Obiecaj, że wrócisz

Okładka książki Obiecaj, że wrócisz Beata Majewska
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Obiecaj, że wrócisz
Beata Majewska Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Zapomnij, że istniałem (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Zapomnij, że istniałem (tom 3)
Jaguar
2021-01-27
2021-01-27

Wyróżniona opinia i

Obiecaj, że wrócisz

przeczytanych książek 1218 napisanych opinii 881

Polecam z całego serca bardzo szybko się czyta. Można się wczuć się w bohaterów. Są nowi bohaterowie jak i ci z starszych części. Zabrakło mi trochę więcej Weroniki i Nikołaja.
Polecam

Polecam

3 część historii mafijnej. Tym razem głównym tematem jest miłość kolejnej najbardziej barwnej pary Wierki i Bruna. Czyta się książkę szybko i z zaciekawieniem. Losy 2 par wychodzą "na prostą". Polecam

,,Obiecaj, że wrócisz'' jest to III tom trylogii ,,Zapomnij, że istniałem". Tym razem poznajemy duet Brunona i Wiery. Oboje mocne charaktery, ludzie o podobnym temperamencie, a łączy ich odwaga. Oboje niczego się nie boją, żyją w świecie mafii i mrocznych przekrętów.
Brunona poznajemy jako niewinnego, niczym nie zagrażajacego mężczyznę poruszającego się na wózku inwalidzkim, ale to tylko jego zmyłka. On chciał, żeby ludzie uwierzyli w jego niepełnosprawność powypadkową, bo dzięki temu w razie niebezpieczeństwa mógł zaatakować z zaskoczenia. W życiu miał jeden cel. Chciał pomścić swojego ojca. Doszedł do wielu ludzi, którzy brali udział w strzelaninie, w której niewinnie zginął tylko jego ojciec.
Brudno nigdy nie brał pod uwagę bycia z kimś w związku. Zawsze wybierał przelotne romanse, bo był zbyt pochłonięty swoimi obmyśleniami planów zemsty, do czasu aż na jego drodze stanęła Wiera Donecka. Rosjanka – choć pyskata i grymaśna – potrafiła zdobyć serce Brunona i oboje tego nie planowali, ale zakochali się w sobie. Jednak wiedzieli, że ich związek nie ma przyszłości. Korzystali więc z czasu, który był im dany do samego końca – Do końca życia Brunona, bo tak jak czuł – przyszli po niego i nie puścili żywego, a biedna Wierka nie mogła mu pomóc i musiała żyć ze świadomością, że jej kochanek już nigdy więcej nie pojawi się w jej życiu.
Mijały lata, Wiera wyszła za mąż, urodziła dwójkę chłopców, ale nadal w głębi serca tęskniła za Brunem...

Ta historia jednak nie skończyła się tak szybko, i bardzo dobrze, bo nie mogłam dopuścić do siebie myśli, że Bruno naprawdę mógłby umrzeć 😳 Polubiłam tego bohatera i ucieszyłam się kiedy w epilogu jest o nim wspomniane 😉

Książkę zdecydowanie polecam, jak i poprzednie części, aczkolwiek jest coś, co nie przypadło mi do gustu i tym czymś są wzmianki na temat covida 🙈 ale to szczegół, jakoś je przełknęłam. Mam nadzieję, że w 4 części nie znajdę pandemii. Mimo to czekam z niecierpliwością do maja na premierę. Tytuł ,,Powiedz, że zostaniesz" jak dla mnie będzie idealnym zakończeniem całej trylogii, którą polecam 😊❤

Fajnie szybko się czyta można spotkać pozostałych bohaterów którzy walczą o swoje a także nowych .

Zawsze kończycie literackie serie?
Jestem zwolennikiem jednotomówek ale po serię również sięgam. Fakt, kończę je po dość długim czasie ale zazwyczaj czytam serię do końca.
W cyklu "Zapomnij, że istniałem" jest jeszcze tom połowiczny (?) przynajmniej tak podaje platforma lubimyczytac.pl
Muszę przyznać, że nie będę raczej czytać. "Obiecaj, że wrócisz" zupełnie mnie nie przekonał. Mam wrażenie że ta seria już była przeciągnięta. Szukanie na siłę wątków. Moje odczucia mogą się wiązać z tym że nie polubiłam za bardzo Bruna i Wierki i ciężko mi się to czytało.
Sadząc że sama fabuła mogła by się wybronić i końcowo mieć lepsza ocenę moim zdaniem.

W trakcie czytania miałam w głowie dwa rozwiązania: albo ją zostawić i nie wracać albo jak najszybciej skończyć i nie wracać pamięcią.
Żebyśmy mieli jasność że nie sama tematyka fabuły wzbudziła we mnie te emocje. Nie.
Te emocje wzbudzil we mnie koronawirus..
Szczerze i bez owijania w bawełnę powiem, że nienawidzę jeśli covid jest umieszczamy w książkach. Od razu nastawiam się na nie...
Uwielbiam różnorodne książki i poprostu przymykam na to oko gdy jest jeden fragment.. Hm... Dwa, ale nie w takiej ilości co jest w tej książce(wstawie drugie zdjęcie dla zoobrazowania).
Nie chciałam jej czytać ze względu na to. Może nie powinnam oceniać jej pod tym kontem tylko skupić się na fabule- bardzo bym tego chciała tylko że przez fragmenty gdzie czytalam o : pandemii, zostaniu w domu, maseczkach oraz nielegalnym handlu nimi, zamknięciu lasów i pracy zdalnej zupełnie nie mogłam się skupić na fabule. I jestem autentycznie zła że autorka poszła w tą stronę.. Jeden akcent wystarczyłby żebym wiedziała w jakich czasach odbywa się akcja. 🤷🏻‍♀️

Jestem niestety  na nie i na chwilę obecną robię przerwę od książek pisarki ale napewno jeszcze coś przeczytać spod jej pióra.

Zawsze kończycie literackie serie?

Nie powiem, nawet ciekawa była ta trzecia część. Czytało mi się ją szybko i przyjemnie. Nie są tak erotyczne jak wskazują na to okładki, więc jeżeli liczycie na typowy erotyk to nie ta półka. Te książki bardziej skupiają się na fabule, dynamicznej akcji, zwrotach akcji i życiu bohaterów, niż na ich fizyczności. Ogólnie seria fajna, ale ogólną ocenę będzie mi łatwiej wydać po przeczytaniu ostatniego tomu.

Książka ciekawa przeplata się historia Luizy i Rafała oraz Brunona i Wiery,ale mimo że zdaje się że to każda para ma swoją historię to jednak wszystko jest sprawnie połączone w całość i świetnie się zgrało. Polecam

Na półkach: , , , , , ,

W trzeciej części trylogii gansterskiej były trupy,knowania,intrygi.
Pełna emocji,wzruszeń w tej części,bardzo mroczny,wciągający i cudowny to był romans obyczajowy mnóstwo erotyki było.
Czytało się mi bardzo fajnie tą emocjonalną lekturę.

W trzeciej części trylogii gansterskiej były trupy,knowania,intrygi.
Czytało się mi bardzo fajnie tą emocjonalną lekturę.

"Obiecaj, że wrócisz" to kolejna książka Beaty Majewskiej. Tym razem mamy do czynienia z ciekawą historią Brunona i Wiery. Ich spotkanie było zdecydowanie w połowie niezaplanowane, a w połowie było. Ona chciała tylko zniknąć na jakiś czas ze świata, a on miał do wypełnienia swoją zemstę. Ale los zdecydował, że Bruno został niańką Rosjanki. Muszę przyznać, że to kolejna świetna książka którą miałam okazję czytać. Tym razem w tą historię mamy wplecioną też rosyjską mafię oraz dość niespodziewany związek. Przy czytaniu tej książki trochę się pogubiłam, bo okazało się że zostały w nią wplecione postacie z dwóch innych książek Beaty Majewskiej. Ale szybko udało mi się połapać w tym i już fajnie mi się czytało. W dodatku tak mnie ta historia Brunona i Wiery wciągnęła, że pierwszy raz tak szybko przeczytałam jakąkolwiek książkę bo aż w dwa dni. Serdecznie polecam tą książkę wszystkim osobom, które lubią zatopić się w książce.

Kto mnie zna, wie, że jeśli zaczęłam już 1 część to muszę poznać zakończenie. Tutaj mamy 3 część serii. Niestety ta nie przypadła mi do gustu. Zmusiłam się do czytania. Kolejna część przede mną... Oby było lepiej.

• Przeczytane 2021