Dzieła emigracyjne. Wrzesień żagwiący

historia wojna kampania wrzesniowa
literatura piękna
837021097x
historia wojna kampania wrzesniowa

Audiobook, ponad 20 godzin, czyta Michał Breitenwald.

Wańkowicz napisał tę książkę zaraz po Wrześniu, będąc w Rumunii. Miał ją już gotowa do wydania i to nie tylko po polsku ale i po francusku. Polski rząd Sikorskiego zablokował tę publikację ale dziś czytając tę książkę zupełnie nie mogę pojąć dlaczego. Ale cenzura przedwojenna, sanacyjna, została wprost przejęta przez...

ciężka, przeczytana na potrzeby pracy magisterskiej, wzbraniałam się strasznie przed Wańkowiczem, ale udało się wkomponować do pracy i po dogłębnej lekturze dostrzegam walory tej pozycji

Dyskusje

• Z-Most