Perełka. Część 1

Okładka książki Perełka. Część 1 Weronika Marczak
Okładka książki Perełka. Część 1
Weronika Marczak Wydawnictwo: You & YA Cykl: Rodzina Monet (tom 3) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Rodzina Monet (tom 3)
You & YA
2023-05-17
2023-05-17
Przemoc Psychologia Bracia Pieniądze Liceum High School

Bardzo mi się podobały te części, bracia mniej toksyczni fabuła lepsza.. Hailie dorasta i jest o wiele lepsza.. Ogółem bardzo fajnie i polecam. Jedne z lepszych części

Ciąg dalszy przygód i dorastania Hailie.

Vincent uważa, że Hailie jest na tyle odpowiedzialna, żeby otrzymać swoją luksusową kartę kredytową bez limitu. Dziewczyna dokonuje swoich pierwszych zakupów. Jak myślicie, co kupi i za ile?

Na imprezie urodzinowej u Leo następuje dramatyczna pomyłka - dziewczyna ląduje w olbrzymim klubie nocnym, który jak się okazuje, należy do jej braci!

Ochroniarz Sonny dzieli się z nią swoją historią - okazuje się, że ma żonę i dziecko, którego w ogóle nie widuje. Hailie okazuje serce i doprowadza do spotkania ojca i dziecka.

Hailie wybiera się też na grubą imprezę, którą organizują jej bracia. Czy zachowa trzeźwość i jak zareaguje na to, że jej najlepsza przyjaciółka Mona spoufala się z jej bratem?

Wakacje w Saint Tropez u Mai to czas pełen szaleństwa... Dziewczyny cichaczem wymykają się na balangę, Hailie się upija i pali cygara.... Czy ktoś się dowie?

Ojciec Cam pojawia się i znika, aż w końcu ląduje w więzieniu. Dziewczyna jest zszokowana, jedzie go odwiedzić.

Hailie coraz bardziej lubi Leo i chce przedstawić swojego chłopaka braciom. Ci jednak zachowują się na kolacji jak totalne chamy, prostaki i niekulturalne buce - skutecznie płoszą Leo. Potem jednak żałują swojego występku i dosłownie zasypią Hailie słodyczami.

Jest też kolejny bal, na którym zamachowiec próbuje pozbyć się Hailie a następnie ją uprowadza. Kto ma tyle nienawiści do dziewczyny, by chcieć ją upokorzyć i zniszczyć a potem zabić?

Tyle się dzieje i jeszcze więcej. Bardzo dobrze się to czyta, każda strona wciąga i nie ma nudy. Hailie ma teraz 17 lat, przeżywa swoje wzloty i upadki, wymyka się spod kurateli braci, imprezuje, upija się, pali cygara, przeżywa pierwszą miłość i pierwsze zbliżenie... nie jest ani grzeczna ani idealna. Chociaż w szkole jest zawsze prymuską. Polecam:)

Ciąg dalszy przygód i dorastania Hailie.

wspaniała książka, znakomita autorka. Doskonale przedstawione charakteru i typy osób. Masa uczuć.

Hej hej! Piszę pracę magisterską na temat "Rodziny Monet" i szukam osób, które odpowiedziałyby mi na kilka pytań :) Ankieta zajmuje około 10 minut, a Wasza pomoc jest dla mnie ważna!

Bardzo Wam dziękuję!
Weronika

Bardzo Wam dziękuję!
Weronika

Przeczytałam ze względu na skrajne opinie i dziwna hate - love opinie krążące na różnych stronach .
Wiec tak , napisana fajnie , wciagajaca , bardzo młodzieżowo , ale z punktu psychologicznego to nie nadaje się na książkę dla młodzieży , bardzo toksyczne relacje rodzinne. Wiec sumując - dla 16 plus tak, poniżej nie

Może i nadal autorka używa za dużo słów, może nadal akcja nie kipi od pierwszej do ostatniej strony. Ale to część przy której przeżyłam najwięcej emocji. Irytacja, płacz, złość a nawet totalne zdziwienie. Na pewno sięgnę po kolejną część żeby poznać dalsze losy bohaterów, z którymi na swój pokręcony sposób zdążyłam się już zżyć

Kolejna część z serii o rodzinie Monet daje nam kolejne wytłumaczenia pewnych zachowan, ale też kolejne przygody. Hailey niestety jest bohaterką, która zatrzymała się mentalnie w wieku 15 lat. Od tamtej pory mimo, iz fabuła zdecydowanie poszła do przodu - ona sama została w swoich nieprzemyślanych decyzjach. Niemniej jednak jest to super odskocznia od codzienności, dobrze się czyta i daje się porwać.

Zmieniam zdanie jest niesamowita

Zmieniam zdanie jest niesamowita