Skald: Pasterz Pieśni

Okładka książki Skald: Pasterz Pieśni Łukasz Malinowski
Okładka książki Skald: Pasterz Pieśni
Łukasz Malinowski Wydawnictwo: Genius Creations Cykl: Ainar Skald (tom 5) fantasy, science fiction
Ainar Skald (tom 5)
Genius Creations
2022-10-01
2022-10-01

Fantastyczne zwieńczenie całej historii o przygodach, podbojach Ainara Skalda, Wężowego Języka, Karmiciela Kruków, Konunga Kłopotliwego, czy jak jeszcze inaczej go zwano. Ciekawie rozbudowana powieść, gdyż poza Ainarem, bliżej mogliśmy poznać jego przyjaciela, czyli Aliego, Czarnego Berserka, skąd pochodzi, z czym się zmaga i do czego dąży, aby ukoić swoje sumienie i odnaleźć spokój ducha. Poza tym, że akcja toczy się w mroźnej Norwegii, również przenosimy się na gorące piaski Afryki, w rodzinne strony Aliego, gdzie poznajemy jego kulturę, obyczaje. Do tej pory z całej serii, najbardziej podobała mi się pierwsza część, czyli Karmiciel Kruków. Lecz po przeczytaniu ostatniej części, to ona teraz klasyfikuje się w pierwszej kolejności. Dlaczego? Z tego powodu, że jestem nią usatysfakcjonowana, dała tyle ile oczekiwałam. Dobrze czytało mi się pióro autora i wszelkie przygody/akcje jakie w niej przedstawił. Dla fanów/zainteresowanych wikingami/mitologią nordycką będzie to na pewno dobry wybór, jak i dla fanów serialu Wikingowie. Z każdej książki można się czegoś nowego dowiedzieć/nauczyć, gdyż na końcu znajduje się słowniczek wszelkich słów/wyrażeń jakimi posługiwali się Wikingowie.
Cała seria - Ainar Skalda - jest godna polecenia, więc śmiało sięgajcie po te książki. Zarówno świetnie czyta się je w tradycyjnej wersji, czyli papierowej, jak i w audiobooku, gdzie wszystkie części czyta Pan Jarosław Rodzaj.

• Zakładki
  • Serie 7.1 i więcej