Parafil

Bartek Rojny Wydawnictwo: Znak kryminał, sensacja, thriller
Znak
2021-01-27
2021-01-27
literatura polska Gwałt Brutalność Drastyczne opisy Psychopata Dla ludzi o mocnych nerwach

Wyróżniona opinia i

Parafil

przeczytanych książek 965 napisanych opinii 754

Nie porwała mnie osobiście ta książka, wręcz bym powiedział, że wieje nudą. Na szczęście jakoś przebrnąłem przez te ponad 400 stron przygód Witka Weinera ale nie będę za nim tęsknił.

Mocna pozycja. Główny bohater ma dość dziwnie ukształtowaną postać, ale daje mu to pewną wyjątkowość.

Książka wywołała duże zamieszanie w internecie ze względu na brutalny opis gwałtu. Ja tego opisu nie czytałam. Zainteresowała mnie nagonka i zakupiłam tą pozycję. Postanowiłam zaznaczać brutalne sceny. Było ich dokładnie trzy. Na około czterysta trzydzieści stron wychodzi około jedna kartka. Ja do końca czekałam aż będzie coś rażącego. Wiecie co? Nie doczekałam się. Po zakończeniu zapoznałam się z tą sceną i jest na stronie pięćdziesiątej pierwszej. W życiu nie powiedziałabym, że to może zaszokować. Więcej brutalności jest u Blanki Lipińskiej w 365 dni a samych zbrodni w tej książce jest niewiele. Ci, których to wzburzyło to chyba nie czytają kryminałów i thrillerów. Jest mnóstwo mocniejszych polskich pozycji na rynku. Nie powiem, że książka była zła. Podobała mi się. Po około stu pięćdziesięciu stronach jest tylko śledztwo i nowe dowody. Fajnie jest poprowadzona intryga a z bohaterami można się utożsamić. Polecam wszystkim więcej czytać i nie oceniać książek po fragmentach wyrwanych z kontekstu.
Jedno jest pewne. Takim zagraniem książka zdobyła bezpłatny marketing. Osobiście ja bym tej nie kupiła, ponieważ nie wyróżnia się niczym szczególnym.
🔥

Witam. Książka bardzo mi się podobała. Zakończenie mnie mega zaskoczyło. Nie spodziewałam się takiego obrotu spraw. Na pewno sięgnę po druga część. Polecam.

Po książkę Parafil chciałam sięgnąć świeżo po premierze, ponieważ zaciekawił mnie opis. Po zamieszaniu, którego chyba nie do końca rozumiem, postanowiłam przeczytać tę książkę nieco później.
W Bytomiu w jednym z mieszkań znaleziono zamordowaną kobietę i jej męża, którego ciało zwisało od pasa w dół, z zaciśniętą pętla na szyi. Policja nie do końca wie, czy było to morderstwo w afekcie, perwersyjne samobójstwo czy działanie osoby trzeciej. Podkomisarz Helga Sawicka przydzielona do tej sprawy prosi o pomoc Witka Weinera, eksperta od dewiacji seksualnych, który wie, że to dopiero początek serii. Kiedy okazuje się, że dziewczyna, która oskarżyła Weinera o molestowanie nagle znika, śledztwo zmienia tor. Czy uda się że na czas znaleźć mordercę?
Jak już wspominałam wyżej, nie rozumiem szumu wokół tej książki, ponieważ nie jest to najbrutalniejszy kryminał jaki czytałam. Możliwe, że tyle tego przeczytałam, że uodporniłam się w tej sferze. Uważam, że jest to kawał dobrego kryminału, dla którego warto poświęcić swój książkowy, jakże cenny czas. Ode mnie 8/10.

Plus za tematykę, wcześniej mi nieznaną oraz wyjaśnienie wielu pojęć z zakresu dewiacji seksualnych. Historia dość ciekawa, ale z bohaterami się nie polubiłam. Minus za pochwałę zażywania narkotyków. Książka dla czytelników nie stroniących od opisów przemocy, gwałtów i seksu. Nie znam gwary śląskiej i brakowało mi przypisów do tych dialogów.

Nie tak Parafil straszny jak go malują. Pamiętam nagonkę na autora i powieść dokonaną przez pewne grono ludzi. Teraz podobnie robią z Czornyjem.
Książka dobra,. Polecam.

Książka dobra,. Polecam.

dla mnie to była komedia

dla mnie to była komedia

To nie jest książka dla każdego. Nie wszystkim spodoba się tematyka, jaka jest poruszona w tej powieści.
Mi osobiście się podobała. Wciągająca historia, pełna wielu niewiadomych.

Mi osobiście się podobała. Wciągająca historia, pełna wielu niewiadomych.

Bez szału, ale czytało się nawet dobrze.

Bez szału, ale czytało się nawet dobrze.

• Recenzenckie
  • Egzemplarz recenzencki