Lato utkane z marzeń

Gabriela Gargaś Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Wieczór taki jak ten (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Czwarta Strona
literatura polska
Wieczór taki jak ten (tom 2)
literatura obyczajowa, romans
literatura polska

"Szmer strumyka, świeże powietrze, brzęczenie owadów, soczysta zieleń traw, śpiew ptaków o poranku - to były dźwięki tej maleńkiej miejscowości w Bieszczadach."

„Dom jest tam, gdzie ci dobrze, gdzie rano czujesz te wszystkie zapachy: kawy i naleśników, świeżych pomidorów, sałatki z ogórków. Jest tam, gdzie jest miłość, trochę dąsów, gdzie jest rodzina.”

„Czerwone wino...

Fajna i irytująca jednocześnie. Zaskakująca i przewidywalna zarazem. Wciągająca do tego stopnia, że jak nastąpił koniec to się zirytowałam.

„Lato utkane z marzeń” Gabrieli Gargaś to kontynuacja książki „Wieczór taki jak ten”.
Kto czytał pierwsza cześć z pewnością czekał na ta powieść.
Historia przesympatycznej, zwykłej dziewczyny o wdzięcznym imieniu Michalina. Prowadzi ona mały pensjonat, gdzie dzielnie babcia służy jej pomocą. Z pozoru szczęśliwa, przeżywa swą miłość do mężczyzny, który nie odwzajemnia jej...

W Złotkowie splatają się losy Jadwigi, Amelii, Wiktorii, Michaliny, Zofii, Patrycji, Przemka, Artura, Marka, Wincentego... każda z tych osób po swojemu przeżywa miłości i rozstania, uczy się kochać i wybaczać. Czy możliwe jest pojednanie marki z córką po latach? Jak wybrać między rodziną a ukochaną kobietą? Jak podjąć decyzję, kiedy serce jest podzielone na dwa...

Pięknie napisana książka z miłością i sercem. Po raz kolejny autorka stworzyła wyjątkową książkę. Bardzo polubiłem mieszkańców gminy Złotkowo. Kolejna książka autorki , którą zaliczam do udanych. Jestem bardzo miło zaskoczony.
Polecam

Druga część serii jest zdecydowanie gorsza od pierwszej. Pojawiają się tu nowe wątki, nowe osoby, a nawet cofamy się w czasie. Przez to wszystko można się trochę pogubić, pomylić imiona. Dość długo zajęło mi połapać się kto jest kim.🤷
Jednak jest to nadal urocza książka, zachwycająca czarem bieszczadzkiego miasteczka, smakami cukierni babci Zosi i wonią pełni lata. Mamy tu...

Kolejna część przygód Michaliny. W Złotkowie jak zwykle czas płynie niespiesznie, być może winne są temu zapierające dech w piersiach bieszczadzkie widoki; a może stali mieszkańcy miasteczka doskonale wiedzą, że bez względu na to jakie są ich oczekiwania życie zweryfikuje plany i marzenia🙂
Pensjonat działa bez zarzutu, Miśka ma pełne ręce roboty, tym bardziej, że lato to...

Po pierwsz-jeśli książka jest częścią cyklu, wypadałoby o tym wspomnieć gdziekolwiek-np. na okładce, skrzydełku, pierwszej stronie. Choćby po to, żeby czytyelnik wiedział, czy zakończenie otwarte jest celowym zabiegiem, czy też nieudolnością warsztatu.
Po drugie- osoba, która pisze zajawkę na okładkę powinna mieć przynajmniej jako takie pojęcie o jej treści. Jeśli...

Książka lekka i przyjemna. Wcale mi nie przeszkadzało, że czytałam jej ostatnią część "Magia grudniowej nocy" - znając już zakończenie historii Michaliny i jej rodziny oraz przyjaciół.
Miło było wrócić do przytulnego Różanego Pensjonatu w małym bieszczadzkim miasteczku.

Na zimowe wieczory doskonała - tak jak jej pozostałe w pełni zimowe części. ;)

"Lato utkane z marzeń" to kontynuacja ciekawej historii o mieszkańcach bieszczadzkiego Złotkowa. Prosta opowieść, emocjonalna, bohaterowie prawdziwi.
Tę książkę czyta się jak byśmy oglądali serial- autorka przeplata jedną historię z drugą, co sprawia, że akcja jest dynamiczna i nie można się nudzić.
Polecam.

Dyskusje