Róża i cierń

Michael James Sullivan Wydawnictwo: Mag Cykl: Kroniki Riyrii (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
The Rose and the Thorn
Data 1. wydania:
2013-09-17
Mag
The Rose and the Thorn
Kroniki Riyrii (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
2018-08-01

Zdecydowanie lepsza i ciekawsza część. Akcja rozkręca się i w wyniku mamy fajny finał. Nie podoba mi się tylko wprowadzenie postaci króla. Zabrał zdecydowanie za dużo czasu a wniósł tak niewiele. Inne wątki natomiast są napisane bardzo ciekawie, aż chce się czytać kolejną część.

Kolejny prequel głównej historii, poznajemy tutaj bliżej Hilfreda oraz ród Pickeringów, który jest moim ulubionym z serii. Polecam.

Ciekawa i wciągająca książka, z otwartym zakończeniem. Czekam na dalszy ciąg.
Postacie zarysowane fajnie, lecz mniej jest o nich niż w pierwszej części. Główni bohaterowie zeszli jakby na drugi plan, lecz nowi są bardzo barwnie i fajnie opisani. Polecam.

Prawdziwe oblicze Royce,a Melbournea

Stanowczo lepsze niż 1 tom, o wiele więcej akcji, intrygi, postaci. Wszystko jest zbudowane tak, że chociaż się domyślasz, nie do końca jesteś pewny, co jest prawdą i jak się ta przygoda skończy. Co prawda można by było troszkę więcej zrobić, rozbudować ale w takiej krótkiej formie było naprawdę nieźle.

Lekka i przyjemna taka powinna być książka fantasy ta książka spełnia te kryteria w 100%.

Drugi tom utrzymamy na podobnym poziomie
Dalej poznajemy losy naszych bohaterów i to jest tym, co mnie trzyma.
Ale, jak na mój gust,to za dużo przemyśleń i analiz naszych przyjaciół, które dodatkowo powtarzają się.
Niektóre akcje są tak pięknie opisane z detalami ; ale bardzo często odnoszę wrażenie "brakujących stron". Jakby ktoś faktycznie wyrwał sporo kartek w...

Po świetnej części I sięgnęłam po kolejny tom przygody z Hadrianem i Roycem. Mija kilka miesięcy od kiedy nasi bohaterowie trafili pod skrzydła Gwen. Teraz wracają, bo tym razem Gwen potrzebuje ich pomocy. Generalnie książka jest dobra, ale... czuję się rozczarowana. Czegoś mi zabrakło, coś nie zagrało, po prostu tym razem to nie było to. Może miałam za duże oczekiwania?...

"Piękna i bestia"

Royce Melborn, złodziej i morderca, próbuje, ale nie potrafi zapomnieć o Gwen DeLancy, która przed ponad rokiem uratowała życie jemu i jego towarzyszowi. Postanawia w końcu wrócić do Medford, w którym przebywa kobieta, żeby się z nią ponownie spotkać. Ale na miejscu dowiaduje się, że Gwen nie chce się z nim widzieć. Zaskoczony Royce odchodzi, ale nie daje...

Po "Wieży koronnej" postanowiłam iść za ciosem i od razu wziąć się za "Różę i cierń", która, moim zdaniem, jest znacznie lepsza od pierwszej części tego cyklu.

Jasne, "Wieża koronna" rozbudziła moje zainteresowanie pisarzem oraz jego twórczością, ale bardzo spodobały mi się zmiany jakie zaszły w naszych bohaterach.

Fabuła drugiego tomu rozgrywa się rok po wydarzeniach z...

Dyskusje

• 2019
  • 2018
  • Fantastyka
  • Fantasy
  • Przeczytane w 2019

Dodaj cytat z książki Róża i cierń