Trup na plaży i inne sekrety rodzinne

Patronat LC
Aneta Jadowska Wydawnictwo: Sine Qua Non Cykl: Garstka z Ustki (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Sine Qua Non
humor kobieta niebezpieczeństwo powieść kryminalna śledztwo literatura polska wyścig z czasem zabójstwo zagadka kryminalna
Garstka z Ustki (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Trup na falach i trupy w szafie

22 Link do recenzji

Słabiutka historyjka napisana jak powieść dla niezbyt wymagających nastolatek , która chyba miała być kryminałem. Nie do końca wyszło. Szkoda czasu.

To moje pierwsze i udane spotkanie z kryminałami Anety Jadowskiej. Dobra komedia kryminalna, w sam raz na letni urlop. Nie wymagająca, ale też nie infantylna. Miła i zabawna. Tytułowy trup na plaży stanowi tylko przyczynek do wprowadzenia wielu innych, ciekawych wątków obyczajowych. Książkę czyta się szybko i przyjemnie, można ją usytuować pomiędzy Joanną Chmielewską a Olgą...

Dawno już nie czytałam tak przyjemnej książki.
Odkładałam ją na bok już od roku, bo akurat nie miałam za bardzo chęci na kolejny mroczny kryminał. Tak więc możecie sobie wyobrazić moje zdziwienie, kiedy okazało się, że historia z mrokiem nie ma nic wspólnego.!
Rzeczywiście jest to kryminał, ale wersja light. Opowieść jest bardzo ciepła, zabawna i wciągająca. ...

Książka lekka i przyjemna. Czyta się ją błyskawicznie. Rodzina Garstków okazała się sympatyczna i pełna ciepła, choć skrywa przed sobą kilka tajemnic. Akcja rozwija się szybko. Oprócz zagadki kryminalnej dostajemy też komedię i sporo wątków obyczajowych. Pojawiają się też poważniejsze, cięższe tematy, ale potraktowane są lekko i ledwie liźnięte. Zdarzają się drobne...

Plaża z samego rana powinna być rajem dla biegacza.
No i jest o ile o piątej rano na plaży nie znajdzie się trupa.
A zwłoki znajduje niejaka Magda Garstka,która niedawno wróciła do rodzinnej Ustki.W dziewczynie odzywają się policyjne geny i Madzia zaczyna prowadzić własne dochodzenie na temat tego kim były zwłoki zanim się zwłokami stały.
Aneta Jadowska znana jest...

Nie była zła, ale bez rewelacji. To nie rasowy kryminał, a raczej historia z drobnym wątkiem kryminalnym w tle. Do przeczytania między lepszymi tytułami ;).

Na początek garść, a wlaściwie garstka (!) informacji.
To już nie Toruń, czy też mroczny Thorn, a słoneczna Ustka.
Z elementów nadprzyrodzonych to chyba tylko jeden duch.
Autorka - ta sama a jednak inna.
I to mi się podoba, i to doceniam.
Bez spoilerów, więc to tylko mała porcja, by nie napisać znowu garstka (!) informacji o książce.
Jak zwykle bardzo dobrze się czyta,...

Dla Magdy Garstki Ustka jest domem rodzinnym, do którego wraca po długim czasie. Na czele "komitetu powitalnego" staje przypadkowo odnaleziony, tytułowy trup na plaży... Intuicja bohaterki nakazuje jej zabawić się w Sherlocka i rozwiązać sprawę zmarłego mężczyzny. Tymczasem Magda pomaga babci w prowadzeniu pensjonatu, na nowo zacieśnia więzi z rodziną... Mają także miejsce...

Trup na plaży i inne sekrety rodzinne 📖 Aneta Jadowska
Tą książkę kupiłam pod wpływem chwili, parę miesięcy temu, od tego czasu grzecznie czekała na swoją kolej. Teraz sama nie wiem dlaczego tak długo zwlekałam z jej przeczytaniem. Przyznam się bez bicia, że ja wysłuchałam jej dzięki @storytel.pl gdzie cudownie czyta ją Paulina Holtz.
Książka jest świetna, ma klimat, który...

Czytając straciłam calkowicie poczucie czasu. Rozwiazanie zagadki kim był znaleziony trup zastanwawiało mnie od początku. Dodatkowo tajemniczy motyw Babci, sprawił, że byłam jeszcze bardziej ciekawa zakończenia toczącej się historii w Ustce. Uwaźam, że jest to lekka książka, w sam raz na piątkowy wieczór pod kocem, z herbatką.

Dyskusje

1 473