Limfa. Źródło energii i zdrowia

2022-03-09
9788328720930
Adriana Celińska

Na półkach: , , , , , ,

Limfa, podobnie jak krew, przepływa przez całe nasze ciało. Jednak dzieje się to w naczyniach limfatycznych. Produkowane są tam białe krwinki, które pomagają w walce z różnego rodzaju infekcjami. W mojej pracy układ limfatyczny jest najważniejszym, na jaki zwracam uwagę. Jego głównym narządem jest śledziona, zwana matką organów. Cały sytem limfatyczny działa jak taka miotełka, wymiatająca i odprowadzająca odpady i nadmiar płynów a także przeprowadza przez naczynia ważne substancje odżywcze.
Książka o tytule Limfa bardzo mi się podobała i spełniła moje oczekiwania czytelnicze, mogłam śmiało się dokształcic. W naprawdę przystępny sposób autor jasno wytłumaczył rolę tego układu w naszym ciele, dbanie o niego i profilaktykę codzienną, która działa niewątpliwie zdrowotnie, o czym sama się przekonałam. Jestem zachwycona podaną ilością ćwiczeń, które usprawniają pracę limfy.
Pożyteczne źródło wiedzy dla tych co już mają do czynienia z limfą w swojej pracy, jak i dla laików, gdyż właśnie te ćwiczenia i codzienna praktyka działa na nasz organizm odmaładzająco, pozbywamy się obrzęków z różnych części ciała, zapobiegamy zatrzymaniu się wody w organizmie i działamy prewencyjnie.
Polecam wszystkim zainteresowanym tematyką fizjologii ciała jak i anatomii, a także szeroko rozumianego zdrowia.

"Limfa. Źródło energii i zdrowia" - Lisy Levitt Gainsley - to bardzo przystępnie napisany poradnik z dziedziny medycyny. Książka jakoś wcześniej nie wpadła mi w ręce, a jadąc na drugi koniec Polski, wypatrzyłam ją w czyjejś biblioteczce (widać czasami trzeba się bardziej postarać). 😃

Nie wiedziałam, że tytułowa limfa, jest aż tak bardzo ważna dla naszego organizmu. Wiadomości ze szkoły były fragmentaryczne, a tutaj nareszcie uzupełniłam wiedzę.

Autorka opowiada o swoim życiu, chorobie swojej mamy i odkryciu, jak masaż limfatyczny wpływa na nasze ciało. I to nie tylko ciało, rozjaśnia też umysł i dodaje energii do życia.

Chłonka to niesamowite narzędzie do oczyszczania i odżywiania ciała. Nieustannie skanuje go, aby wyłapać wszystko, co może mu zaszkodzić i wywołać infekcje. Pomaga trawić pokarm i sprząta resztki. Kiedy odpowiednio się nie przesuwa, zaczynamy chorować i gorzej wyglądać. Jeśli jesteśmy zdrowi i dużo się ruszamy, zwykle wszystko jest ok, gorzej, gdy godzinami siedzimy w pracy, albo przebyliśmy operację. Wtedy limfa powoduje zatrzymywanie wody w organizmie i zaczynają się problemy.

Czy jest jakiś ratunek?
Oczywiście, to automasaż.
Sprawdziłam i to rzeczywiście działa!

Książkę warto mieć kupioną dla siebie, znajdziemy tu sekwencje masaży na różne problemy: przeziębienie, różne bóle, na lepsze trawienie, piękną skórę, PMS, a nawet kaca.
Bardzo ciekawa i potrzebna pozycja, zdecydowanie polecam!

"Limfa. Źródło energii i zdrowia autorstwa Lisy Levitt Gainsley to zbiór wszystkich niezbędnych informacji na temat naszego układu limfatycznego, który nie jest mniej ważny jak nasz układ krążenia. Układ limfatyczny jest również bardzo ważny dla naszego dobrego zdrowia fizycznego jak i psychicznego.
W pierwszej części poznamy najbardziej podstawowe wiadomości o układzie limfatycznym.
Druga część jest poświęcona automasażowi. Są w niej dokładnie opisane zasady tego masażu jak i również przeciwwskazania do jego wykonania. Dokładnie są opisane wszystkie techniki uzależnione od naszego problemu w sposób jasny i łatwy do zrozumienia.
Natomiast ostatnia część jest poświęcona do holistycznego podejścia i pielęgnacji naszego układu chłonnego. Tutaj dowiemy się również jak ważna jest dieta i nawodnienie. Poznamy tu także zabiegi jak i ćwiczenia, które możemy wykonywać, aby poczuć się lepiej. Cieszę się, że mogłam przeczytać ten poradnik, gdyż nie zdawałam sobie sprawy, że układ limfatyczny jest aż tak bardzo ważny dla naszego organizmu. Dowiedziałam się tu bardzo dużo ważnych informacji, które na pewno pomogą mi w moim lepszym samopoczuciu.
Zachęcam was do czytania takich poradników.

W pierwszej części poznamy najbardziej podstawowe wiadomości o układzie...

Książka w przystępny sposób przybliża informacje na temat układu limfatycznego, o którym nie wiedziałam dużo. Początek jest gęsto zapełniony informacjami, a następnie przechodzimy do konkretnych masaży i porad jak dbać o poprawny przebieg chłonki.

Część z masażami jest naprawdę obszerna i znajdziemy tam propozycję sekwencji dla wielu problemów zdrowotnych i ich zapobieganiu. Może obrazki nie są najskuteczniejszą metodą pokazania tego, niestety nie zawsze jestem pewna czy dobrze rozumiem przedstawiany ruch. Niektóre sekwencje autorki znaleźć można na szczęście na yt.

Nie podoba mi się brak spisu treści masaży na konkretne dolegliwości.. Książka jest idealna, żeby wracać do niej w razie potrzeby, a wtedy przydałoby się znaleźć szybko sekwencję na np. ból głowy. Wydaje mi się to logiczne, ale niestety zabrakło takiej rozpiski i trzeba książkę po prostu kartkować.

Na plus wydanie - graficznie książka jest bardzo przyjemna dla oka.

Zapraszam wszystkich na recenzję poradnika zdrowotnego, autorstwa @thelymphaticmessage pt. "Limfa. Źródło energii i zdrowia.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu @wydawnictwomuza

W swoim poradniku autorka @thelymphaticmessage odkrywa przed czytelnikami tajemnice układu limfatycznego oraz podróży do zdrowia.

Dzięki lekturze czytelnik może poznać metody pobudzania krążenia chłonki w organizmie oraz automasażu. Automasaż limfatyczny wykonywany regularnie przeciwdziała gromadzeniu się toksyn w organizmie, wspomaga ich wydalanie. Niesamowicie poprawi nasze samopoczucie, odpręży, ale i skutecznie załagodzi fizyczne dolegliwości, co pozwoli cieszyć się dobrym zdrowiem.

Poznajemy techniki manualnego masażu limfatycznego zwanego drenażem. Po kilku sesjach zaobserwować można wyraźną poprawę. Sekwencje są opracowane w taki sposób, że czytelnik może być swoim własnym masażystą i uzdrowicielem. Na początku i końcu każdej sekwencji pobudzamy węzy chłonne. Powiększone węzły chłonne są sygnałem, że układ limfatyczny jest przeciążony.

Układ limfatyczny jest powiązany z każdym innym układem ludzkiego organizmu, nerwowym, trawiennym, hormonalnym, dlatego ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. Warto jego usprawnieniem zająć się na co dzień. Wystarczy, że na automasaż poświęcimy od 3 do 5 minut dziennie, a poczujemy się lepiej.

Jak działa i dlaczego wywiera tak duży wpływ na nasze samopoczucie?

Limfa uważana jest za "drugi układ krążenia" płynie, tylko w jednym kierunku w stronę serca.

Podczas czytania książki wiele się dowiedziałam o układzie limfatycznym. Lektura jest bardzo dobrze wydana i zawiera pełen zestaw najlepszych sekwencji, wskazówek i może posłużyć jako kompendium wiedzy. Pierwsza część to podstawowe wiadomości na temat układu limfatycznego. Zrozumiemy dlaczego automasaż jest kluczowy dla utrzymania zdrowia. Druga część to sekwencje techniki głaskania. W trzeciej części mamy przedstawione codzienne rytuały, holistyczne podejście do zdrowia oraz przydatne ćwiczenia. W swojej książce autorka @thelymphaticmessage daje porady i instrukcje jak zadbać o swoje ciało i umysł. Zachęcam 🔥 wszystkich do przeczytania książki 😉.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu @wydawnictwomuza

Dzięki lekturze czytelnik może poznać metody pobudzania krążenia...

🍓 Recenzja 🍓

Tytuł: Limfa
Autor: Lisa Levitt Gainley
Wydawnictwo: Muza

Układ limfatyczny jest bardzo skomplikowany. Szczerze nie wiedziałam że limfa jest tak bardzo istotna w naszym życiu, dla organizmu jak i zdrowia psychicznego.
Limfa jest jak druga krew, krąży ona w naszym organizmie i dzięki niej jeżeli o nią zadbamy możemy pozbyć się lub zapobiec wielu schorzeniom.
Mamy tutaj krótki wstęp w którym autorka przedstawia nam co to jest układ limfatyczny, jak on działa itd. Potem mamy rozdział zatytułowany "Co o mocy limfy mówi nauka" czyli cała teoria. Kolejny jak i ostatni rozdział to " automasaż źródłem swobodnego wewnętrznego przepływu i zewnętrznego blasku", tutaj autorka przedstawia nam od czego zacząć taki masaż, pokazuje różne techniki na różnych częściach ciała oraz na co pomaga taki masarz.

Bardzo dobra książka. Ja jako czytelnik nie zdawałam sobie sprawy z tego jak limfa działa w naszym organizmie. Jaką ma funkcję i że dzięki niej można tyle zdziałać.

🍓 Recenzja 🍓

Tytuł: Limfa
Autor: Lisa Levitt Gainley
Wydawnictwo: Muza

Mimo że limfa jest niezwykle istotna dla naszego zdrowia fizycznego i psychicznego, to – niestety – na co dzień ją bagatelizujemy. A limfa prawie jak druga krew non-stop krąży w naszym organizmie, pomaga zwalczać drobnoustroje chorobotwórcze, komórki nowotworowe, od jej prawidłowego przepływu zależy praca wielu narządów. Gdy zawodzi układ limfatyczny, limfa nie może skutecznie wypełniać swoich zadań. Lisa Levitt Gainsley odkrywa przed nami wszystkie tajemnice układu limfatycznego, ale też pokazuje, jak skutecznie o niego zadbać.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dzięki tej książce poczułam się jakbym wróciła do szkoły albo na studia. Coraz częściej sami suzkamy pomocy w problemach zdrowotnych, często szukam w Internecie na forach na różnych grupach, dopytując innych z podobnymi problemami, dopiero na końcu zgłaszamy się do lekarza z prośbą o pomoc. Czasami warto sięgnąć po książkę medyczną albo poradnik napisany przez osobę kompetentną.
Juz od kilku lat wybierałam się na masaż limfatyczny, żeby zobaczyć efekty po nim. Zawsze było coś ważniejszego. Dzięki tej książce już nie ma pomysłów na wymówki. W prosty sposób przybliża medyczne zagadnienia, oraz pokazuje holistyczne podejście do swojego organizmu. W książce jest masę rysunków, które pokazują jak przeprowadzić masaż limfatyczny. Jaki wpływa może mieć na nasz organizm? Jak przeprowadzić masaż żeby sobie nie zaszkodzić? Co może wspomóc masaż limfatyczny? Czy masaż może się wykonać każda osoba? Czy pomoże w moich dolegliwościach? Jaki wpływ będzie miał na moja urodę?
Mnie książka zachwyciła, jej sposób wydania zachęca do czytania ☺️

Dzisiaj mam dla Was recenzję książki, którą każdy musi przeczytać a jest to "Limfa. Źródło energii i zdrowia" Lisy Levitt Gainsley od @wydawnictwomuza Układ limfatyczny uznawany jest za tak samo ważny jak układ krążenia, gdyż odpowiada za usuwanie zanieczyszczeń z organizmu. A często właśnie limfę bagatelizujemy. Autorka zaczyna książkę od przedstawienia nam całego układu limfatycznego. Opisy uzupełnione są sporą ilością rysunków, co pozwala jeszcze dokładniej wszystko przyswoić. Dowiemy się co to zastój limfatyczny i jak sobie z nim radzić. Jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia i masaże, które pomogą pozbyć się różnych boli. Jest to kompendium wiedzy, które z przyjemnością przyswoiłam i będę wprowadzała w swoje życie. Spróbuje opanować techniki, które pozwolą mi pobudzić i wzmocnić swój układ limfatyczny. Ciekawy, zaskakujący i niebanalny poradnik do którego na pewno będę wracać. A Wam gorąco go polecam.

Przychodzę z pytaniem: Dbasz o swój układ limfatyczny?🤔

Jeśli nie orientujesz się jak dbać o układ limfatyczny i nawet nie wiesz za bardzo jaką rolę w naszym organizmie odgrywa limfa to ta książka jest idealna dla Ciebie. Zdradzę Ci jedną ważną informację, układ limfatyczny oplata całe nasze ciało, a limfa pomaga zwalczać drobnoustroje chorobotwórcze, komórki nowotworowe jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat to zapraszam do lektury ! Ponadto autorka pokazuje jak prawidłowo wykonywać masaż limfatyczny np na ból głowy oraz uwaga, uwaga na Pozbycie się KACA 🤭

Świetna książka, dzięki której dowiesz się mądrościowych rzeczy, a także dzięki wykonywaniu masażu polepszy się twoje samopoczucie 😇

Przychodzę z pytaniem: Dbasz o swój układ limfatyczny?🤔

Lisa Levitt Gainsley „Limfa. Źródło energii i zdrowia” 💧

Uzyskaj promienną skórę, ujędrnij ją i zmniejsz stany zapalne, jednocześnie zwiększając odporność. Możesz to zrobić nie wychodząc z domu - za darmo!

Masaż limfatyczny różni się od większości masaży, działa na warstwę zapalną znajdującą się pod powierzchnią skóry.

Kiedy masujesz brzuch, możesz zwiększyć ruch ważnych narządów i poprawić trawienie. Wiele osób przechowuje stres w brzuchu, nie zdając sobie z tego sprawy. Kilkuminutowy masaż limfatyczny wokół okrężnicy pozwala zredukować tkankę tłuszczową z brzucha i zwiększyć energię. To dlatego po masażu limfatycznym widzisz bardziej płaski brzuch!

Oprócz szczegółowych instrukcji dotyczących samodzielnego masażu, książka stanowi dobrą podstawę do zrozumienia układu limfatycznego i jego znaczenia, a także dodatkowe wskazówki dotyczące jego pielęgnacji poza masażem. 👍

Lisa Levitt Gainsley „Limfa. Źródło energii i zdrowia” 💧

Kiedy masujesz brzuch, możesz zwiększyć ruch...

• Przeczytane w 2022
  • Zdrowie
  • Wydawnictwo Muza
  • Zdrowie, medycyna konwencjonalna i nie...

Dodaj cytat z książki Limfa. Źródło energii i zdrowia