Sekretem jest czucie

2021-06-18
46 min.
Filip Konewecki
neville goddard prawo założenia

Krótka (40str). Za krótka i za to odjęłam 1 gwiazdkę ponieważ jednak cena jest jak przy regularnej grubości książki.

Co do samej treści to już dawno temu zrozumiałam, że tego typu książki nie podlegają dyskusjom. Ja stosuję się do "zaleceń" i jestem żywym przykładem na to, że rady autora działają. Ciężko też jest przekonywać sceptyków i tzw "twarde głowy" do tego typu treści dlatego ja już bardzo dawno temu przestałam to robić. Polecam tę i inne książki autora osobom o otwartych umysłach i gotowych do konstruktywnej dyskusji.

Książka bardzo przypomina "Sekret". Przedstawia w sposób poprawny, aczkolwiek złudny, jak działa nasza psychika i podświadomość. Wpisuje się w typowy bełkot new age. Obiecuje złote góry po tym, jak czytelnik zmieni swoje nastawienie i zacznie kontrolować podświadomość, co nie jest możliwe i nie na tym polega, a w efekcie prowadzi na manowce. "Nigdy nie kładź się z uczuciem porażki" - czy przeciętny człowiek to potrafi? Nie. W życiu każdego z nas będą zdarzały się przykre i emocjonalne chwile, nawet jeśli od lat zajmujemy się rozwojem duchowym (takim osobom tej książki nie polecam). Rzeczywistość nigdy nie będzie idealna. Musimy pozwalać sobie na całą gamę uczuć i z nimi pracować, a nie wypierać udając, że jest wspaniale. Czytając tę pozycję, byłam znudzona. Nie dowiedziałam się niczego nowego. Oczywiście to, czym emanujemy, nasz sposób myślenia i wibracje mają ogromną moc, ale te magiczne uproszczenia dawno mi się przejadły.

Z radością i ciekawością przyjąłem ten przekaz. Zaczynam stosować.
Zgadzam się z wcześniejszymi komentarzami, że ceny wydawnictwa mogłyby być bardziej przystępne.

Z radością i ciekawością przyjąłem ten przekaz. Zaczynam stosować.

Wydawco,

fantastycznie, że zdecydowaliście się opublikować w polskim języku dzieła błyskotliwego umysłu Neville Goddarda. Niemniej, fakt, że ceny za często krótkie kilkudziesięciostronicowe eseje sięgają cen normalnych, kilkusetstronicowych powieści budzi mój absolutny niesmak. Chciwość ta jest wręcz obrzydliwa . Zmieńcie te ceny na bardziej adekwatne a jeśli już chcecie zarabiać 40 złotych czy choćby 30 to przynajmniej umieśćcie między okładkami kilka eseji tak by chociaż ponad dwieście stron mieściło się między okładkami wycenionymi na 40 złotych. Ludzie miejcie litość. W życiu nie wybulę 30 złotych za 46 stronicową publikację. Zainwestuję czas, wysilę się i przeczytam po angielsku ale tyle za czterdzieści parę stron w miękkiej oprawie nie zapłacę.

Wydawco,

Prawo przyciągania i prawo przypuszczenia (law of assumption) to bardzo ciekawe teorie, które mówią w skrócie, że kreujemy swój świat poprzez własną podświadomość - nasze uczucia i myśli tworzą odbicie w rzeczywistości.
Na pewno warto zapoznać się z tym, co w temacie miał do powiedzenia Neville, jeden z bardziej znanych promotórów tych metod.
Neville w swoich rozważaniach bazuje na Biblii. Można zgadzać się z jego interpretacją lub nie, ale nie odmówię mu trafnej i logicznej argumentacji, co najlepiej podsumowuje poniższy fragment:

,,Dlatego powiadam wam: Wszystko, o co w modlitwie prosicie, stanie się wam, tylko wierzcie, że otrzymacie."Mk 11,24-25

Sama ideologia ,,as within, so without" jest o tyle dobra, że może przynieść nam same pozytywne rezultaty - nawet jeśli uważamy powyższą książkę za brednie. Praca nad sobą, kontrolowanie swoich myśli, tzw. dieta mentalna czyli uważanie na to w jaki sposób zwracamy się sami do siebie i czym po prostu nasiąkamy, naprawdę potrafi odmienić naszą codzienność.

Bardzo polecam, bo książka jest treściwa, bez zbędnego lania wody. Szczególnie jak ktoś nie zna tematu, łatwo zorientuje się czy to coś dla niego.

,,Zmiana czucia jest zmianą przeznaczenia." Amen :)

Neville w swoich rozważaniach...

Krótka, ale treściwa.

Krótka, ale treściwa.

• Szukam
  • Wszechświat
  • Ezoteryka, Rozwoj duchowy🔮🕉☯️
  • Przeczytane w 2023

Dodaj cytat z książki Sekretem jest czucie