Słoń, który wysiedział jajko

Okładka książki Słoń, który wysiedział jajko
Theodor Seuss Geisel Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Kot Prot (tom 3) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Kot Prot (tom 3)
Horton Hatches the Egg
Media Rodzina
2016-10-31
2003-01-01
Stanisław Barańczak

Nie jestem w stanie ocenić tej książki, gdyż polską i angielską wersję należy rozpatrywać jako dwie osobne książki. Z całej serii ta jest najbardziej skomplikowana, ale równie piękna co pozostałe.

1908

Dr. Seuss swoimi uroczymi rymowankami zjednał sobie serca dzieci na całym świecie. Jego dzieła nie tylko uczą ale i bawią, jednocześnie przekazują wartości. Od jego debiutu minęło 80 lat, mimo tego jego rymowanki do dzisiaj nie straciły na popularności.

"Słoń, który wysiedział jajko" to kolejna pozycja w dorobku pisarza.
Opowiada ona o słoniu Konstantym, który słynie z...

HORTON WYSIADUJE JAJKO

„Horton słyszy Ktosia” to zdecydowanie jedna z najbardziej rozpoznawalnych opowieści dr. Seussa. Wszystko za sprawą udanego filmu o tym samym tytule, który trafił do kin w 2008 roku. Jednakże sympatyczny bohater w twórczości autora pojawił się już wcześniej, właśnie w książeczce „Słoń, który wysiedział jajko” – uroczej publikacji dla młodych ciałem i...

Zabawna lektura dla dzieci :) Świetnie się bawiliśmy, gdy czytałam ją siostrzeńcowi. Polecam :)

• Literatura amerykańska
  • Dla dzieci
  • Literatura dziecięca i młodzieżowa
  • Współpraca
  • 2020
  • Gucio czyta

Dodaj cytat z książki Słoń, który wysiedział jajko