Doktor Dolittle i jego zwierzęta

Hugh Lofting Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza Cykl: Doktor Dolittle (tom 1) literatura dziecięca
The Story of Doctor Dolittle
literatura dziecięca
83-03-03389-1
Wanda Kragen
dokto Dolittle literatura dzieicięca zwierzęta

Jako dziecko byłam zachwycona.

Wreszcie przeczytałem jedną z legend literatury dziecięcej. Książka przyjemna w odbiorze, opowiada oczywiście o przygodach lekkoducha dr Dolittle, który nauczył się rozmawiać ze zwierzętami i został sławnym na cały świat weterynarzem. Był jednak tak niefrasobliwy, że pomimo tego popadł w kłopoty finansowe i musiał ruszyć na quest do Afryki. Książka zawiera wątki...

Genialna opowieść dla młodego czytelnika a i ja bawiłam się świetnie. O przygodach bezinteresownego doktora, którego priorytetem jest niesienie pomocy swoim zwierzęcym przyjaciołom okraszonych ich cudownym humorem czyta się bardzo przyjemnie i jest to zdecydowanie lektura godna polecenia.

Książka mojego dzieciństwa.
Przygody wyjątkowego doktora Dolittle, który kocha zwierzęta, bardziej od ludzi. Pieniądze są dla niego nieistotne, nie przejmuje się biedą, a najważniejsze dla niego w życiu jest szczęście. Dzięki swojej papudze nauczył się ich języka i stał się najsławniejszym weterynarzem na całym świecie. Rozumie zwierzęta jak nikt inny i najzabawniejsze jest...

Doktor Dolittle ze swoimi zwierzętami wyrusza do Afryki. Mają tam bardzo dużo przygód.
Książka jest bardzo fajna i szybko się ją czyta. Można się czegoś nauczyć z niej. Polecam

Oceniam w kategorii literatury dziecięcej z punktu widzenia nauczyciela. Książka w bardzo łatwy sposób przekazuje wartości, o których coraz częściej zapominamy. Z racji wieku książki, pojawia się tam kilka niewygodnych rzeczy, jak np. zaprezentowanie rdzennych mieszkańców Afryki. Jest to jednak również dobry początek na rozmowę o tym, jak poglądy ludzi zmieniają się na...

Zadziwiający koncept autora, który wprowadza nas w ciekawy świat szanowanego doktora - weterynarza. Dobry wybór, żeby zachęcić najmłodszych do czytania.

Szybciutko i przyjemnie się czyta, świetna dla dzieci. Stanowi dobry kontrast i odskocznię od tych bardziej 'ambitnych książek'. Ponad to stanowi wartość samą w sobie! Choćby temu, że daje dobry przykład na to jak pisane są książki dla dzieci.

Przepiękna książka, którą każdy powienien przeczytać niezależnie od wieku.

Absolutna klasyka

Dyskusje