Całkowita przemiana finansowa

poradniki
Szaron
2002-12-23
2002-12-23

Okładka książki Jedna rzecz. Zaskakujący mechanizm niezwykłych osiągnięć Gary Keller, Jay Papasan
Jedna rzecz. Z... Gary Keller, Jay Pa...
Okładka książki Nawyki bogatych i biednych Tom Corley, Michael Yardney
Nawyki bogatyc... Tom Corley, Michael...
Okładka książki Efekt latte. Dlaczego nie trzeba być bogatym, by mieć bogate życie. David Bach, John David Mann
Efekt latte. D... David Bach, John Da...

Mimo iż większa część wiedzy w niej zawarta była mi wcześniej znana, książka jest wyśmienita, prowadzi krok po kroku jak wygrzebać się z długów i zacząć się bogacić. Książka jest nie tylko dla osób z długami, pokazuje również co robić aby zadbać o swoją finansową przyszłość. A jak wiemy jak zadbamy o swoje finanse to pośrednio dbamy tez o inne sfery naszego życia (zdrowie, relacje, rozwój, relaks). Ktoś powie że podane przykłady dotyczą Amerykanów, to odpowiem rozejrzyj się wokół siebie, ponad połowa Polaków jest zadłużona (nie tylko na zakup mieszkania/domu) i żyje z dnia na dzień. Dla wielu naszych rodaków miesiąc jest za długi pod kątem ich budżetu. Może czas to zmienić ? Świetna robotę wzorując się na Ameryce robi firma InPartners, pomaga Polakom poukładać swoje finanse, wychodzić z długów i budować swój majątek. O tym że wykonują świetną robotę świadczą opinie osób którym już pomogli.

Super książka. Zmienia perspektywę zarządzania własnymi finansami. Niestety ma jeden minus - opisuje instrumenty z rynku amerykańskiego. Dla osób żyjących w Polsce nie są to przydatne informacje. Świetną książkę o tej samej tematyce na polskim rynku napisał Marcin Iwuć.

Ogólnie mam mieszane uczucia. Po pierwsze książka zaadresowana jest do Amerykanów i wiele wątków wydaje się być nieadekwatne dla czytającego je Europejczyka - tak ok 140 stron ;) W moim odczuciu autor spokojnie przekazałby content w niej zawarty w 100 stron, a nie 250. Cała książka jest w formie historii ludzi, za którymi kryje się jedno i to samo przesłanie, które przynajmniej mi dało przesyt po 50-stornie i w efekcie spowodowało pewne zniechęcenie, aby czytać dalej . Więc czemu 6 gwiazdek? Ponieważ konkretne rady, które pojawiają się w drugiej części książki KAŻDY człowiek powinien wziąć sobie do serca i wprowadzić w życie, a komfort życia w perspektywie długofalowej i w kontekście różnych wydarzeń życiowych, rzeczywiście jest zupełnie inny na plus :) Więc dla początkujących polecam!

Na amerykańską modłę, bardzo kaznodziejska.

Na amerykańską modłę, bardzo kaznodziejska.

Książka dla amerykanów z długami.
Można przeczytać ale szczerze mówiąc czytałem trochę na siłę. Nic specjalnego.
Nie przypadła mi do gustu. Może dlatego, że nie mam długów.
Mam wrażenie, że wzorował się na niej Marcin Iwuć pisząc "Jak zadbać o własne finanse".

Książka dla amerykanów z długami.
Można przeczytać ale szczerze mówiąc czytałem trochę na siłę. Nic specjalnego.
Nie przypadła mi do gustu. Może dlatego, że nie mam długów.

Idealny instruktaż wprowadzenia odpowiednich nawyków finansowych do osiągnięcia bezpieczeństwa w tej dziedzinie! Polecam!

Świetna książka na zmianę nastawienia do pieniędzy i postępowania z nimi. Polecam!

• Sandra.rozwojownik
  • Finanse osobiste
  • Chcę kupić
  • Psychologia finansów

Dodaj cytat z książki Całkowita przemiana finansowa