Zneutralizuj chemię z pożywienia i odzyskaj zdrowie

Okładka książki Zneutralizuj chemię z pożywienia i odzyskaj zdrowie
Marek Skoczylas Wydawnictwo: Purelab zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Purelab
2018-01-01
2018-01-01

Zaczęłam ją czytać tradycyjnie papierowo w grudniu, skończyłam w styczniu na legimi haha. Książkę napisał lekarz – dr Marek Skoczylas, który ma swój sklep internetowy, jak i kanał na yt. Książkę polecam wszystkim, którzy choć w małym stopniu interesują się tematem żywienia. Dla mnie była bardzo ciekawa i dowiedziałam się mnóstwa rzeczy. Ta pozycja to kopalnia wiedzy, dowiadujemy się z niej np., jak zapobiegać przedostawania się metali ciężkich do organizmu, jak to w ogóle robią oraz co spożywać, aby było ich mniej? Dlaczego wciąż woda z kranu jest z fluorem i czemu może nam zaszkodzić? Czy suplementacja witamin jest nam dodatkowo potrzebna czy może wystarczy zbilansowana dieta i regularne ćwiczenia? Która papryka ma najwięcej witaminy C? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w tej książce. Odsyłam również na kanał na yt https://youtube.com/c/MarekSkoczylasYouTube

PS — Dla niedowiarków, po każdym rozdziale mamy podane anglojęzyczne źródła.

Uwielbiam Pana Doktora i nie zawiodłam się lekturą.
Mimo wszystko czytając pierwszą część ksiązki chciałam przerwać lekturę, bo były tam same złe wieści , jednak przetrwałam i w drugiej części jest cała masa nieocenionej wiedzy jak można przystopować tą całą lawinę zagrożeń płynących ze śmieciowego jedzenia i środowiska.
Wszystko ma sens. Teraz wracam do książki co jakiś czas bo powoli wszystko zaczyna mieć ręce i nogi. Im więcej człowiek uczy się i czyta o zdrowiu tym więcej rzeczy staje się oczywistych, a których wczesniej nie zauważalismy lub nie rozumieliśmy. Polecam

Uwielbiam Pana Doktora i nie zawiodłam się lekturą.
Wszystko ma sens. Teraz wracam do książki co jakiś...

Najlepsza książka, jaką przeczytałem o zdrowiu. Z czystym sumieniem polecam każdemu. Polecam wszystkim którzy chcą zrobić coś dobrego dla swojego zdrowia, dla siebie. Napisana prostym językiem (również dla miłośników procesów i mechanizmów znajdzie się wytłumaczenie bardziej szczegółowe).

W tej książce przydałoby się podsumowanie w formie tabeli,aby ułatwić zapamiętanie lub szybkie odnalezienie informacji.

Zwięzła i bardzo praktyczna.

Zwięzła i bardzo praktyczna.

PAMIĘTAJCIE ABY CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM. TO WY SAMI MUSICIE NAUCZYĆ SIĘ WYCIĄGAĆ WNIOSKI. W CZASACH KIEDY TO NA KAŻDYM ROGU SA INFORMACJE WRĘCZ ZACHĘCAJĄCE DO SZTURMOWANIA I KUPOWANIA LEKÓW CZY INNYCH LEKOPODOBNYCH SUBSTANCJI Z APTEK, WSZYSTKO MOŻNA ZNALEŹĆ W NATURZE. JEŻELI NIE CHCESZ ZACHOROWAĆ, ŻYJ ZDROWO, ZGODNIE Z NATURĄ, BO POTEM NIESTETY NIC INNEGO NIE POMOŻE JAK LECZENIE CHEMIĄ. LUDZIE NIE CZYTAJĄ ŻEBY ZROZUMIEĆ, ALE CZYTAJĄ BY ODPOWIEDZIEĆ . ZAZWYCZAJ KRYTYCZNIE. NIESTETY.

To jest najlepsza książka o zdrowiu jaką posiadam w swojej kolekcji. Nie dlatego, że jest pisana fantastycznym językiem, nie dlatego że posiada bogatą dokumentację w postaci badań naukowych ale dlatego, że informacje w niej zawarte faktycznie pomogły mi przezwyciężyć problem związany z chorobą a dokładnie z cukrzycą. Informacje są praktyczne a nie teoretyczne! Posiadam pierwsze i drugie wydanie książki i zgodzę się z przedmówca, iż w pierwszym wydaniu znajduje się kilka literówek. Natomiast cała reszta wywodu przedmówcy jest potężnym nadużyciem, a w moim głębokim przekonaniu są to opinie konkurencji bo jak możemy przeczytać z historii życiorysu doktora Skoczylasa, to właśnie środowisko medyczne stara się go zdyskredytować. Za to, że w pierwszej kolejności promuje substancje naturalne przed chemicznymi. Poszukajcie sobie na YouTube opinii o rezultatach doktora, co mówią ludzie o protokole DLS, każdy człowiek załącza dokumentację medyczną, to zrozumiecie jak wiele warta jest ta wiedza.

Wiedza w niej zawarta jest przydatna i każdy powinien ją posiadać ale żeby dokopać się do tej wiedzy trzeba przejść przez wiele linijek bezsensownego lania wody autora miliona powtórzeń w kółko rzeczy nieistotnych bądź takich które są na stronie obok, mnóstwo wzmianki o raku i wielokrotne wymienianie wszystkich jego form po kolei. Książka zrobiona na siłę co bardzo kłuję w oczy, dla autora liczyła się ewidentnie objętość nie treść do tego dużo błędów literowych bądź zabłąkanych liter. Gdyby wyjąć samą esencje tej książki bez słowotoku autora można by zrobić dużo bardziej przydatne i poręczne kompendium o 3/5 mniejsze objętościowo jeśli chodzi o ilość tekstu.

Drugi raz nie kupię i raczej pożyczę rodzinie, znajomym do przeczytania bo to coś (ani to książka ani kompendium) niewarta swojej ceny. Po przeczytaniu można połowę stron wyrwać, zakreślaczem zaznaczyć najważniejsze elementy i może jakoś da się to uratować i ułatwić sobie korzystanie w codziennym życiu.

Wiedzę tą można również pozyskać za darmo z przeróżnych blogów i stron internetowych

Dodaj cytat z książki Zneutralizuj chemię z pożywienia i odzyskaj zdrowie