Dar serca

Okładka książki Dar serca Amanda Brooke
Okładka książki Dar serca
Amanda Brooke Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Kobiety to czytają! literatura piękna
Kobiety to czytają!
Goodbye Gift
Prószyński i S-ka
2019-08-06
2019-08-06
Anna Kłosiewicz
Anna Kłosiewicz

Trzy przyjaciółki, trzy sytuacje rodzinne i swego rodzaju dramaty.
Julia zmaga się z bezpłodnością, walczy o dziecko dla siebie i dla męża. Phoebe boryka się z samotnością, a Helen z wychowaniem nastoletniej córki. Te trzy kobiety łączy mocna przyjaźń, ale czy na pewno mogą na siebie liczyć i do końca są wobec siebie szczere?
I jest jeszcze Lucy oczekująca na przeszczep serca.
Ksiązka podzielona jest na dwie przeplatające się scenerie. Jedna z nich to moment drogowego wypadku i godziny tuż po nim, gdzie rozgrywają się dramatyczne sceny i życiowe wybory. Druga scena wiedzie czytelnika do wydarzeń sprzed kilku miesięcy, gdzie nasze bohaterki podejmują życiowe zmiany.
Autorka porusza ważne tematy jakimi jest walka o dziecko, zdrada najbliższej osoby czy oddanie narządów do przeszczepu. Troche szkoda, że postać Lucy została tak zmarginalizowana, choć przecież jej ofiarowane zostaje serce. Wydaje mi się, że tak ważny temat powinien zająć zdecydowanie więcej miejsca w tej powieści.

Trzy przyjaciółki, trzy sytuacje rodzinne i swego rodzaju dramaty.
I jest jeszcze Lucy oczekująca na przeszczep...

Dar serca to książka przede wszystkim o przyjaźni i według mnie o rodzinie: nie idealnej, z problemami i kryzysami ale kochającej. To opowieść o Julii zmagającej się z problem bezpłodności,; Pheobe i przegapionych okazjach i życiu w zawieszeniu oraz Helen-rozwodce zmagającej się z wychowaniem nastolatki. Może dlatego że jestem w takim a nie innym momencie życia dla mnie to książka głównie o macierzyństwie: o tym przedwczesnym i o tym wyczekiwanym, poza naszym zasięgiem. I może też dlatego że jestem w takim a nie innym momencie swojego życia to Julia i Paul w tej opowieści są mi najbliżsi. Książka porusza jeszcze takie zagadnienia jak transplantacja.i bezpłodność z punktu widzenia mężczyzny ( co chyba jest rzadkie bo zazwyczaj to kobiety mówią o swoich odczuciach w tej kwestii),mamy też historię romansu i kryzysu przyjaźni.
Po przeczytaniu książki.mozna dojść do wniosku że czasami dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane i nie zawsze ingerencja w cudze życie przynosi takie rezultaty jakich oczekiwaliśmy.
Minusem tej książki są długie dialogi. Książka opiera się głównie na rozmowach między przyjaciółkami: w barze, na zakupach, w ich domach, rozmowach na żywo i tych telefonicznych. W pewnym momencie miałam wrażenie że wałkują po raz kolejny ten sam problem i to spowodowało że miałam kryzys czytania gdzieś pośrodku książki. Jednak sama końcówka trzymała w napięciu i wycisnęła łezkę z mojego oka, a główne bohaterki mimo że.momentami nieco irytujące były bardzo realne ze swoimi wadami i życiowymi problemami.

Początkowo lubisz wszystkich bohaterów ... potem dwójki już nie znosisz, trzeciego tolerujesz ... a na końcu lubisz tylko tego, którego skreśliłaś już na amen. 😂
Tak bardziej serio to wspaniała opowieść o życiu, czekaniu na śmierć lub przeszczep, miłości i nienawiści, wierności i zdradzie, trudach posiadania i nieposiadania potomstwa... Świetnie
się czyta. Od początku chcesz wiedzieć, kto sprezentuje dar serca ... i czytasz, czytasz ... aż tu nagle koniec zupełnie niespodziewany. Polecam

się czyta. Od początku...

2030

Trzy kobiety, przyjaciółki, ich pogmatwane losy., nadzieje i rozczarowania oraz wypadek, który definitywnie zmieni ich życie. A w tle Lucy, która od dziecka ma nieuleczalna wadę serca i zostaje jej tylko czekać na przeszczep. Z tym że kolejka pacjentów jest długa, a ona niezmiennie nie ma szczęścia.
Julia dobiega 40-latki i obsesyjnie jest skupiona na poczęciu dziecka z młodszym o kilka lat mężem Paulem. Ich małżeństwo w związku z odmierzonymi staraniami, by począć przeżywa trudne chwile, a maż czuje się jak byk rozpłodowy. Dostaje też badania, że to prawdopodobnie wina leży po jego stronie, więc jak każdy facet się frustruje. Pikanterii układom przyjacielskim Julii, Helen i Phoebe dodaje ujawniany stopniowo fakt, że w przeszłości każda z nich w jakiś sposób była związana z Paulem, Helen przecięła ich zażyłość prawie w zarodku, ale inaczej miała się sprawa z Phoebe.
Julia wręcz stanowiła zastępczą matkę dla Phoebe gdy przedwcześnie umarłą jej rodzicielka, a także trio także wspierało się wzajemnie gdy Helen zaszła w nieplanowana ciążę w bardzo młodym wieku. obecnie ta wpadka ma prawie 11 lat.
Choć ojciec ma inna kobietę, spodziewającą się dziecka, Milly jest zadowolona młodą damą, ale ciągle kłoci się z matką. Helen pop prostu potrzebuje happy endu. Pacjentką Helen jest Lucy, a ta trenowała raz w salonie fitnessu Paula.
Znajoma Beryl usiłuje swatać Helen ze swoim synem Chrisem (mimo wszystko miłosne fluidy krążą w powietrzu).
Główne wydarzenia przeplatane są z opisem wypadku i jego pokłosiem. Po urazie głowy Helen jest w śpiączce, a Julia i Phoebe wolno dochodzą do siebie. Aby oczyścić atmosferę kobiety muszą wyjaśnić sobie nieporozumienia, a także problemem jest zdrada Paula i Phoebe.
Czy pragnienia ich serc zostaną spełnione? Z jakimi wyzwaniami przyjdzie im się zmierzyć? Wiadomo,że dla Lucy któreś z nich musi zginąć, by zostać dawcą.

Julia dobiega 40-latki i obsesyjnie jest skupiona na poczęciu dziecka z...

Wciągająca historia trzech przyjaciółek.

Helen- pielęgniarka i matka, która macierzyństwo rozpoczęła wcześnie i nieplanowanie.

Phoebe- wcześnie straciła matkę, a od czasu jej śmierci mieszka z babcią. Mimo, iż jest już dorosłą kobietą nie potrafi wyrwać się spod opresji dogmatycznej staruszki, przez co dawno straciła wiarę w siebie i tkwi w życiowym marazmie.

Julia- spełnia się zawodowo i prywatnie, ale do pełni szczęścia brakuje jej dziecka, o które bezskutecznie starają się z mężem od lat.

Przychodzi dzień, w którym jedna z przyjaciółek, chce pomóc drugiej, przez co niespodziewanie przeszłość wkracza do teraźniejszości… No i zaczyna się dziać… Bo każda z nich skrywa jakąś tajemnicę a za uszami i na sumieniu czysto niestety nie jest…
W równoległej rzeczywistości żyje Lucy, która od dawna czeka na przeszczep serca. Kto da jej szanse na dalsze życie?

Polecam :)

Wciągająca historia trzech przyjaciółek.

Julia-...

2091

Lucy czeka na przeszczep serca. Żeby żyć ktoś musi umrzeć.
Julia,Helen i Phoebe to trzy przyjaciółki.Są zupełnie różne,ale w trudnych chwilach są dla siebie wsparciem.Każda z nich ma swoje wewnętrzne demony z którymi walczy.
Pewnego dnia dochodzi do wypadku.Czy któraś z bohaterek okaże się darem dla Lucy??
Tego nie zdradzę.
Powieść wciągająca,ciekawie napisana,przystępnie dowiadujemy się o tematach trudnych i możemy się wczuć w sytuację osób muszących podjąć decyzję taką jak zgoda na pobranie narządów od bliskiej osoby.Warto!!

Lucy czeka na przeszczep serca. Żeby żyć ktoś musi umrzeć.
Tego nie zdradzę.
Powieść wciągająca,ciekawie napisana,przystępnie...

1975

Bardzo dobra pozycja.
Przedstawia losy trzech przyjaciółek,które zmagają się z różnymi życiowymi problemami. Julia nie może zajść w ciążę,Helena zmaga się z problemami samotnej matki,a Phoebe mieszka z chorą babcią .Jak któraś poczuje się bardziej przygnębiona zaraz skrzykują się i spotykają w knajpce,by poużalać się na swój los.
Poznajemy też Lucy,młodą dziewczynę czekającą na przeszczep serca,jednak jej historia jest jakby trochę z boku.
Dziwnym zbiegiem okoliczności losy wszystkich naszych bohaterów splatają się i choć nie wszystko wyszło tak jak miało być, problemy po części rozwiązały się .Jest to książka o miłości,przyjaźni i pragnieniach .

Bardzo dobra pozycja.
Poznajemy też Lucy,młodą dziewczynę...

Bardzo wciągająca historia, świetnie napisana oderwać się od niej nie mogłam. Książka opowiada o przyjaźni trzech kobiet i wielu zawirowań w ich życiu a także emocji które im towarzyszą. Polecam warto przeczytać " kobiety to czytają".

Mocno zagmatwana ta książka, nie jestem zachwycona, przyjaźń kobieca kontra romans męsko-damski, sama nie wiem(

Wlaściwie to powinnam dać tylko 2 gwiazdki,ta trzecia to właściwie tylko za to , za w ogóle dałam ja radzę zmęczyć do końca,czytałam tylko z jednego powodu,czy dojdzie do tego przeszczepu czy nie,500 stron o niczym

• Szukam
  • Obyczajowe
  • Nowości 2019

Dodaj cytat z książki Dar serca