Wilczy zew

Okładka książki Wilczy zew Paweł Leśniak
Okładka książki Wilczy zew
Paweł Leśniak Wydawnictwo: Wydawnictwo Nocą Cykl: Czas na sen (tom 2) horror
horror
Czas na sen (tom 2)
Wydawnictwo Nocą
2021-06-02
2021-06-02
horror literatura polska niebezpieczeństwo obsesja rodzeństwo rodzina szpital trauma zemsta

Ciąg dalszy zmagań Taylora i Maxa. Sprawy się komplikują, dochodzi postaci i można bliżej poznać młodszego z braci. Jak przy pierwszej części tętno cały czas miałam podwyższone, to przy tej dodatkowo zaczęłam obgryzać paznokcie. Tępo zostało utrzymane, nie zawiodłam się :)

Max stracił matkę i brata, powoli do siebie dochodzi po przerażających wydarzeniach i zamieszkuje u Carla, gdyż ten obiecał zaopiekować się nim Taylorowi.
Pewna niespodziewana wizyta komplikuje jednak wszystko. Tajemnicza kobieta, którą Max kojarzy jeszcze ze szpitala pojawia się z Sarą, dziewczyną, której brutalnie zamordowano rodzinę, dodatkowo jest ona prześladowana przez demony. Jak się okazuje ich najście nie jest przypadkowe, dotyczy ono tajnej księgi, księgi związanej z Taylorem. Tymczasem Indiańskie plemię chce odzyskać swoją własność...

Max pomimo, że obiecał bratu, będzie musiał wybrać się do Umbry, do świata umarłych, miał tam nie wracać, jednak złamanie swojej przysięgi jest konieczne.

Co łączy te kobiety i księgę z nieżyjącym Taylorem?
Czy Maxowi uda się odnaleźć brata i sprowadzić go spowrotem?

" Wilczy zew" to świetnie skonstruowany thriller połączony z horrorem, jak ja uwielbiam taki miks gatunków! Jest to kontynuacja powieści "Czas na sen", która zrobiła na mnie ogromne wrażenie, ta również jest niczego sobie, autor postarał się i to bardzo, historia dosłownie wbija w fotel.
Fabuła oczywiście ciekawie poprowadzona, mroczny i duszny klimat, mnóstwo tajemnic a dopełnieniem tego wszystkiego są zjawiska paranormalne, nie oderwiemy się od książki tak łatwo, oj nie!
Zachęcam do zapoznania się z tą serią, jednak radzę nie czytać przed snem, koszmary są mile widziane. 😀

To co skusicie się? ❤️

Mnie ta książka zmęczyła. Ciągle te podróże do "zaświatów" i niby takie to trudne i niewykonalne, a jednak łatwe. Wiele nielogicznych sytuacji.

Tytuł serii "Czas na sen" choć wydaje się idealny do czytania wieczorową porą, to prędzej przyczyni się do bezsennej nocy, a na pewno do strachu przed zaśnięciem i nocnych koszmarów.

Po szokującym zakończeniu pierwszej części wypełnionej grozą trylogii Pawła Leśniaka byłam ciekawa, w którą stronę wezwie nas „Wilczy zew” w tomie drugim. Na pewno do innych mrocznych wymiarów, które miały już pozostać zamknięte, ale również do odległej indiańskiej wioski, gdzie dołączymy do tajemniczego obrzędu.

Powieść zaczyna się jakby była odrębną historią od tej, którą poznaliśmy. Brutalne morderstwo rodziców nastoletniej Sary zmienia jej beztroskie życie w jednej chwili. Dziwne wizje mieszają jej w głowie, a poczucie zagrożenia ze strony opiekującego się nią wujka policjanta może okazać się czymś więcej niż wynikiem szoku.

Z czasem jednak podążając za tajemniczą księgą docieramy do Maxa, by wraz z nim wyruszyć do innych wymiarów, a nawet przekroczyć bramy Otchłani. Dowiemy się więcej o wzajemnie przenikających się światach i o wizji przyszłości, będącej dla wielu sprawą najwyższej wagi, dla której warto zabijać.

Miałam wrażenie, że w drugiej części byłam w stanie klarowniej wyobrazić sobie stworzone przez autora światy, zyskały one wręcz namacalne kształty, a motywacje bohaterów okazały się równie czytelne i wiarygodne. Mroczne cienie Umbry, makabryczne pułapki Horyzontu i nieprzewidywalność sił Otchłani wciągnęły mnie bez reszty i z napięciem śledziłam zmagania bohaterów. Zakończenie sugeruje mocne rozpoczęcie trzeciej, finałowej części, którą mam w planie poznać jak najszybciej.

W drugiej części role się odwracają i młodszy brat będzie ratował Taylora. Po tragicznych wydarzeniach chłopak po wyjściu ze szpitala trafia pod opiekę Carla. Po jakimś czasie odwiedza ich kobieta ktora pyta o tajemniczą księgę, Sara towarzysząca kobiecie dziewczyna. Ma problem związany z zaświatami, ponieważ po tragicznej stracie rodziców zaczyna nawiedzić ją czarna postać, poprzez to jej losy i Maxa splatają się. Oczywiście nie zawiodłam się i bohaterowie będą ponownie musieli przejść przez duchy, cienie, potwory. Żeby uratować brata musi wrócić, tam skąd niedawno sam ledwo uszedł z życiem, czyli jest zmuszony odwiedzić Umbrę świat krainy umarłych☺️
Czy mu się powiedzie, czy odnajdzie brata i sprowadzi go spowrotem??? Czy wrócą z zaświatów obaj bracia???? Po co kobiecie z indiańskiego plemienia tajemnicza księga???? Co łączy Sarę z Taylorem i księgą🤭🤭🤭

Paweł idealnie ponownie połączył thriller z horrorem.
Znam się już z jego piórem, wiec ta część poszła mi o wiele lepiej niż pierwsza. Przy drugim tomie nie musiałam wracać by zrozumieć o czym pisze, ale myśle że dla kogoś kto się nie zna, i nie czyta takich książek mogą być na pierwszy rzut oka bardzo ciężkie. Moje ostrzeżenie, nie czytać przed snem 🤭🤭🤭 Bo gwarantuje że książka działa na zmysły lepiej niż nie jeden oglądany horror 🤭

To jest takie 8,5 mocne.

Czytałam „Czas na sen” tego samego autora i z dużą chęcią sięgnęłam po następną książkę w tym lore. Naprawdę warto. Podoba mi się kreacja bohaterów, niestandardowe i ponure rozwiązania fabularne oraz rozmycie między tym, co jest złe a co dobre.

Naprawdę warte przeczytania.

Tym, co zaniżyło moją ocenę, jest dość dziwny zabieg stylistyczny, którego nie dałoby się przetłumaczyć na język bez form osobowych (np. na angielski). Brakowało mi przymiotnika w tym zabiegu.

To jest takie 8,5 mocne.

Naprawdę warte przeczytania.

Tym, co zaniżyło moją ocenę, jest dość dziwny zabieg stylistyczny, którego...

Dalsza część przygód Taylora i Maxa. Taylor został uwięziony w świecie duchów a jego ciało zniszczone. Mac dochodzi do siebie po stracie matki i brata. Jednak okazuje się, że to nie koniec ponieważ plemię potrzebuje Maxa i duszy Taylora aby przeprowadzić rytuał. Jeszcze bardziej wciągająca akcja i coraz bardziej zagmatwane tutaj nie możesz być niczego pewien a osoba która jest obok ciebie może być tylko fizyczna powłoką kogoś kogo znasz. Czekam na finał w trzeciej części.

Wiem czytałem,bardzo się podobało.Byli Indianie .Mocne

Wiem czytałem,bardzo się podobało.Byli Indianie .Mocne

Bylo to dobre ale znowu jakies akcje jak filip z konopii (nagle znajduja sie w zupelnie innym miejscu na swiecie jakby sie teleportowali i jakby wszystko bylo takie super latwe i czasu nie zajmowalo, zeby zorganizowac),fajne zakonczenie, czekam na wiecej.

"Wilczy zew" to drugi tom powieści od Pawła Leśniaka, czyli dalszy ciąg książki "Czas na sen" . O co w niej? Otóż teraz to młodszy brat postanawia ratować starszego. Czy mu się uda? Oprócz historii braci pojawia się jeszcze historia nastolatki, której rodziców zamordowano. Te dwie historie się łączą. Maks i Sara razem stawiają czoła wyzwaniom. Duchy, cienie, potwory, Umbra, Horyzont, Otchłań- co to w ogóle jest? Kto jest kim? Przejścia na drugą stronę, do innych światów - po co i dokąd? I o co chodzi z tymi wilkami? Życzę miłej lektury w szukaniu odpowiedzi na te pytania (ja już je znam i jestem bardzozadowolona).
Dla mnie 9.

• Serie
  • Horror
  • Szukam
  • Nowe serie kontynuacja

Dodaj cytat z książki Wilczy zew