W imię zemsty

Okładka książki W imię zemsty Katarzyna Grabowska Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki W imię zemsty
Katarzyna Grabowska Wydawnictwo: Wydawnictwa Videograf S.A. Cykl: Gorszy syn (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Gorszy syn (tom 1)
Wydawnictwa Videograf S.A.
2021-05-18
2021-05-18

Wyróżniona opinia i

W imię zemsty

przeczytanych książek 781 napisanych opinii 511

Nie wiedziałam czego się spodziewać po tej powieści ponieważ wzięłam ją w ciemno, nie czytając opisu. Czy jestem zawiedziona? Myślę, że nie. Czy spodziewałam się czegoś innego owszem, aczkolwiek miło mnie zaskoczyła fabuła książki. Narazie nie pałam uwielbieniem do bohaterow, ale podobała mi się intryga snuta przez autorkę, spolot zdarzeń następujących po sobie może odrobinę zaskoczyć, co jest na plus. Książka ma swoje lepsze i słabsze strony, ale w ogólnym rozrachunku mnie się podobała. Chwytam kolejny tom.
Powinna przypaść do gustu czytelnikom, lubującym się w powieściach podszytych nutą tajemniczości i mrocznych manipulacji. Doszukałam się w powieści kilku gatunków więc jej nie definiuje, ale polecam sięgnąć i samemu się przekonać, czy trafi w Wasze gusta.

„Ból tłumiony wewnątrz jest mocniejszy niż ten, który znajduje dla siebie ujście"

Leonida Sokołow, to ukraiński milioner, który jest mafijnym bossem posiadającym powiązania z rządem Federacji Rosyjskiej. Pewnego dnia poznał Nadię, która została jego żoną i urodziła mu swoje synów: Borysa i Igora. Choć małżonkowie byli w sobie zakochani to narodziny młodszego syna dużo zmieniły. Igor, jako wcześniak, był bardzo specyficznym chłopcem, wycofanym, zamkniętym w sobie, a Leonid nie nigdy nie był wobec niego przychylny. Igor był tym drugim, gorszym synem. Po pewnych wydarzeniach Nadia Sokołow odeszła wraz z młodszym synem od apodyktycznego męża.

Minęło ponad 20 lat temu i oboje wiodą spokojne życie na Lazurowym Wybrzeżu, choć zawsze, gdzieś tam z tyłu uczują niepokój i obawę. Nadia nigdy nie związała się z żadnym mężczyzną, można powiedzieć, że poświęciła życie na wychowanie syna. Igor po traumatycznym dzieciństwie, dorastał będą zamkniętym na inne osoby. Los jednak sprawił, że na jego drodze pojawiła się kobieta, która zwróciła na niego uwagę, która stała się tą jedyną - jego żoną. Mężczyzna nie może narzekać, mimo wszystko ma pieniądze, kochającą matkę i żonę, a na stopie zawodowej również widać same sukcesy.
To dość spokojne życie zostaje zakłócone. Ktoś zabija Nadię, a wkrótce potem Borysa. Podejrzenia padają na Igora, a on przez swój charakter nie do końca potrafi się z nich wybronić. Wszystko zaczyna się komplikować. Demony przeszłości lubią wracać i ktoś będzie musiał się z nimi zmierzyć…

„Któż z ludzi nie przywdziewa masek? Każdy chce uchodzić za kogoś, kim nie jest. Tak bardzo zależy nam na szacunku, poważaniu, podziwie. Staramy się grać role, zapominając czasem o tym, jacy naprawdę jesteśmy”

To moje pierwsze spotkanie z autorką. Spodziewałam się mafijnego romansu jednak zostałam zaskoczona. Fabuła w głównej mierze koncentruje się na mafijnych porachunkach, na przynależności do rodziny, z którą nie chce się mieć do czynienia.

Książka mnie wciągnęła, ale mam bardzo mieszane uczucia co do niej. Bohaterowie dobrze wykreowani. Mamy mocne i słabe ogniwa. Fabuła ciekawa. Zakończenie zaskakuje i zostawia czytelnika z niedosytem. Ciekawi mnie jak potoczą się dalsze losy Igora.

„Cokolwiek stanie się później, nie jest ważne. Po co zaprzątać sobie tym głowę? Przecież czasu już się nie cofnie. Nie można walczyć z czymś, co i tak jest nieuniknione. A jeśli to ostatnie chwile, gdy morze jest błękitne, a powietrze smakuje solą? Przecież w końcu nikt z nas nie wie, co robi właśnie po raz ostatni w życiu”

1981

Opis na okładce i pozytywne opinie zachęciły mnie do sięgnięcia po tę powieść.
I niestety trochę się rozczarowałam.
Pomysł na powieść bardzo ciekawy ale niestety fatalne wykonanie.
Miałam wrażenie, że czytam debiut autorki, która kompletnie nie wie jak zainteresować czytelnika, jak wciągnąć w prowadzona akcję i intygę.
Cała historia jest strasznie naciągana i płytka, pozbawiona akcji fabuła, do tego bardzo naiwna.
Brak w niej jakiejś głębi, mimo że autorka powraca do przeszłości bohaterów. I nawet tragiczna przeszłość Igora nie sprawiła, że go polubiłam.
Kto jest sprawca morerstw można sie barzo szybko domyślić
Mnie się ta powieść niezbyt podobała i raczej nie przeczytam kolejnych części, ale to jest tylko moje zdanie, całkiem inne od pozostałych opinii, dlatego trzeba samemu przeczytać, żeby osądzić.

Opis na okładce i pozytywne opinie zachęciły mnie do sięgnięcia po tę powieść.
I niestety trochę się rozczarowałam.
Pomysł na powieść bardzo ciekawy ale niestety fatalne wykonanie.
Cała historia jest strasznie naciągana i płytka,...

To obyczajówka, w której sporo się dzieje od samego początku.
Mafiozo rosyjski pokazuje co potrafi, działa bezlitośnie.
Niestety, nieszczęścia dotyczą również jego rodziny. Zobaczymy, jak sobie dalej poradzi. Kto zwycięży...on czy jego synowa.
Fajnie i szybko się czyta.

To obyczajówka, w której sporo się dzieje od samego początku.
Mafiozo rosyjski pokazuje co potrafi, działa bezlitośnie.
Fajnie i szybko się czyta.

2026
1962

Książka „W imię zemsty” Katarzyny Grabowskiej zabiera nas do pierwszego tomu cyklu „Gorszy syn”.
Poznajemy Nadię Kozubow, która żyła pod parasolem ochronnym ojca do momentu pewnego incydentu na przyjęciu. Dzięki intrydze Leonida Sokołowa została jego żoną dając mu wiele możliwości. Kobieta urodziła mężowi dwóch synów: Borysa i Igora. Jednak ojciec nie traktował ich równo. Nadia postanowiła odejść od męża. Zabrała ze sobą młodszego syna. Zamieszkali na Lazurowym Wybrzeżu. Ich sielanka trwała 20 lat. Igor ożenił się z Ksenią, myślał, że jest prawdziwą miłością. Nic bardziej mylnego. Ta kobieta zmieni wszystko w jego życiu.
Książka z dużym potencjałem, niestety było kilka niedociągnięć i nierealnych sytuacji. Dodatkowo od połowy można było szybko rozszyfrować kto stoi za wkręceniem Igora w morderstwa.

Ksiazka, ktora wciaga czytelnika w wir wydarzen. Poznaj jak smakuje zemsta, dowiedz sie ile mozna czekac na jej zrealizowanie. Poznaj Igora i poczatek jego historii, naprawde warto!

seria mafijna 2-części; fajna fabuła; miło się czyta

seria mafijna 2-części; fajna fabuła; miło się czyta

Ogólnie pomysł fajny, książka ciekawa, ale jakoś ciężko mi się czytało, zdarzało się pomijać fragmenty, żeby szybciej skończyć. Poza tym nie lubię kiedy akcja rozwleka się na kilka tomów, a to dopiero pierwszy

To moja pierwsza książka od tej autorki i już wiem, że nie ostatnia. Akcja książki momentami ciągnie się, są powtórzenia i czasami niepotrzebnie rozwlekane myśli bohaterów. Jednak całość książki trzyma poziom, jest ciekawa. Jak na mafijną książkę powtarzają się pewne sytuacje znane z innych serii mafijnych, ale główny wątek jest ciekawy. Igor jest dobrze rozbudowaną postacią i nie da się mu nie kibicować. Z traumą otrzymaną od ojca próbuje poukładać sobie życie na własnych zasadach. Szkoda, że wątek drugiego z synów został tak szybko zamknięty, bo moim zdaniem miał ogromny potencjał.
Autorka bardzo sprawnie przeplata wątki z przeszłości i teraźniejszości, co zawsze nadaje dynamiki całej akcji.
Od razu sięgam po drugą część.

Cykl: Gorszy syn (tom 1)
Polecam dość intrygująca historia