Henryk Sienkiewicz dandys i celebryta.

Okładka książki Henryk Sienkiewicz dandys i celebryta. Iwona Kienzler
Okładka książki Henryk Sienkiewicz dandys i celebryta.
Iwona Kienzler Wydawnictwo: Bellona biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Bellona
2020-09-02
2020-09-02
Sienkiewicz pisarz biografia

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

W książce darmo szukać zawiłej etymologii zdarzeń czy pierwowzorów postaci wykreowanych przez pisarza, ale sama lektura ciekawa, okraszona smaczkami z życia autora. Czyta się leniwie, bez zapału i gorączki kolejnej strony, niemniej jednak lektura tej książki uspokaja i napawa dumą, że Henryk Sienkiewicz to Polak.

Podzielam opinie dotyczące tej książki - bardzo ciekawie opisane życie pisarza, można by rzec, że nie mniej ekscytujące niż losy jego książkowych bohaterów. Polecam.

Żywy język to główna wartość tej książki. A fakty z życia pisarza mogą zaskoczyć.

Bardzo wciagajaca ksiazka. Spodziewalam sie czegos nudnego, a to jak Plotkara, tylko w 19 wieku.

Genialna biografia. Genialna autorka. Dzieje pisarza czyta się z zapartym tchem i z wypiekami, jak najlepszą powieść. Dla mnie pani Iwona Kienzler to marka, gdy kogoś weźmie na celownik, to wiadomo, że opisze go jako pisarza/artystę/naukowca, ale przede wszystkim jako człowieka. Dużo faktów podanych w bardzo ciekawy, przystępny sposób, nieco humoru, wiele ciekawostek. Odbrązawia swojego bohatera, ale nie spycha z piedestału. Po przeczytaniu kolejnej biografii autorstwa pani Kienzler śmiem twierdzić, że jej bohaterowie jeszcze solidniej umiejscowili się na cokole. Z drugiej jednak strony poznajemy ich jako ludzi borykających się z takimi samymi problemami, jak reszta społeczeństwa, ludzi nietuzinkowych, ale też i niedocenianych za swoje dokonania. Widać w książce wielki szacunek autorki dla bohatera biografii.

Dodaj cytat z książki Henryk Sienkiewicz dandys i celebryta.