Lato utkane z marzeń

Okładka książki Lato utkane z marzeń
Gabriela Gargaś Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Wieczór taki jak ten (tom 2) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Wieczór taki jak ten (tom 2)
Czwarta Strona
2018-07-18
2018-07-18
literatura polska

Druga część życia Miśki w malowniczym Złotowie, w cukierni babci Zosi, nadal tłumy, nadal pachnie cynamonem i ślinka cieknie na samą myśl o tych wszystkich pysznościach.
W tym tomie poznajemy Amelię, córkę Pani Jadwigi, jej życie jak się okazuje, nie było kolorowe. A w życiu Michaliny pojawia się Przemek, znajomy z dzieciństwa, który pała do dziewczyny sympatią, jednak jej oczy wpatrzone są w Artura....

No nie wiem, pierwszy tom po prostu mnie oczarował, a ten starsznie zmęczył. Te życiowe myśli tym razem bardzo mnie irytowały, przez nie historia stawała się odrealniona, dłużyła się a wątki działy się za szybko i chaotycznie. Choć końcówka zaciekawia, to raczej nie sięgnę po kolejną część. Nie chce mi się już.

Powieść toczy się w małym sielskim bieszczadzkim miasteczku. Każdy każdego zna i każdy o każdym wszystko wie, ale to nie przeszkadza mieszkańcom Złotkowa aby nawzajem o siebie dbać.

Michalina prowadzi pensjonat w którym się nie nudzi, wychowuje swojego sporo młodszego brata Bartka oraz pomaga swojej ukochanej babci Zofi w jej cukierni. Jednak te wszystkie zajęcia nie są w stanie przegonić tęsknoty za jej ukochanym. Miśka jest zła i smutna, ponieważ Artur nie poświęca jej zbyt wiele czasu. Liczy, że wspólnie spędzone wakacje zacieśnią ich więzy. Ale czy to wystarczy?

Jadwiga marzy o tym aby pojednać się z córką. Amelia uciekła z domu w wieku 17 lat, a teraz sama ma dwie córki i mieszka w Londynie. Kobiety wiedzą, że czasu nie cofną ale chcą ze sobą spędzić czas i spróbować ponownie być rodziną. Amelia postanowiła z córkami przyjechać do swojej matki na całe lato. Czy uda im się odbudować łącząca ich więź?

Tak w skrócie. Czytam, czytam, a tu nagle koniec książki, i łooot? Szybko patrzę, a to się okazało, być drugą częścią i na szczęście była trzecia 🤭 To, że nie przeczytałam części pierwszej nie zmieniło jakoś mojego odbioru, nie zauważyłam, że coś mi nie pasuje itd.

Historia kobiet oraz innych mieszkańców i gości Złotkowa mnie oczarowała. Naprawdę się z nimi polubiłam☺️. Ze stron powieści wprost czuć ten sielski klimat, a wielowątkowość nadaje ciekawego charakteru. Każdy z bohaterów ma swoją ciekawą historię.

Książka jest lekka i bardzo przyjemna w odbiorze. Moim zdaniem jest to zdecydowania historia z przesłaniem. Gorąco polecam❤️.

Fajna na deszczowe popołudnie. Szybko się czyta i pewnie szybko zapomnę o niej

Fajna na deszczowe popołudnie. Szybko się czyta i pewnie szybko zapomnę o niej

Bardzo piękna i mądra książka. Taks zyciowa i lubię takie historie. Można się zrelaksować. I te krajobrazy.

"Lato utkane z marzeń" to kontynuacja "Wieczoru takiego jak ten". Tym razem poznajemy bliżej nie tylko życie Michaliny i jej brata, ale także innych bohaterów.
Miśka cały czas tęskni za mężczyzną, który zimą pojawił się w jej życiu. Niestety widują się bardzo rzadko, a ich związek wisi na włosku. Do tego pojawia się Przemek, dawno zapomniany przyjaciel z dzieciństwa. Choć może nie do końca tylko przyjaciel.
W tym tomie mamy również ukazane życie Jadwigi. Samotna nauczycielka skrywa niejeden sekret, przez co mieszkańcy Złotkowa mają mnóstwo powodów do plotek.
Podczas czytania uśmiałam się nie raz. Jednak mamy tutaj kolejną historię kobiety, która przeszła w swoim życiu bardzo wiele. Lektura zdecydowanie skłania do refleksji, ale nie wieje nudą! Miejscami czytałam książkę z zapartym tchem.
Akcja tego tomu, jak mówi tytuł dzieje się głównie latem, przez co zatęskniłam za cieplejszą pogodą.

Na półkach: , , , ,

Dalsze losy Michaliny z serii "Wieczór taki jak ten",mieszkańców Złotkowa ,oraz ich mieszkańców.
Bardzo przyjemnie i szybko czytająca się książka opowiadająca o miłości o którą warto walczyć i nieporozumieniach ,które nie powinno zostawiać się na dalszy plan.

Druga część cyklu ,, Wieczór taki jak ten" gdzie poznajemy dalsze losy Michaliny i mieszkańców Złotkowa a także skomplikowaną przeszłość Jadwigi i Amelii.

Związek Michaliny i Artura zostaje wystawiony na ciężką próbę. Mimo miłości żadne z nich nie jest w stanie zrezygnować z dotychczasowego życia. Do tego wszystkiego na horyzoncie pojawia się Przemek, który postanawia zawalczyć o serce Miśki.

Jadwiga pragnie w końcu odzyskać utracony kontakt z córką i wyjeżdża do Anglii. Zaskoczona Amelia mimo trudnej przeszłości chce spróbować posklejać wszystko w całość. Jako młoda dziewczyna zaszła w ciążę i przez brak zrozumienia ze strony ojca nie widzi innego wyjścia jak ucieczka. Dopiero czas na emigracji sprawia, że dziewczyna zaczyna postrzegać wszystko inaczej lecz jej duma nie pozwala. A powrót do domu. Czy po takim czasie możliwa jest odbudowa relacji matka - córka, gdy na świecie są wnuczki i tak wiele się wydarzyło?

Budująca i ciepła opowieść pokazująca, że pewne ograniczenia są tylko w naszych głowach a upór potrafi sprawić, że stracimy mnóstwo cennego czasu. Rodzice Amelii nie mieli czasu dla jedynej córki ponieważ ważniejsze było wciąż prowadzenie firmy. Ciężko patrzeć na taką toksyczną rodzinne, gdzie dziecko jedynie przeszkadza.

Kontynuacja "wieczór taki jak ten". Bardzo lekka, otulająca ciepełkiem książka, którą z przyjemnością się czyta.

Książka bardzo lekka, przyjemnie się czytało. Jedyny minus to w mojej ocenie bohaterowie książki zaczęli mnie irytować swoim dziecinnym jak na swój wiek zachowaniem.

Uwielbiam takie książki, gdzie tak wyraźnie czuje się klimat wsi. Wychowałam się w mieście, ale mimo tego bliżej mi do wiejskiego klimatu i kocham lato na wsi, z jego kolorami i zapachami. A tu mieliśmy to wszystko: przepiękne i kolorowe widoki, zapach polnych kwiatów i aromat kawy pitej o wschodzie słońca.

Video

Video