Ostatni dyżur

Karin Wahlberg Wydawnictwo: Edipresse, Świat Książki Cykl: Claes Claesson (tom 1) Seria: Mistrzynie Kryminału Obyczajowego kryminał, sensacja, thriller
Sista jouren
2018-04-30
Wojciech Łygaś
Mistrzynie Kryminału Obyczajowego
morderstwo romans

Na okładce tej książki widnieje przyciągający wzrok napis „Bestsellerowa seria szwedzkich kryminałów. 1,5 miliona sprzedanych egzemplarzy”. Hmm.. Po takim „wejściu” oczekiwałam czegoś extra i niestety tego nie dostałam.

Pomysł na książkę był dobry, ale został przedstawiony w mało porywający sposób. Akcja jest momentami bardzo niespójna i oderwana od rzeczywistości. Zaletę...

Próbowałam wysłuchać... po prawie 4 godzinach poddałam się.

Skala oceny "mówi" sama za siebie. Nie wiem kto zdecydował się wydać tę książkę, chyba jej nie czytał. Brak akcji, brak wyrazistych postaci, historia nijaka, grafomaństwo na poziomie "50 twarzy Greya".

Bardzo przeciętna, raczej nie będę kontynuowała serii.

'' Życie nie może być aż tak poukładane i słodkie, musi w nim trochę iskrzyć ''

O rety, co to właściwie było ? Bo na pewno nie był to ani kryminał , ani tym bardziej thriller. Co najwyżej miałka książka obyczajowa ze słabym wątkiem kryminalnym w tle. Niektórym pisarzom i powieściom służy wymieszanie gatunków. Niestety pani Wahlberg nie zrobiła tego w sposób który by mi...

Nie dało sie tego słuchać po prostu - słabe, infantylne i raczej nie kryminał

Słaby średniak. Na pewno nie wrócę do niej. Nieciekawie rozwijająca się akcja i ogólnie przewidywalna książka.

Oto moje pierwsze spotkanie z twórczością skandynawskiej autorki. Jej książki zajmowały wysokie miejsca na listach bestsellerów. Na początek przygody z poznawaniem stylu nowej pisarki, sięgnęłam po jej debiut literacki. Zapraszam Was, do poczytania o tym, jak owe pierwsze spotkanie...

1964

Krótko i na temat:

In plus:
+ Książka nawiązująca do środowiska lekarskiego ze sporym nagromadzeniem terminów medycznych, ale z rozsądkiem aby czytelnika nie zanudzić.

In minus:
- Bohaterowie nawet drugo i trzecioplanowi mają jakieś swoje życia i przemyślenia, pytanie brzmi PO CO, skoro nie ma to najmniejszego związku z fabułą.
- Mało dialogów
- Bardziej obyczajówka...

Spodziewałam się thrillera medycznego i go nie dostałam. Z tego powodu jestem trochę zawiedziona, ale - mimo wszystko - uważam, że Ostatni dyżur to naprawdę świetna lektura, szczególnie dla miłośników obyczajówek (sic!). Ponieważ to pierwsza część serii, jestem w stanie wyobrazić sobie nakręcony na tej podstawie serial kryminalno-medyczno-obyczajowy.

Fabuła jest prosta. W...

• 2014