Dr@pieżca

Terri Blackstock Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Vocatio kryminał, sensacja, thriller
Predator
978-83-7492-192-3
Kamil Maksymiuk
literatura amerykańska internet zagrożenie

1944

Książka z dobrym przesłaniem, na czasie, ale nudna.

Książka dobra dla młodej grupy wiekowej, troszkę daje do zastanowienia, nad tym co udostępniamy w social media. Szybko się czyta, lekka na jeden wieczór.

Zakończenie wcale nie zaskakuje, zbudowany na gotowych szablonach, czyta się bardzo szybko. Lektura dobra na jeden wieczór, do pociągu...
5,5/10

Ocenię tę ksiażkę z punktu widzenia dorosłego, mimo iż moim zdaniem jest skierowana do młodego czytelnika. Ale nie było ostrzeżenia.
Tak więc według mnie była naiwna i przewidywalna, postacie jednowymiarowe i bez wyrazu.
A wszędzie królowało biblijne słowo boże, przed czym też nie było ostrzeżenia.
Plusem były krótkie rozdziały.

Autorka skupiła się na atakowaniu zagrożeń idących ze strony internetu czy portalu społecznościowego /w domyśle chodziło chyba o realnego facebooka/.Przypominało to trochę pretensje do lwa czy krokodyla,że może ugryźć czy do gazu w kuchni,że może poparzyć.Ludzie bezkrytycznie umieszczając całe swoje życie od porannego mycia zębów po wieczorną kolacje są w sytuacji...

Trzyma w napięciu od początku do końca. Cały czas czytałam z zapartym tchem ciekawa każdej kolejnej strony i ani przez chwilę nie czułam się zawiedziona.
Autorka w bezpośredni i dosyć drastyczny sposób przekazuje czytelnikowi informację o niebezpieczeństwach, które czyhają na portalach społecznościowych i zwraca uwagę na brak anonimowości w Internecie.
Polecam, warto...

Tuż przed świętami na mojej półce pojawiła się książka o bardzo nie-świątecznym wydźwięku. Książka trudna, przepełniona bólem, żalem i chęcią zemsty. O morderstwach, Drapieżcy i niebezpieczeństwie w sieci. Jednak książka mądra i wartościowa, a przez wszystko, co w sobie zawiera - unikatowa.

GrapeVyne.net to portal społecznościowy jakich wiele. Popularny, szczególnie w...

Autorka uświadamia, jak wielkim zagrożeniem jest udostępnianie w sieci informacji prywatnych dotyczących nas samych. Nigdy nie wiadomo kto znajduje się po drugiej stronie. W sieci nie można pozostać do końca ani ANONIMOWYM ani tym bardziej BEZPIECZNYM. Książkę mogę polecić zarówno rodzicom, jak i młodszym użytkownikom sieci. Wydawnictwo Vocatio gwarantuje, iż książka niesie...

Książka, rzeczywiście daje do myślenia, akcja nie jest jakoś strasznie skomplikowana, prosty język sprawia, że czyta się ją dość szybko i całkiem przyjemnie :) jak dla mnie jedynie zakończenie trochę takie nijakie. Z czystym sumieniem polecam :)

Krista Carmichael, tak to ja. Moja siostra nie żyje. Możliwe że jej morderca, właśnie w tej chwili, bezkarnie siedzi przed komputerem, wyszukując kolejne ofiary. A ja.. a ja go znajdę.

„Myślisz, że ci się upiekło, ale ja cię dorwę. Upoluję cię jak zwierzę, którym zresztą jesteś.
Będziesz żałował, że kiedykolwiek poznałeś Ellę Carmichael, i cierpiał tak mocno jak...

Dyskusje

• Ebooki