Spowiedź Hitlera. Szczera rozmowa z Żydem

De Agostini
2019-01-10
2019-01-10
Tajemnice historii

Okładka książki Dobranoc, Auschwitz. Reportaż o byłych więźniach Aleksandra Wójcik, Maciej Zdziarski
Dobranoc, Ausc... Aleksandra Wójcik,&...
Okładka książki Jerzy Dziewulski o polskiej policji Jerzy Dziewulski, Krzysztof Pyzia
Jerzy Dziewuls... Jerzy Dziewulski, K...
Okładka książki To tylko mafia. Historia nieprawdopodobnie prawdziwa i gorsza niż samo piekło Tomasz Budzyński, Jarosław Sokołowski, Wojciech Sumliński
To tylko mafia... Tomasz Budzyński, J...

Napisane w taki sposób, że faktycznie można momentami uwierzyć, że ta rozmowa odbyła się naprawdę. Jednak po pewnym czasie wdziera się monotonia i nadmierne powtórzenia.

Książka zawiera fikcje i fakty ale jest napisana w tak odrealniony sposób ze nie da się tego przeżyć. Hitler spowiada się Żydowi,

Średnio napisana fikcja wprowadzająca w błąd czytelnika. Wiele faktów się nie zgadza, wiele wydarzeń nie istniało lub miały inny przebieg, wiele bohaterów w czasie, kiedy dzieje się akcja było w zupełnie innym miejscu. Kwerenda do książki mizerna. Temat chwytliwy, więc wykorzystany, ale czy warto sięgać po książkę, która w tytule przekonuje, że to prawdziwa historia? I ta tendencja jest we wszystkich ksiażkach Machta

Nie warte polecenia i uwagi. Książka próbuje stworzyć szokujący i zaskakujący wywiad, kryjąc się za nie sprawdzonymi i niczym nie uzasadnionymi informacjami na temat życia i upodobań Adolfa Hitlera. Jeśli chcecie rzetelnych informacji polecam tylko i wyłącznie książki bibliograficzne.

Komplikacja innych publikacji o Hitlerze (lepszych i gorszych),podana w formie paradokumentalnego "wywiadu", który nigdy się nie odbył. Dodatkowo autor BAAARDZO usilnie udaje, że wszystko to prawda (nawet z użyciem sformułowania "opracował" pod tytułem). Głownie za ten dziwny wybieg nie jestem w stanie dać więcej niż 3.

W swojej spowiedzi Hitler zawiera wszsytko to co dla niego było wazne ,poczawszy od miłości matki,poprzez Kryształową noc ,zagładę żydów,porażke na froncie wschodnim,2 miłosci swojego życia.Jego ostatnim słuchaczem spowiedzi jest lekarz jego matki,szlachetny żyd jak mawiał.

Dla kogoś kto interesuje się osobą i życiem Adolfa Hitlera jest napewno ciekawą pozycją. Przeczytałem ja tylko i wyłącznie ze względów zainteresowania do Historii.

Mnie ten wywiad wydaje się wiarygodny. Uwidacznia się w nim charakter Hitlera, który współgra ze stylem wypowiedzi, momentami przerażającym poczuciem humoru. To oczywiste, że każdy stara się usprawiedliwiać swoje czyny, tutaj występują też kłamstwa i celowe niedopowiedzenia, ale są one wyjaśniane w przypisach. Nie czyta się tego łatwo, mając w głowie to wszystko, do czego ten człowiek doprowadził, ale widzę w tym wartość historyczną.

Mimo że jest to fikcja literacka to paru ciekawych rzeczy można się dowiedzieć, a poza tym dość szybko się czyta. Natomiast sama treść za bardzo nie porywa i jeżeli się bardzo nie interesuje tematami drugiej wojny światowej to raczej nie polecam.

Cóż powiedzieć , trochę prawdy jest w tym , ale ile jest tej prawdy ….tego już nigdy nie dowiemy się - polecam