Potęga obecności

Okładka książki Potęga obecności
Tina Payne BrysonDaniel J. Siegel Wydawnictwo: Mamania poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
Mamania
2020-03-04
2020-03-04
Joanna Dżdża

Okładka książki Rodzicielstwo bez awantur. Jak odzyskać spokój w rodzinie i wesprzeć rozwój dziecka Tina Payne Bryson, Daniel J. Siegel
Ocena 7,2
Rodzicielstwo ... Tina Payne Bryson, ...
Okładka książki The Yes Brain. Mózg na Tak Tina Payne Bryson, Daniel J. Siegel
Ocena 6,9
The Yes Brain.... Tina Payne Bryson, ...

Kolejna pozycja w której w koło to samo jest pisane co 10 stron a przykładów praktycznych jak na lekarstwo.

Moim zdaniem najlepsza książka tych autorów która czytałam
Warto żeby przeczytał ja każdy rodzic
Mogłoby być jeszcze więcej przykładów dobrze rozumianej obecności i złe rozumianej obecności , żeby więcej sprowadzić do konkretubo myślę że większość rodziców może uważać że jest przy dziecku obecna w dobry sposób , a na konkretach okazałoby się że jednak nie

Moim zdaniem najlepsza książka tych autorów która czytałam
Warto żeby przeczytał ja każdy rodzic

Książka naprawdę wartościową, dokładnie opisana jest w niej teoria więzi. Jest w niej wszystko co najważniejsze w rodzicielstwie. Pomimo tego dłużyła mi się i czytałam ją na raty. Niektóre treści były często powielane i rozpatrywane na różne sposoby, co osobiście przeszkadzało mi.

Książka bardzo potrzebna we współczesnym świecie, w którym rodzice ciągle pędzą, biorą na siebie kolejne zawodowe wyzwania, chcąc zapewnić rodzinie dobre warunki materialne. Często zapominają przy tym o podstawowej kwestii – o obecności. Nie zastąpi jej najlepsza niania, najbardziej elitarne przedszkole, a później renomowana szkoła. Obecność rodzica w życiu każdego dziecka jest kluczowa. Autorzy tej publikacji, na podstawie teorii więzi oraz najnowszych badań nad funkcjonowaniem mózgu, pokazują konkretne historie, strategie działania i wskazówki, co robić, by dziecko czuło się: bezpieczne, dostrzeżone, ukojone i pewne. To pozycja godna polecenia.

Moje dzieci mają już naście lat. Od kiedy się urodziły czytam po kilka książek rocznie związanych z wychowaniem dzieci. Ta pozycja to jedna z najlepszych jakie czytałem. Żałuję, że nie trafiła w moje ręce, gdy moje dzieciaki były jeszcze maluchami, ale jako rodzic nastolatków też jestem w stanie wyciągnąć wiele z tej książki. Polecam!

Książkę przeczytałam, jednakże kilka razy miałam ochotę ją odłożyć. Autorzy wielokrotnie wałkują te same frazy, które można przeczytać na zewnętrznej okładce książki. Na samym końcu jest podsumowanie na 2 stronach i jak ktoś to przeczyta to można uznać, że ma pozycję zaliczoną :P:P

A tak na poważnie, chociaż nie neguję w żaden sposób zgłębiania wiedzy odnośnie rodzicielstwa to jednak brak w książce konkretnych wskazówek, przykładów (posługiwanie się ogółami)mimo, że autorzy zachęcają z okładki, że dają konkretne strategie... Wałkowane jest, że rodzic powinien zapewnić dziecku obecność. Są 4 filary, na którym się cała metodologia skupia: dziecko ma być bezpieczne, dostrzeżone, ukojone a dzięki temu zdobędzie pewność siebie. Koniec.
Polecam bardziej książkę "Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały Adele Faber, Elaine Mazlish". Tam są świetne wskazówki i konkrety.

Polecam książkę każdemu rodzicowi, po to aby uporać się z własnymi demonami przeszłości i wychować szczęśliwe, pewne siebie i serdeczne dziecko:)

Czytając tą pozycję zastanawiałam się, czy to poradnik dla rodziców, czy książka motywacyjna... Język, którym jest napisana ta książka nie do końca mi odpowiadał. Miałam poczucie, że ktoś na siłę probuje mi udowodni, że mogę być super rodzicem, bo są na to badania naukowe. Samo przesłanie bycia obecnym przy swoim dziecku jest jak najbardziej trafne i zgadzam się z nim, ale jest tam dla mnie za mało przykładów i za dużo potwarzania cały czas tego samego. Spodziewałam się po tej pozycji dużo więcej.

Ta książka to jest jakaś tragedia literacka. Współczuje tłumaczowi, który się umordował przy tym.

Jedyne przesłanie jakie wynika z tej książki to „bądź obecny przy swoim dziecku”. Bądź obecny przy swoim dziecku, obecny bądź przy swoim dziecku, bądź obecny przy.... i tak dalej. To samo zdanie rozłożone na ponad 100 stron. Dramat. D r a m a t. Może ta książka sprawdzi się u kogoś kto nie wie, że - UWAGA - dzieciom trzeba poświęcać czas, rozmawiać z nimi, traktować ich jak normalnego, małego człowieka, a nie pieska co pójdzie w kąt. Bawić się. Być z nimi duchem i ciałem. Wspierać. A nie tylko tak tak, jasne, oczywiście Kasiu, idź się pobawić.

Może ja jestem już za stara na takie pseudo poradniki. A może ta książka jest dla mądrzejszych ode mnie? Doszłam do 40 strony i skapitulowałam.

Ta książka to arcydzieło. Kompletnie zmieniła moje myślenie o relacji z dziećmi, wzmacnianiu ich i pokazała, jakie mogą być tego owoce. Jestem wdzięczny żonie, ktora podjęła kilka prób zachęcenia mnie do tego zestawu praktycznych uwag, przemyśleń i doświadczeń. Już zabieram się za kolejne książki Dana Siegela: "Mozg na tak" i "Psychowzroczność".A najważniejsze: planuje realne zmiany w codziennym zyciu.

Dodaj cytat z książki Potęga obecności