Angry God

Okładka książki Angry God Julia Brylewska
Zwycięzca w plebiscycie 2022
Okładka książki Angry God
Julia Brylewska Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Gods Of Law (tom 1) Seria: Gods Of Law literatura obyczajowa, romans
Gods Of Law (tom 1)
Gods Of Law
NieZwykłe
2022-02-09
2022-02-09
Prawnicy Kancelaria Romans
Inne

Historia ciekawa, ale jak dla mnie do dopracowania. Książkę czytało się płynnie i dość szybko, co wg mnie jest zasługa krótkich rozdziałów. Dość znacznie przeszkadzała mi narracja trzecioosobowa - jestem fanką pierwszoosobowej, która to przekazuje więcej emocji bohatera i pozwala bardziej wczuć się w sytuację.

Książka fajna na odskocznię od cięższej tematyki, jednak kaca nie będzie.

Książka fajna na odskocznię od cięższej tematyki, jednak kaca...

"To jest tak naiwna, przewidywalna i płytka opowieść, że mdli..." to cytat z jednej z opinii. I ja się z nim ... nie zgadzam. Absolutnie daje rade w swojej lidze. Nie stawiajmy wysokiej poprzeczki pozycji, która z założenia ma być odmóżdżaczem. Nie oczekiwałam wiele bo wiedziałam z jakiego typu książką zdecydowałam się spędzić czas. Miała być lekko- było. Miała być miło-było. Miało być poprawnie- było. Pani Julia zdecydowanie umie. Nie jestem w stanie zrozumieć autorów/autorek opinii, w których rozpisują się o braku logiki, błędach formalnych czy płytkich postaciach. Na miły bóg toż to nie Tokarczuk napisała tylko młoda dziewczyna a szczerze to jedna z lepszych "wattpadowych" twórczyń. Poczytajcie dzieła niektórych gwiazdeczek stamtąd. Olaboga, tam się dopiero dzieje, oj dzieje.

To nie jest zła lektura, ale jednak rzuciło mi się w oczy parę niedociągnięć. Po pierwsze po lekturze pierwszej części w żaden sposób nie mamy wyjaśnione dlaczego nagle Oliver zdecydował się na zatrudnienie asystentki. Najpierw mówi, że nikogo nie potrzebuje, a potem nagle decyduje się zatrudnić niemalże losowo wybraną kandydatkę i nie poznajemy w ogóle powodu dla którego on uznał to nagle za dobry pomysł. Było też parę takich akcji, które były dla mnie mało realne - akcja z kupieniem choinki była dla mnie szczególnie absurdalna, bo Violet była tam ledwo parę dni czy tygodni i nagle postanawia udekorować obcą przestrzeń bez żadnego zapytania czy pozwolenia. Ale też sytuacja z symulacją procesu w sądzie była dziwna, bo byliśmy na etapie w którym Olivier nie lubi Violet, a nagle specjalnie jedzie do sądu, gdzie nie ma żadnego innego biznesu, aby odprawić jakąś dziwną symulację trwającą paręnaście minut, gdzie stoi absurdalnie blisko niej i wręcz chucha jej na kark, co byłoby trochę molestowaniem, gdyby jej się nie podobał. Plus mocno mnie zbiło z tropu to jej jęknięcie w momencie w którym on tylko dotykał jej pleców, aby się nie garbiła.

Fajnie, że postać Olivera trzymała się kupy i zachowywał się tak jak osoba z jego reputacją by się zachowywała. Ruch z tym jak ojciec Violet próbował go zaszantażować był super zabiegiem fabularnym, bo to była idealna wymówka do tego, aby zmienić jego podejście. I ogólnie druga część książki była moim zdaniem nieco lepsza, bo nie było już sytuacji, które byłby nieco absurdalne.

Książka okej, ale bez szału. Niestety nie porwała mnie, ale wiem, że fanom gatunku może się podobać.

UWAGA BĘDĄ SPOILERY. Po przeczytaniu The legacy byłam pewna, że twórczość tej autorki zagości w moim sercu w pełni. Póki co niestety zarówno seria Inferno, jak i pierwszy tom Gods of Law mnie nie porwały. Fabuła jest w porządku, fajny pomysł, dobrze się zaczynało, ale dla mnie jakoś nie było chemii między bohaterami. Każda scena ich zbliżenia była praktycznie taka sama, pozbawiona pazura, dialogów, zero spicy! Książkę uratowały ciekawe wątki prawnicze i to, że szybko się ją czytało. Jakoś wkurzało mnie to, że ciągle ktoś im przeszkadza, a to pijana siostra, a to chory ojciec, z którym praktycznie Violet się nienawidzi, a na wieść o jego chorobie nagle popada w jakąś histerię. Totalnie tego nie kupiłam i nie rozumiałam. Mam w zwyczaju kończyć zaczęte serie więc sięgam po kolejny tom, zwłaszcza, że pierwszy ostatecznie skończył się ciekawie, choć bardzo bardzo przewidywalnie :) Może jeszcze nie wszystko stracone.

Fajna, lekka. Sprawdziła się na zastój czytelniczy. Jestem w trakcie czytania 2 części

Jak ja się rozczarowałam tą książką... ckliwy romansik bez polotu... Zdecydowałam się na tą pozycję przez ranking na Lubimy Czytać podobno czytelnicy wybrali ją najlepszą książką ubieglego roku w kategorii romanse. Wielkie rozczarowanie z mojej strony - nie polecam

Jestem ogromną fanką zarówno romansów biurowych jak i twórczości Julki, więc byłam pewna, że "Angry God" sprosta moim oczekiwaniom. Nie myliłam się. Całość czytało mi się płynnie i szybko, ciężko było mi się oderwać chociażby na chwilę.

Autorce bardzo dobrze udało się oddać rzeczywistość świata prawniczego. Akcja płynęła swoim, odpowiednim tempem, wszystko działo się po kolei. Julka skupiła się nie tylko na opisaniu historii głównych bohaterów, ale były też rozdziały poświęcone bohaterom drugoplanowym.

Violet jest dziewczyną z dużą wiarą w siebie, nie pozwala zepsuć ojcu swoich marzeń. Wprowadza do kancelarii Olivera nieco koloru i potrafi poprawić humor każdemu.

Olivera ciężko nie pokochać już od samego początku, mimo że jest pesymistyczny i pochmurny, to właśnie takich bohaterów ja lubię najbardziej. Przekazuje Violet sporo wiedzy, pomagając jej dążyć do sukcesu.

Na półkach: , , , , , ,

Scena z nauką jazdy mnie zażenowała.

Scena z nauką jazdy mnie zażenowała.

Bardzo, bardzo przyjemna książka. Bardzo polubiłam się z bohaterami i od razu sięgam bo następna część!

• Romans