Między wódką a zakąską

Okładka książki Między wódką a zakąską
Aleksander BaronŁukasz Klesyk Wydawnictwo: Pascal kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Pascal
2017-12-07
2017-12-07
kulinaria alkohol kuchnia polska Polska zwyczaje

Okładka książki Oko Ryby. Impresje z Półwyspu Helskiego Łukasz Klesyk, praca zbiorowa
Ocena 9,0
Oko Ryby. Impr... Łukasz Klesyk, prac...

książka ładnie wydana, ładne ilustracje. Ale przepisy zbyt wyszukane. W zasadzie praktycznie do stania na półce

Na półkach: , , , ,

Odradzam stanowczo. Chyba że ktoś wyczuwa - jak autorzy - w zwykłej wódzie aromaty kogla-mogla (z samych żółtek!), wiśnie zgniecione na ściętym przed chwilą dębie, ziemniaczane kwiaty i liście, kakao na mleku z pianką czy sklep sportowy z PRLu. Chapeau bas. Mnie na szczęście natura pożałowała tak wykształconego nosa czy podniebienia. Może to i lepiej.
Jako zakąski rzeczy,...

Zupełne farmazony w bardzo ładnym wydaniu. Przepisy na zakąski albo "wymyślate" do absurdu, albo zbyt proste (maliny z pieprzem, lol) ale w obu przypadkach nie wydają się nadawać do użycia w praktyce.

Foodpairing do wódki czyli czym zakąsić polskie wódki. Idea bardzo mi się spodobała (oraz Mikołajowi, który mi kupił). Niestety uważam za kpinę z czytelników, tej nie taniej książki propozycje:
- maliny z pieprzem (nic więcej sic!)
- kości szpikowe
- ryby z Łotwy i Estonii
- kiełbasa zakupiona u konkretnego sprzedawcy (reklama)
i wiele innych dziwnych pomysłów.

Liczyłem na...

• Chcę w prezencie
  • Kulinarne przygody...🍕🍉🍟🍤🥝🍖🍩🍰😋
  • Muszę mieć!
  • Na półce
  • Kulinaria
  • Alkohole i drinki
  • A.D. 2020

Dodaj cytat z książki Między wódką a zakąską