Giovanni

Okładka książki Giovanni Natasha Knight
Okładka książki Giovanni
Natasha Knight Wydawnictwo: Wydawnictwo Papierówka Cykl: Benedetti Brothers (tom 5) literatura obyczajowa, romans
Benedetti Brothers (tom 5)
Giovanni
Wydawnictwo Papierówka
2021-07-14
2021-07-14
2018-07-17
romans mafijny mafia dark erotyk romans

Okładka książki Odrodzenie serca Natasha Knight, A. Zavarelli
Odrodzenie serca Natasha Knight, A. ...
Okładka książki Odkupienie grzechu Natasha Knight, A. Zavarelli
Odkupienie grz... Natasha Knight, A. ...

Bardzo mnie poruszyła ta historia. Jakim trzeba być człowiekiem by takie krzywdy wyrządzić własnej siostrę. Pomysł na historie kapitalny, jak dla mnie duże brawa dla autorki.

Ta seria niestety nic nie wnosi... czytasz, bo czytasz. Nic poza tym. Postawa bohaterek i bohaterów jest identyczna: oprawca i manipulator, w którym zakochują się ich "kobiety" (choć ja bym je nazwała ofiarami). Także w każdej książce niemal identyczny schemat, a to się robi nudne z każdym kolejnym tomem, który się bierze na ręki. Według mnie czytanie tego to lekka strata czasu. Plus za duże litery, przez to ten stracony czas trochę się zmniejsza. Ale nie zmienia to faktu, że seria słaba...

Giovanni Santa Maria to prawa ręka i jednocześnie kuzyn bossa mafii Dominica Benedettiego.
Mężczyzna musi odnaleźć Alessandra Estrelle aby zapłacił za to, że zrobił z niego idiotę oraz ma go dostarczyć żywego do Dominica.
Jedynym sposobem odnalezienia mężczyzny jest jego siostra, która po zabójstwie ojca zniknęła na cztery lata. Nie chcąc mieć nic wspólnego z kartelem ukrywa się pod innym nazwiskiem. Stara się prowadzić normalne życie pracując w hotelu jako menadżer. Pewnego wieczoru gdy kobieta wraca do mieszkania czuje, że coś jest inaczej i szybko się przekonuje, że ma gościa, a jest nim Giovanni. Mężczyzna daje jej czas aby skontaktowała się z bratem i przekazała mu informacje gdzie obecnie się on ukrywa. Emilia nie chce mieć do czynienia z bratem i nie ma z nim kontaktu. Nawet żądania mężczyzny nie zmuszą ją do ujawnienia się bo wie, że to będzie ostatni raz.
Giovanni nie spocznie dopóki nie odnajdzie Alessandra, a z czasem okazuje się, że również pragnie Emilii jej całej, każdego kawałka, łączenie z tajemnicami, które ukrywa.

Czy Emilia pomoże odnaleźć barat?
Czy Giovanni odkryje wszystkie tajemnice kobiety?

Ostatni tom z serii „Benedetti Brothers”, w którym nie zabraknie krwawych scen godnych mafii, ale również gorących scen godnych dobrego erotyku. Tom „Giovanni” oraz „Killian” mogę przypisać miano dark romans, nie każdy z nas polubi te postacie i ciężko będzie zrozumieć te relacje, ale czasami warto sięgnąć po coś innego. Ostatni tom z tej serii zdecydowanie przypadł mi do gustu.

1992

Ostatni tom cyklu niczym nie odbiega od poprzednich części.
Znów mamy dwójkę bohaterów, poharatanych przez życie, którzy walczą ze swoimi wewnętrznymi demonami.
Giovanni San Maria jest kuzynem i zastępcą Dominica Benedetti a jego zadaniem jest odnalezienie Alessandro Estelle, żeby wyrównać z nim mafijne porachunki.
Pomocą ma być jego siostra bliźniaczka Emilia, o której słuch zaginął cztery lata wcześniej.
Emilia ukrywa się pod zmienionym nazwiskiem własnie przed swoim bratem i tym co jej zrobił.
Historia Giovanniego i Emilii to jednocześnie piękna, a zarazem mroczna i czasami brutalna opowieść, w której pożądanie łączy się z nienawiścią, a niektóre sceny zbliżeń są zbyt mocne i wulgarne.
Giovanni to człowiek brutalny ale gdy na plecach Em widzi ślady po biczowaniu, coś w nim pęka i stara się zemścić na ludziach którzy to zrobili.
Em z kolei czasami postępuje zbyt lekkomyślnie, narażając swoje życie i przeciwstawiając się prośbom Giovanniego.
Bardzo ciekawa powieść w której brutalny świat mafii połączył dwie pokiereszowane przez życie osoby i sprawił, że ich demony odeszły dzięki sile miłości.

Ostatni tom cyklu niczym nie odbiega od poprzednich części.
Pomocą ma być jego siostra bliźniaczka Emilia, o której...

Tytuł: Giovanni
Seria: Benedetti Brothers
Autor: @natashaknightromance
Wydawnictwo: @wydawnictwo_papierowka
📖

„Wyglądała, jakby znajdowała się na skraju jakiegoś urwiska. Jakby stała nad przepaścią i zamierzała skoczyć. Jej starannie kontrolowane życie - poczynając od koczka, przez nieskazitelny apartament, po chłodną fasadę - zaraz miało się rozpaść.”

On chce dzięki niej znaleźć jej brata, który musi odpowiedzieć za swoje czyny.
Ona ukrywając się od czterech lat, ma nadzieje, że już nigdy nie spotka na swojej drodze brata i uwolni się od świata mafijnego.
Giovanni Santa Maria nie odpuszcza i ma zamiar zrobić wszystko, żeby zachęcić Emilię do tego, żeby mu pomogła.
Czy Giovanni osiągnie zamierzony cel?
Co się stanie, gdy bolesna przeszłość da o sobie znać?

❤ Moja opinia: ❤

„Znałam mężczyzn takich jak on. Podniecało ich obserwowanie, jak się miotam. Chcieli, bym walczyła, bym próbowała od nich uciec. Uwielbiali za mną gonić. Mylił się jednak, jeśli sądził, że tak łatwo mu się poddam i dam złamać. To już się stało, a ludzie, którzy się tego dopuścili, teraz nie mieli nic do stracenia.”

Giovanni to pewny siebie, władczy, silny i nietolerujący odmowy mężczyzna, który jest prawą ręką mafijnego bossa.

Em to kobieta, która przeszła w życiu piekło, ale stara się przetrwać i unikać świata mafijnego.
Jest odważna i twarda

Giovanni i to piąty i zarazem ostatni tom serii Benedetti Brothers.
Jest to powieść pełna mroku, bólu, nienawiści, tajemnic, pożądania i namiętności.
Główni bohaterowie to dwoje ludzi, którzy mają w sobie, w swoich sercach mrok.
Bolesna przeszłość to coś, co ich łączy, choć pod innymi względami wydają się tak bardzo od siebie różni.
Sceny zbliżeń, które znajdziemy w książce, niejedną czytelniczkę przyprawią o rumieńce.
Zakończenie na tle poprzednich części niestety wypada jakoś tak nijako.

„Musiałam stawić opór, bo jego brak czynił z człowieka ofiarę, a nawet współwinnego. Nie byłam ani jednym, ani drugim. Nigdy więcej nie dam się wykorzystać.”

❤ Moja ocena: ❤
⭐4/5

Książkę przeczytałam w maratonie u @relax_with_a_book

#giovani #benedettibrothers #natashaknight #wydawnictwopapierówka #ksiazka_i_dobre_wino #bookstagram #polskibookstagram #bookstagramtopasja #bookphoto #instabook #darkromance #bolesnaprzeszłość #tajemnice #tajemnicezprzeszłości #pożądanie #namiętność #kochamczytac #booklover #bookreader #czytanieuzależnia #czytaj #czytajpolsko
#książkoholiczka #polskiebookstagramy #czytamlegalnie #czytamlegalniezlegimi #czytamzrelaxwithabook #mojaopinia

Tytuł: Giovanni
Seria: Benedetti Brothers
Autor: @natashaknightromance
Wydawnictwo: @wydawnictwo_papierowka

On chce dzięki...

2078

Świetne ukoronowanie serii! Autentycznie jest mi przykro, że nic już więcej nie dostanę, bo przywiązałam się nich :). Emilia jest świetną bohaterką!

Na półkach: , , , , , , ,

Giovanni - to piąty i ostatni tom z serii Benedetti Brothers…muszę przyznać, że cała serial przypadła mi niezmiernie do gustu…a historia głównego bohatera jest doskonałym zakończeniem serii.. Giovanni jak i Em są wyrazistymi, złożonymi postaciami, które są złamane przez życie i bliskich…pomimo swojej siły i brutalności główny bohater daje się lubić od samego początku…tak samo Em, która przeszła w życiu piekło i stara się przetrwać…dostaniemy tu wszystko co jest konieczne w dobrym romansie mafijnym - świetnie skonstruowany świat mafii, który jest niezmiernie brutalny, mroczny i pełno w nim przemocy i tajemnic…wchodzimy w niego płynnie, z lekkim przerażeniem ale i zaciekawieniem co tym razem wymyśli Pani Natasha…jak poprowadzi napięcie w fabule…jak pokieruje bohaterami…czy zdołają dostrzec, że w świecie, którym przyszło im żyć jest również miejsce na nadzieję a może i na coś więcej…uwielbiam pióro Pani Knight i mam ogromną nadzieję, że wydawnictwo pokusi się o wydanie kolejnych serii autorki…

Fantastyczna seria. Mroczna, trzymająca w napięciu.

Fantastyczna seria. Mroczna, trzymająca w napięciu.

Warto było nie spać prawie do 04⁰⁰ aby skonczyc serie.
Polecam wszystkim

Warto było nie spać prawie do 04⁰⁰ aby skonczyc serie.
Polecam wszystkim

Gdzie to jest napisane, że zły nie potrafi kochać?! Przeczytajcie o tym.

Gdzie to jest napisane, że zły nie potrafi kochać?! Przeczytajcie o tym.

• Mafia