tak stara się pomóc tamtejszym ludziom. Co jednak, jeśli ci ludzie nie chcą jej pomocy? Co jeśli się myli co do nich wszystkich? Stopniowo Cristiano i Bezprawie odkrywają karty przed Natalią. Mnie akurat niczym nie zaskoczyły, bo już na początku spodziewałam się takiego obrotu sprawy. Nie chcę napisać tytułu książki, z jaką kojarzę fabułę Brutalnych Zakończeń, bo to będzie spojler albo do tej pierwszej, albo do tej drugiej, ale powiem tyle: tamta książka jest fantastyką i jest ona moją książką życia🫠💙
🦋
💛"Przywiązanie bywa niebezpieczne. Ale nie chciałabym mieć do czynienia z kimś, kto nie byłby do niczego i nikogo przywiązany. To więzi przypominają nam, że jesteśmy ludźmi"
🦋
Jest też coś, co mnie denerwowało. Nawet bardzo. I jest to Natalia🥴A konkretnie jej zachowanie. Gdybym piła łyk kawy za każdym razem, gdy mówi, że jest "BRANKĄ", "NIEWOLNICĄ" czy choćby "WIĘŹNIARKĄ", to mogłabym pożegnać się ze snem na najbliższe pół roku, może trochę więcej🥴Po prostu nie daje nam o tym zapomnieć, choć Cristiano podarowałby jej gwiazdkę z nieba, gdyby mógł🫠Rozumiem, że czuła się zdradzona przez wszystkich mężczyzn, którym ufała, ale ona MIAŁA WYBÓR. Trudny, bo trudny, ale MIAŁA I WYBRAŁA CRISTIANO. Więc o co teraz pretensje?🤷‍♀️Nie zaskarbiła sobie mojej sympatii w tym tomie🥴Tym bardziej, że Cristiano nic złego jej nie zrobił🫠
🦋
Mimo zachowania Natalii, to bardzo podobał mi się przebieg tej książki i chętnie przeczytałabym coś więcej o Pilar. O ile w pierwszym tomie była dla mnie niepotrzebna, o tyle w tym wzbudziła moje zainteresowanie🔥Zakończenie jest mocne. Nawet bardzo. I oczywiście zmusza do szybkiego sięgnięcia po trzeci tom😅Mam nadzieję, że będzie równie dobry🥰
🦋
💛"Nie jesteś już czyjąś słodką, czystą, naiwną księżniczką. Nie mieszkasz już w wieży z kości słoniowej. Teraz jesteś jej właścicielką"

BRUTALNE ZAKOŃCZENIA - JESSICA HAWKINS
(tłum. Nina Wum)
8/10⭐️
Opowiem Wam historię...
Historię dziewczyny, która została zdradzona...
Historię mężczyzny, o...

Natalia i Cristiano powracają i powiedziałabym, że w wielkim stylu.

W pierwszej części musiało troszeczkę minąć, bym wciągnęła się w fabułę, a tu nastąpiło to od razu.

Natalia trafia do nowej rzeczywistości — nie dość, że została żoną nie tego brata, którego chciała, to trafia do miejsca, które znała tylko z opowieści i nie były to dobre informacje.

Cristiano de la Rosa jest mężczyzną, który dostaje to, co chce, jednak co jest najważniejsze — nie bierze tego siłą. Mężczyzna ma swoje granice, o czym często zapomina jego małżonka. W recenzji pierwszego tomu dałam Natalii kredyt zaufania, bo niemiłosiernie mnie irytowała, a tutaj przez sporą część wciąż to robi. I ja naprawdę rozumiem, dlaczego jest wycofana, dlaczego nie ufa Cristiano, bo ma do tego pełne prawo, ale ona nie robi nic, dosłownie nic, by poznać swojego męża. Żeby odkryć, czy mówi prawdę, czy może mydli wszystkim oczy. Natalia woli skoncentrować się na sobie i na tym, że została więźniarką, a tak naprawdę nie dostrzega tego, że faktycznie więźniarką mogła zostać, dzięki swojemu ukochanemu Diego.

Wciąż wiemy niewiele w kwestii śmierci matki naszej bohaterki i jest to według mnie bardzo dobre posunięcie, bo dzięki temu historia wciąż jest dla czytelnika atrakcyjna. W międzyczasie odkrywamy mniejsze sekrety, które pozwalają nam zobaczyć, kto tak naprawdę jest tym złym bratem — jakby jeszcze ktoś tego nie wiedział.

I chociaż wszystko skupia się na Natalii i Cristiano, postacie drugo- i trzecioplanowe również odgrywają ważną rolę i tu muszę powiedzieć, że bardzo mnie ciekawi, czy zostanie rozwinięty wątek Pilar i Alejo.

Sporą niespodzianką jest dla mnie to, że relacja naszych bohaterów wciąż nie weszła na pewien poziom. Cristiano daje Natalii czas i wyraźnie zaznaczył, kiedy między nimi do czegoś dojdzie i jest to świetny ruch, bo nasza bohaterka ma pełne pole, by poznać swojego męża i zobaczyć, jaki jest naprawdę. Ta część podobała mi się bardziej niż pierwszy tom, pewnie ma w tym wszystkim znaczenie to, że nie było tu Diego w ilościach, które doprowadzały mnie do szału.
Przede mną ostatni element układanki trylogii „White Monarch” i muszę przyznać, że jestem gotowa na chyba każde rozwiązanie. Mam pewne podejrzenie, jeśli chodzi o śmierć Blanki i jestem ciekawa, czy mam rację, czy może wodze fantazji poniosły mnie za bardzo.

Natalia i Cristiano powracają i powiedziałabym, że w wielkim stylu.

Cristiano de la Rosa...

2056

Na półkach: , , , , , , , , , , , ,

Buntownicza postawa Natalii dojrzewa. Jest mniej naiwna, bardziej zacięta. W niektórych aspektach jej zamęt, nieufność i niechęć są zrozumiałe, ale ciągła, złożona walka między ciałem, a umysłem staje się frustrująca. Gdy pewne pogłoski zostaną uzasadnione, tajemnice wyjdą na jaw i brutalnie szczera prawda zostanie ujawniona, surowe osądy Natalii zostaną podważone i stopniowo zmienią się w akceptację. Jej niezaprzeczalny pociąg do Cristiano stoi w sprzeczności ze wszystkimi pytaniami dotyczącymi śmierci jej matki, które wciąż pozostają bez odpowiedzi.
Ciekawi mnie, jaki rodzaj połączenia będzie mieć ta para.
Autorka stworzyła niezwykły świat, którego nie mam dosyć. Po tym szokującym zakończeniu potrzebuję odpowiedzi!

🌺 Recenzja 🌺

Cristiano de la Rosa bierze to, co chce i tak właśnie było z Natalią. Nie zamierza ona udawać idealnej żony, bo nadal uważa, że to on stoi za śmiercią jej matki, a w dodatku kobieta nadal kocha jego brata. Jednak w świecie, w którym królują intrygi, tajemnice i nieczyste zagrania, niczego nie można być pewnym.

„Brutalne zakończenia” to drugi tom z serii „White monarch”. Natalia zaczyna pokazywać prawdziwy charakter i stawiać na swoim. Cristiano czasami dawał jej pole do popisu, by ją wzmocnić, bo wie, że ma w sobie siłę, ale chwilowo jest ona uśpiona. Zarówno w niej, jak i w nim wiele emocji i cech zaczyna się budzić do życia, czyniąc ich relacje jeszcze ciekawszą. Cristiano i Natalia para, która mierzy się z wieloma rzeczami. Żadne z nich nie chce ustąpić, a granice zaczynają się zacierać. Ich rozumy mówią jedno, kiedy serce i uczucia, mają zupełnie, co innego do powiedzenia. Tak właśnie do walki między sobą, dochodzi walka wewnętrzna.

Tak bardzo czekałam na ten tom i nareszcie się doczekałam. Ponownie dzięki autorce wkroczyłam do tego intrygującego świata, który tylko coraz bardziej mnie pochłaniał. Po raz kolejny jestem pod wrażeniem tego jak Jessica Hawkins połączyła ze sobą tyle różnych elementów, które tak dobrze do siebie pasowały i podkreślały charakter bohaterów oraz świat, jaki ich otacza. Naprawdę się wciągnęłam w losy Natalii i Cristiano a po tym, z czym zostawiła nas autorka, już się nie mogę doczekać na kolejny tom.

🌺 Recenzja 🌺

„Brutalne zakończenia” to drugi tom z serii...

„Brutalne zakończenia” to druga część serii White Monarch od Jessica Hawkins. Po zakończeniu pierwszego tomu miałam ogromny niedosyt ale bardzo chciałam dowiedzieć się co dalej. Po zakończeniu drugiej części marzę aby od razu przeczytać trzecią. I co! Okazuje się, że na dniach będzie premiera 3 części!

Powieść „Brutalne zakończenia” świetnie łączy w sobie elementy romantyczne z tajemniczym światem karteli. Autorka świetnie połączyła namiętność z niebezpieczeństwem i tajemnicą, którą bardzo powoli odkrywa. To wszystko jest wielką mieszanką emocji. To na co zwracamy uwagę w tej części to rozwijająca się skomplikowana relacja między bohaterami w trudnym środowisku, który prowadzi do konfliktów i dramatycznym zwrotów akcji.
W tej części będzie więcej elementów erotycznych więc zdecydowanie jest to książka 18+, jednak na szczęście równowaga między erotyką a fabułą jest zachowana.

A uwierzcie mi, w tej części się działo…

Cristiano, przywódca kartelu Calavera i wróg rodziny Cruz, nie był mężczyzną, którego Natalia Cruz chciała nazywać mężem. Cristiano chce uczynić ją swoją królową, jednak ona nie ma w planach być idealną żoną. Gdy jednak powoli odkrywa prawdę o swoim ukochanym, a bracie Cristiano, Diegu. Nie wie co myśleć i komu wierzyć…

Powieść „Brutalne zakończenia” świetnie łączy w sobie elementy...

Zdecydowanie lepsza niż pierwsza część, choć Natalia wciąż mnie drażni. Naiwna, krótkowzroczna dziewucha. Czekam na ostatni tom, by zakończyć tę mordęgę.

🌺 "Brutalne zakończenia" autorstwa Jessici Hawkins, to druga część serii pod tytułem "White Monarch".

🌺 Cristiano, przywódca kartelu Calavera i wróg rodziny Cruz, był ostatnim mężczyzną, z którym Natalia Cruz spodziewała się stanąć przy ołtarzu. Cristiano chce uczynić ją swoją królową, ale jego brat, Diego, chce uratować swoją księżniczkę.
Natalia nie zamierza być idealną żoną. Po tym co usłyszała o kartelu Calavera, odmawia posłuszeństwa jego przywódcy. Zwłaszcza że wciąż wierzy, że to Cristiano jest odpowiedzialny za śmierć jej matki. Jednak z każdym dniem pojawiają się nowe wątpliwości. Kiedy ten, którego Natalia niegdyś kochała, zdradza ją w najgorszy możliwy sposób, nie wie już, komu i w co wierzyć.

Czy Natalia dowie się prawdy o śmierci matki?
Czy Cristiano zdobędzie serce Natalii?

🌺 Jest to kontynuacja losów bohaterów poznanych w książce "Brutalne rozkosze", dlatego polecam najpierw zapoznać się z pierwszym tomem, zanim sięgniecie po tą książkę.
Jeśli chodzi o bohaterów, to Cristiano ma w sobie coś magnetycznego, i niesamowicie mnie zaintrygował. Lubię takie złożone i nieoczywiste postaci.
Autorka miała naprawdę świetny pomysł na fabułę, oraz kreacje bohaterów, i powiem wam, że ciężko mi było oderwać się od czytania, ponieważ chciałam jak najszybciej odkryć wszystkie tajemnice.
Jest to jedna z lepszych serii mafijnych, które miałam okazję przeczytać, dlatego z niecierpliwością oczekuję kolejnego tomu.

Jeśli lubicie romanse pełne tajemnic z wątkiem meksykańskich karteli, oraz miłosnego trójkąta, to będziecie zachwyceni tą serią.

Natalia nie zamierza być idealną...

„I twierdził, że jest zazdrosny. Zatem nie byłam mu całkowicie obojętna. Czyżby? Wcześniej twierdził, że chce mieć mnie u swojego boku. Teraz nie dbał o to, czy zejdę z nim na przyjęcie, czy nie.
Nie zdawałam sobie sprawy z ciepła, którym opromieniała mnie jego czujna uwaga […]”.

Przy drugim tomie serii White Monarch początek był dla mnie ciężki, bo totalnie mnie nie wciągnął. Później z kolei, jak porwała mnie akcja, to już nie wypuściła ze swoich sideł aż do samego końca!

W dalszym ciągu skłaniam się ku temu, że najlepszą cechą tej historii jest jej nieoczywistość, bo w gruncie rzeczy, nic nie jest takie jakim się wydaje, a na jaw wychodzą ciągle to nowe i niespodziewane rzeczy.

Wyczuwałam tajemnice, które oddzielały bohaterów grubym murem. Ich ciągła manipulacja i kłamstwa odciskały na mnie piętno, bo sama dawałam się wciągać w wir ich wariackich intryg.

Z jednej strony mamy tu relację niechcianą, pełną nienawiści, ale też ujawniającą dziwne przyciąganie, którego nie są w stanie kontrolować bohaterowie.

Podoba mi się dokąd zmierzała fabuła w tym tomie. Podobały mi się te skrajne emocje, które mnie osaczały, gdy w grę wchodziła relacja Natalii i Cristiano oraz na dodatek jego brata. Mimo chwilowego zakwestionowania lojalności bohaterów, uwielbiam układy, które ich łączą. I chociaż uczucia między Natalią a Cristiano wciąż stoją pod znakiem zapytania, to dla mnie są oni idealnie dobrani – ale żeby to poczuć, musicie przeczytać ich historię! Do czego, gorąco zachęcam. ♥

[REKLAMA NIEGRZECZNE KSIĄŻKI]

Romansów mafijnych jest obecnie na rynku multum dlatego naprawdę trudno znaleźć taki który by się wyróżniał na tle tego wątku jednak seria “White Monarch” zdecydowanie jest taką perełką. Jeżeli jeszcze nie zaczęliście tej serii to polecam Wam od razu kupić wszystkie dostępne tomy gdyż jest tak wciągająca. Mamy kłamstwa, tajemnice, trudną przeszłość, no i najważniejsze czyli uczucia między braćmi a Natalią. Nie jest też to książka z gatunku tych w których skupiamy się tylko na łóżku, a raczej gdzie relacja jest na równi z wciągającą fabułą. Zdecydowanie polecam serię i już szykuję się na trzeci tom!

• Mafia
  • Wersja papierowa
  • Romans,
  • Dark

Dodaj cytat z książki Brutalne zakończenia