Dzieła emigracyjne. Wrzesień żagwiący

1990-01-01
837021097x
historia wojna kampania wrzesniowa

więcej Więcej

Ciekawa książka o wrześniu 1939 roku i o oddziale Hubala.

Audiobook, ponad 20 godzin, czyta Michał Breitenwald.

Wańkowicz napisał tę książkę zaraz po Wrześniu, będąc w Rumunii. Miał ją już gotowa do wydania i to nie tylko po polsku ale i po francusku. Polski rząd Sikorskiego zablokował tę publikację ale dziś czytając tę książkę zupełnie nie mogę pojąć dlaczego. Ale cenzura przedwojenna, sanacyjna, została wprost przejęta przez...

ciężka, przeczytana na potrzeby pracy magisterskiej, wzbraniałam się strasznie przed Wańkowiczem, ale udało się wkomponować do pracy i po dogłębnej lekturze dostrzegam walory tej pozycji

• Z-Most
  • Polska, historia i charakter