Horimiya 11

2017-12-14
2017-12-14
romans komedia szkolne życie

Okładka książki Horimiya 16 Hagiwara Daisuke, HERO
Horimiya 16 Hagiwara Daisuke, H...
Okładka książki Horimiya 15 Hagiwara Daisuke, HERO
Horimiya 15 Hagiwara Daisuke, H...
Okładka książki Horimiya 14 Hagiwara Daisuke, HERO
Horimiya 14 Hagiwara Daisuke, H...
Okładka książki Horimiya 13 Hagiwara Daisuke, HERO
Horimiya 13 Hagiwara Daisuke, H...

Okładka książki Ona i jej kot Makoto Shinkai, Tsubasa Yamaguchi
Ona i jej kot Makoto Shinkai, Tsu...
Okładka książki Ogród słów Midori Motohashi, Makoto Shinkai
Ogród słów Midori Motohashi, M...
Okładka książki Wilcze dzieci 3 Mamoru Hosoda, Yuu
Wilcze dzieci 3 Mamoru Hosoda, Yuu...

W tym tomie było trochę mało głównej pary, ale za to historie pozostałych bohaterów wszystko wynagrodziły.

PRZYJAŹŃ CZY KOCHANIE

Po dłuższej przerwie wracam do lektury „Horimiyi". Jedenasty tom troszkę czekał zanim zdecydowałem się po niego sięgnąć, ale wreszcie nadeszła jego kolej. Przez ten czas przeczytałem już niejedną serię typu szkolne życie, nie pamiętałem więc za bardzo czym niniejszy cykl się wyróżnia ani o co w tym wszystkim chodzi. Ale wystarczyło kilka chwil by wróciły do mnie te wspomnienia i emocje i znów bawiłem się znakomicie.

Miyamura i reszta chłopaków nocują u przewodniczącego. Szybko jednak pojawiają się pierwsze problemy, bo okazuje się, że dla Sengoku brakuje miejsca. Dzięki temu jednak rodzi się okazja by podejrzeć Miyamurę i przekonać się dlaczego nie chce przebierać się przy innych. Czy koledzy znający jego tajemnicę zdołają powstrzymać przewodniczącego przed odkryciem sekretu chłopaka?
Tymczasem Tooru i Yuki coraz bardziej zbliżają się do siebie. Wykroczyli już poza bycie przyjaciółmi, jednak oficjalnie wciąż ze sobą nie chodzą. To jednak tylko jedna z wielu par, o których opowiada ten tom. Jednocześnie Hori zaczyna być zazdrosna o kolegów Miyamury. Chłopak ma wśród nich większe powodzenie, niż u dziewczyn, a jakby tego było mało jeden z uczniów wykazuje chorą fascynację jego osobą…

Całość recenzji na moim blogu: http://ksiazkarniablog.blogspot.com/2018/05/horimiya-11-hero-daisuke-hagiwara.html

PRZYJAŹŃ CZY KOCHANIE

Szybkimi krokami nadchodzi zima. Hori uświadamia sobie, że nie długo skończy się ostatni semestr trzeciej klasy liceum — co za tym idzie, każdy pójdzie w swoją stronę. Boi się o przyszłość swojego związku. Czy jest ku temu powód? Jakie plany ma Miyamura wobec Hori? Razem z zimą zbliża się Wigilia i Sylwester. Jakie plany będą mieć nasi przyjaciele?

Niedawno dostałam komentarz, że z czasem "HoriMiya" zaczyna być nudna. Osoby, które oczekują niesamowitej akcji i płonącego romansu — serio mogą, po kilku tomach, zacząć się nudzić. Ja jestem wręcz zachwycona komiksem. Podoba mi się to, że historia idzie swoim wolnym tempem, przez co, nie rozstanę się z bohaterami tak szybko. Bo najgorsze to pokochać postacie — czy to z książki, czy z komiksu — i szybko się z nimi pożegnać.

Tym razem, do grupy znajomych dochodzi ktoś nowy. Z jednej strony jest najprzystojniejszym chłopakiem w szkole, z drugiej.. bez swoich soczewek kontaktowych jest ślepy jak kret. Teraz spokojnie można powiedzieć, że w grupie znajomych znajdują się bardzo różni uczniowie. Jedni stawiają na naukę, inni na zabawę. Część z nich to skryci 'byli' samotnicy, inni nie potrafią żyć w cieniu. Za pomocą takiego miszmaszu manga jest jeszcze ciekawsza.

Mam takie wrażenie, że każda postać — nie tylko tytułowi bohaterowie — uczą się rozpoznawać swoje uczucia i z tym żyć. Czasami chodzi o zwykłą ludzką radość a czasami o odrzuceniu przez osobę, którą skrycie się kochało. To, w jaki sposób zostało przedstawione, uważam, że autorki wykonały kawał dobrej roboty.

Historia ukazana w mandze cały czas znajduje się w tym samym uniwersum. Nie znajdziemy tutaj magii, akcji z rodem "Taxi" czy chodzącego zombie.

Czytanie tego komiksu zajęło mi dość dużo czasu, a to z powodu kreski. Jak już dobrze wiecie, zakochałam się w niej. Jest wręcz idealna do takiego komiksu. Świetnie ukazane zostały uczucia i humory bohaterów w tym smutek, radość, złość czy najzwyklejsze łzy.

Polecam z całego serca tę serię. To jedna ze spokojniejszych serii, gdzie pięknie zostały ukazane problemy nastolatków wchodzący w dorosły świat. Pierwsze zakochanie się, samotność, odrzucenie, radość i przyjaźń. Jeżeli właśnie tego poszukuje — ta manga jest dla was. Nie przerażajcie się ilością tomów — ta manga jest tego warta.

Niedawno dostałam...

Dowiadujemy się w tym tomie więcej o bohaterach pobocznych co bardzo mi się podobało.

• Manga
  • Mangi