Wybierz sobie piwo. Przewodnik po stylach piwnych

Okładka książki Wybierz sobie piwo. Przewodnik po stylach piwnych Jurek Gibadło
Okładka książki Wybierz sobie piwo. Przewodnik po stylach piwnych
Jurek Gibadło Wydawnictwo: Dragon kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Dragon
2021-10-20
2021-10-20
piwo piwowarstwo piwowarstwo rzemieślnicze piwo domowe homebeer homebrew kraft craftbeer piwo kraftowe piwo rzemieślnicze

Dobry zwięzły opis stylów piwnych

Dobry zwięzły opis stylów piwnych

Bardzo rzadko daję "dyszkę" ale tu się należy. Ciężko byłoby się do czegoś przyczepić, od merytorycznej strony full profeska, napisane fajnym językiem, prześlicznie wydane. Dla nowicjuszy kopalnia wiedzy, dla doświadczonych birgiczków okazja do jej uporządkowania. Rewelacja! Aha, jakbym miał jednak na siłę się czepnąć to do faktury okładki która jest bardzo przyjemna ale się "brudzi" w specyficzny sposób i istnieje obawa, że przy częstym kartkowaniu sie powyciera ale to detal. Polecam!

"Nie ma nic złego w piciu piwa, by przywrócić sobie - cytując klasyka - pierwiastki śladowe."

🍺Ha! Postanowiłem zacząć kupować przewodniki. Co wy na to?! Na początek kupiłem ten oto przewodnik... po stylach piwnych 😁 Jak już go kupiłem, to uznałem, że w sumie, skoro mam już ten najważniejszy przewodnik, to po co mi kolejne 😅 Zatem moja przygoda z przewodnikami długo nie trwała, ale za to była intensywna, smakowita i bardzo wciągająca 😁🍻
🍺"Wybierz sobie piwo" to książka napisana z ogromną pasją. I nie ma co się dziwić, wszak jej autor Jurek Gibadło jest aktywnym browarnikiem, współtworzącym świetny browar @brokreacja i prowadzącym bloga Jerry Brewery. Tę piwną pasję daje się odczuć w każdym zdaniu w tej książce.
🍺Słówko odnośnie wydania - twarde jak skała okładki, wyrazista grafika, nie pozostawiająca żadnych wątpliwości czego dotyczy ta książka, świetna czcionka tytułu i 335 stron podanych w przystępny sposób i z przysłowiowym "nerwem" (tym pozytywnym) informacji. Wiadomo o czym😋 W ogóle szata graficzna tej książki jest znakomita - bez zadęcia, wyrazista, na luzie i przejrzysta. Mega!
🍺Całość podzielona jest na dwie części:
-Jak oceniamy piwo
-Najważniejsze piwne style
W części 1-szej dowiecie się jak opisać piwo, jakich określeń się do tego używa, co wchodzi w skład piwa, co nadaje mu smak i zapach, jakie są klasyfikacje i co zrobić, żeby zostać piwnym sędzią. Dostaniecie też świetne wywiady z ludźmi z branży.
W części 2-giej dostaniecie charakterystykę najważniejszych stylów piwnych, wszystko to okraszone takimi zdjęciami, że aż się zaśliniłem😁 Do tego słowniczek piwny i co istotne - indeks, który pozwoli Wam szybko znaleźć interesujące Was zagadnienie.
➡️Moi Drodzy, ta pozycja jest przemyślana do ostatniej kropki i ostatniego kufla. Czytanie jej to prawdziwa przyjemność dla amatora takiego jak ja, a myślę, że niejeden "beer geek" też dowie się tutaj nowych rzeczy, tudzież usystematyzuje swoją wiedzę.
W dobie wyraźnego wzrostu zainteresowania piwem rzemieślniczym aż wypada wiedzieć o czym się mówi, pisze i co się pije, a nie każdy ma pod ręką takiego specjalistę jak @piwo.to.moje.paliwo żeby od ręki odpowiedział mu na wszystkie, nawet te durne pytania - dzięki przyjacielu za porady i opinie, a Was moi drodzy zapraszam na jego kanał na YT, który prowadzi wspólnie z kumplem - warto! W każdym razie - ten przewodnik zastąpi Wam właśnie taką osobę i pozwoli poczuć się pewniej w świecie kraftu.
➡️Warto mieć ten przewodnik, będziecie do niego wracać wielokrotnie i zapewniam - wcale Wam się to nie znudzi, a piwo zacznie Wam jeszcze bardziej smakować. Nie przypuszczałem, że można przekazać tyle fachowej wiedzy w tak interesujący, niebanalny sposób. Zdjęcia również odgrywają tu niemałą rolę. Już w trakcie czytania kilkakrotnie wybrałem się do sklepu, w celu nabycia i wypróbowania tego i owego😄
➡️Moja ocena tej perełki to 10/10 i P-UZJ (Piwny Uncelkowy Znak Jakości 😄) Pijcie kraftowe piwko, rozmawiajcie o piwie, dawajcie swoje recenzje i piwne polecajki i (że tak zacytuję swój ulubiony kanał na YT) - trzymajcie się kufli, kadzi i butli!🔥🍻
PS. Jaki jest Wasz ulubiony krafcik? Z jakiego browaru kupujecie najwięcej piw? 😁

• Kuchnia
  • Muszę mieć!
  • Chcę mieć
  • Przewodniki
  • ▪ Ciekawostki, popularnonaukowe, edukacyjne...

Dodaj cytat z książki Wybierz sobie piwo. Przewodnik po stylach piwnych