Henryk Sienkiewicz dandys i celebryta.

Okładka książki Henryk Sienkiewicz dandys i celebryta.
Iwona Kienzler Wydawnictwo: Bellona biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Bellona
2020-09-02
2020-09-02
Sienkiewicz pisarz biografia

więcej Więcej

Podzielam opinie dotyczące tej książki - bardzo ciekawie opisane życie pisarza, można by rzec, że nie mniej ekscytujące niż losy jego książkowych bohaterów. Polecam.

Ciekawa biografia pisarza, który miał wybujałą wyobraźnię i tendencje do ubarwiania rzeczywistości. Na tym penie polegał jego geniusz.

Żywy język to główna wartość tej książki. A fakty z życia pisarza mogą zaskoczyć.

Bardzo wciagajaca ksiazka. Spodziewalam sie czegos nudnego, a to jak Plotkara, tylko w 19 wieku.

Genialna biografia. Genialna autorka. Dzieje pisarza czyta się z zapartym tchem i z wypiekami, jak najlepszą powieść. Dla mnie pani Iwona Kienzler to marka, gdy kogoś weźmie na celownik, to wiadomo, że opisze go jako pisarza/artystę/naukowca, ale przede wszystkim jako człowieka. Dużo faktów podanych w bardzo ciekawy, przystępny sposób, nieco humoru, wiele ciekawostek. ...

• Nowości, zapowiedzi
  • Polska
  • 2020
  • Audiobooki ze Storytel.pl
  • Historia
  • 2020

Dodaj cytat z książki Henryk Sienkiewicz dandys i celebryta.