Wilczy zew

Okładka książki Wilczy zew
Paweł Leśniak Wydawnictwo: Wydawnictwo Nocą Cykl: Czas na sen (tom 2) Seria: Czas na sen kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Czas na sen (tom 2)
Czas na sen
Wydawnictwo Nocą
2021-06-02
2021-06-02
horror literatura polska niebezpieczeństwo obsesja rodzeństwo rodzina szpital trauma zemsta

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

To jest takie 8,5 mocne.

Czytałam „Czas na sen” tego samego autora i z dużą chęcią sięgnęłam po następną książkę w tym lore. Naprawdę warto. Podoba mi się kreacja bohaterów, niestandardowe i ponure, niestandardowe rozwiązania fabularne oraz rozmycie między tym, co jest złe a co dobre.

Naprawdę warte przeczytania.

Tym, co zaniżyło moją ocenę, jest dość dziwny zabieg stylistyczny, którego nie dałoby się przetłumaczyć na język bez form osobowych (np. na angielski). Brakowało mi przymiotnika w tym zabiegu.

To jest takie 8,5 mocne.

Naprawdę warte przeczytania.

Tym, co zaniżyło moją ocenę, jest dość dziwny zabieg...

Dalsza część przygód Taylora i Maxa. Taylor został uwięziony w świecie duchów a jego ciało zniszczone. Mac dochodzi do siebie po stracie matki i brata. Jednak okazuje się, że to nie koniec ponieważ plemię potrzebuje Maxa i duszy Taylora aby przeprowadzić rytuał. Jeszcze bardziej wciągająca akcja i coraz bardziej zagmatwane tutaj nie możesz być niczego pewien a osoba która jest obok ciebie może być tylko fizyczna powłoką kogoś kogo znasz. Czekam na finał w trzeciej części.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wiem czytałem,bardzo się podobało.Byli Indianie .Mocne

Wiem czytałem,bardzo się podobało.Byli Indianie .Mocne

Bylo to dobre ale znowu jakies akcje jak filip z konopii (nagle znajduja sie w zupelnie innym miejscu na swiecie jakby sie teleportowali i jakby wszystko bylo takie super latwe i czasu nie zajmowalo, zeby zorganizowac), fajne zakonczenie, czekam na wiecej.

"Wilczy zew" to drugi tom powieści od Pawła Leśniaka, czyli dalszy ciąg książki "Czas na sen" . O co w niej? Otóż teraz to młodszy brat postanawia ratować starszego. Czy mu się uda? Oprócz historii braci pojawia się jeszcze historia nastolatki, której rodziców zamordowano. Te dwie historie się łączą. Maks i Sara razem stawiają czoła wyzwaniom. Duchy, cienie, potwory, Umbra, Horyzont, Otchłań- co to w ogóle jest? Kto jest kim? Przejścia na drugą stronę, do innych światów - po co i dokąd? I o co chodzi z tymi wilkami? Życzę miłej lektury w szukaniu odpowiedzi na te pytania (ja już je znam i jestem bardzozadowolona).
Dla mnie 9.

“Trafiłeś do miejsca, które nazywa się Umbra. Bywam tam aż zbyt często, jest to bardzo niebezpieczne miejsce. Zwłaszcza teraz. Przez to, co nadciąga, coraz więcej ludzi trafia tam przypadkowo, granice się zacierają i pewnie to rozjudza jej mieszkańców”

Max dochodzi w końcu do siebie po tragicznych wydarzeniach w szpitalu, w których stracił mamę i brata. Na prośbę Taylora zaopiekował się nim Carl. Pewnego dnia nad ranem odwiedza ich kobieta o indiańskiej urodzie, która kojarzy się chłopcu z wydarzeniami w szpitalu. Razem z nią przychodzi Sara, której rodzina została brutalnie zamordowana, a dziewczynka od tego czasu jest nękana przez czarną postać, która szepce coś do niej. Ku zdziwieniu domowników ich wizyta jest związana z tajemniczą księgą. Co łączy księgę, tajemniczą księgę z dziewczyną i Taylorem? Żeby się tego dowiedzieć Max będzie musiał otworzyć drzwi do świata umarłych, których obiecał już nigdy nie przekraczać.

Paweł Leśniak powraca i znowu po mistrzowsku łączy thriller z horrorem. Po raz drugi zabiera nas do Umbry, mrocznej krainy umarłych. W fabułę wciągnęłam się już od pierwszej strony i wręcz nie mogłam się oderwać. “Mroczny zew” podobnie, jak i “Czas na sen” jest utrzymany w mrocznym, tajemniczym klimacie. Kolejne tajemnice Umbry zostają wyjawione, a Max musi walczyć o przetrwanie.
Jeśli jeszcze nie czytaliście “Czas na sen” to musicie koniecznie nadrobić, bo “Wilczy zew” jest jeszcze lepszy.

Rzadko daje 10/10 ale przy tej części Autorowi się wręcz należy;) więcej na moim IG @pasjonistka zapraszam ;)

Czytając książkę dosłownie miałam ciarki. Z ręką na sercu mogę stwierdzić, że jest to jedna z najlepszych powieści jakie przeczytałam. Już sama okładka mnie zaintrygowała i oczekiwałam czegoś mocnego. To właśnie dostałam. Historia zaintrygowała mnie od pierwszej strony i (śmiejcie się ale…) bałam się czytać przed snem. Autor stworzył niepowtarzalną, mroczną, przepełnioną tajemnicami fabułę, która trzyma w napięciu od pierwszej strony.Wydarzenia z pogranicza snu i jawy.Oj, działo się tutaj wiele. Więc nie pozostaje mi nic innego jak szerzyć dalej pozytywną opinie na temat tego debiutu !

Wilczy zew to książka w której napięcie budowane jest w mistrzowskim stylu. Każdy kolejny rozdział potęguje emocje i wzmaga ciekawość dalszych rozstrzygnięć. Tajemniczy klimat wciąga bez reszty, fabuła świetnie skonstruowana. Niektóre fragmenty książki, tak porażały realizmem, że sama czułam je. Niesamowita historia, sugestywna, działająca na wyobraźnię, przerażająca.

Wilczy zew to kolejna część po Czas na sen.
Obie książki przeczytane i mogę jak najbardziej polecić.
Bardzo przeżywałam losy braci. W tej części Maxa a w pierwszym tomie Taylora.

Oj śmiało mogę stwierdzić, że podobała mi się bardziej niż pierwsza. Nie to, że Czas na sen była gorsza. Oj nie, nie. To po prostu wciągną mnie bez reszty. Może przez te podróże. Tu wybieramy się nawet do Brazylii. No i początek bardzo kryminalistyczny. Ale mi się to podobało. 😛
Było mroczne i to bardzo. Tajemniczo i przede wszystkim trzymała w napięciu. Nie byłam w stanie odgadnąć jakie będzie zakończenie. Można było spodziewać się wszystkiego.
Prawdziwy horror z elementami fantasy. Przemieszczanie między wymiarami, dziwne stwory goniące za ich duszami.
Czy Max przeżyje? Co będzie z Carlem po śmierci matki chłopaków? Co ma z tym wspólnego tajemnicze plemię? Gdzie jest księga? Były momenty, gdzie było bardzo strasznie. Bardzo przeżywałam co się stanie z Maxem, tym bardziej, że to jeszcze dziecko. To młodszy braciszek Taylora...

Zaciekawiłam Was? Mam nadzieję, że zapisujecie na listę 😛

Wilczy zew to kolejna część po Czas na sen.
Obie książki przeczytane i mogę jak najbardziej polecić.
Bardzo przeżywałam losy braci. W tej części Maxa a w pierwszym tomie Taylora.

Dodaj cytat z książki Wilczy zew