Kto zje zielone jajka sadzone

Theodor Seuss Geisel Wydawnictwo: Media Rodzina wierszyki, piosenki
Green Eggs and Ham
wierszyki, piosenki
2018-01-01
Stanisław Barańczak

Wstyd się przyznać, ale to moje pierwsze spotkanie z Dr. Seussem... ale to nic, teraz będę nadrabiać, bo to jest świetne! Kreska, co wbija w fotel i szalona zabawa językiem. Czytałam w oryginale, nie znam przekładu polskiego, ale z chęcią poznam. Wielką zaletą są, jak już wspomniałam, ilustracje. Mają w sobie to coś, charakter, niepowtarzalny styl - no i postaci są wprost...

Uwielbiam!

Uwielbiamy i rodzinnie czytamy często i z niezmiennym zachwytem.

Niesamowite, tłumaczenie lepsze od oryginału! Książka świetna, tak napisana, że dziecko chcę ją ciągle czytać, a po paru razach zaczyna recytować z pamięci.

NIE OCENIAJ PO POZORACH

Kolejna z książeczek Dr. Seussa na naszym rynku to dzieło stworzone w wyniku zakładu, jaki autor zawarł ze swoim wydawcą. Jedną ze swoich wcześniejszych prac, "Kota Prota", zbudował na 236 podstawowych słowach, w tym przypadku natomiast zdecydował się na karkołomny wyczyn, by zamknąć się w ramach ledwie 50 wyrazów. Nie obawiajcie się jednak, takim...

Na półkach: , , , , , ,

Zabawna książeczka dla dzieci w genialnym tłumaczeniu mistrza Barańczaka. Szkoda, że nie czytywałam Seussa w dzieciństwie.

• Dla dzieci
  • Dzieci
  • Czytam dzieciom
  • 2020
  • Literatura amerykańska (USA)
  • 000 nie mam
  • 6 i pół
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Kto zje zielone jajka sadzone