Okładka książki Twój rok z Bullet Bookiem. Jak dzień po dniu kreatywnie zorganizować sobie życie Zennor Compton
Zennor Compton Wydawnictwo: Insignis poradniki
poradniki
The 365 Bullet Guide: How to organize your life creatively, one day at a time
Insignis
2017-11-08
2017-11-08
Katarzyna Dudzik
twój rok z bullet bookiem jak dzień po dniu kreatywnie zorganizować sobie życie zennor compton

W przejrzysty sposób ukazane zostały sposoby i techniki planowania różnych aspektów życia: plan lekcji, plan diety i ćwiczeń, plan wakacji, plan budżetu itd. Idealna książka dla każdego kto potrzebuje jasno spisanych celów na kartce aby je relizować. Poza tekstem (który nie przytłacza swoją ilością) ukazane są również poglądowe tabele, piktogramy czy listy.

Książka zawierająca sporo inspiracji oraz sposobów jak korzystać i rozwijać swój bullet journal. Wiele tego typu informacji można znaleźć również w sieci za darmo (choć mniej usystematyzowane),nie jest to niezbędna pozycja, warto kupić w cenie 15 zł lub niższej.

Pierwsze strony książki wyjaśniają sens całego przedsięwzięcia. Będziemy tworzyć checklisty. W języku angielskim "bullets" to znaczniki. "Każdy symbol oznacza inny rodzaj czynności do zrobienia". Każdego dnia poświęć 6minut na planowanie. Nastepnie zacznij działać "(...) nawet najdłuższa podróż zaczyna się od pierwszego kroku". Używaj stopera, żeby wiedzieć ile czasu zajmują ci poszczególne czynności. Nagradzaj się za rezultaty, ale także za chęć podjęcia zadania (porównaj Tracey Hogg "Najpierw wytresuj kurczaka"). Zacznij od połknięcia żaby, czyli najtrudniejszego zadania (porównaj Brian Tracy "Zarabiaj ile chcesz").

Zebrane z internetu informacje o Bullet Journalu, nieporadnie skompilowane, plus koszmarny layout. Wszystkie informacje, o wiele estetyczniej podane, można znaleźć za darmo. PS Nawet otrzymaną za darmo od wydawnictwa książkę można, a nawet trzeba, zrecenzować uczciwie.

Solidna pozycja książkowa dla osób chcących usprawnić swoją życiową efektywność. Znajdziemy w niej mniej lub bardziej złożone sposoby na wykorzystanie mocy naszych przyzwyczajeń, umysłu oraz tytułowego bullet booka, czyli po prostu notatnika. Za zaletę uważam formę przekazywanych treści - pomysły na organizowanie swojego czasu czy czekających nas zadań są opisywane w krótkiej, treściwej formie. Ułatwia to korzystanie z tej publikacji w formie proponowanej przez Autora - nic nie stoi na przeszkodzie zapoznawać się i stosować po jednej propozycji z książki dziennie. Małe kroki a duża różnica w dłuższej perspektywie. Co ciekawe, znajdziemy w książce również wprawki z kaligrafii liter oraz różnych symboli/infografik. Ta 'zabawa' okazała się dla mnie zaskakująco relaksująca.

Twój rok z Bullet Bookiem to poradnik dla chcących rozpocząć własną przygodę z bullet journalem. Często zdarza się, że na samym początku brakuje nam pomysłów. Nie wiemy, jak zacząć i, chcąc nie chcąc, tracimy zapał. Tak było i w moim przypadku. Poradnik autorstwa Zennora Comptona zdecydowanie te początki ułatwia. W środku znajdziecie spis wskazówek dotyczących tworzenia swojego organizera od podstaw, włączając te elementy, których potrzebujecie – czy jest to lista seriali do obejrzenia, czy produktów spożywczych, których brakuje w Waszej lodówce. Podane są tu pomysły również na sam wygląd. Autor prezentuje różne szablony, które można wykorzystać – od podziału dni po rodzaje znaczników czy elementów dekoracyjnych. Dzięki nim Wasz BuJo nabierze charakteru, a przy okazji prowadzenie go sprawi Wam więcej przyjemności.

Twój rok z Bullet Bookiem i Bullet Book. Bądź pięknie zorganizowana to świetne, niesamowicie przydatne książki dla tych, którzy chcą stworzyć własny bullet journal. Wiele w nich pomysłów, które można wykorzystać oraz takich, które można przekształcić w coś zupełnie swojego. Jeśli nie wiecie, jak zacząć – śmiało po nie sięgajcie. Gwarantuję, że znacznie ułatwią Wam stworzenie BuJo w pełni dostosowanego do Waszych potrzeb.

CAŁOŚĆ: SZUMIABOOKI.BLOGSPOT.COM

„Twój rok z Bullet Bookiem. Jak dzień po dniu kreatywnie zorganizować sobie życie” jest bardziej uzupełnieniem potencjalnego BuJo (lub Bullet Book). Osoby rozpoczynające dopiero swoją przygodę z prowadzeniem swojego dziennika i chcące bardziej się zorganizować, z pewnością mogą po ten poradnik sięgnąć. Dlaczego?

Zennor Compton we współpracy z Marcią Mihotich (odpowiedzialna za projekt graficzny i ilustracje) stworzyli przejrzysty poradnik oferujący pomoc w wyborze odpowiedniego materiału, sprzętu. Mieści on w sobie wiele propozycji i sposobów narysowania od podstaw poszczególnych tabel zawierających dane z miesiąca czy roku. Krok po kroku potencjalny czytelnik może nauczyć się rysować znaczniki, stosować nowe czcionki, a do tego poradnik ten jest urozmaicony tematycznie – jeśli w jego posiadaniu znajduje się na przykład ktoś, kto para się sportem lub prowadzi zdrowy tryb życia, znajdzie w tej pozycji parę opcji dla siebie (tygodniowy jadłospis, koło aktywności fizycznej).

Zennor Compton we współpracy z Marcią Mihotich...

Pełna recenzja: https://zaczytanad.blogspot.com/2017/12/jak-byc-zorganizowanym-z-bullet-bookiem.html

Rok szkolny zaczął się już bardzo dawno. Do tego czasu zdążyłam się już zorganizować. Wiem, kiedy mogę sobie pozwolić na przyjemności, kiedy muszę zająć się nauką, a kiedy jest czas na grę na instrumencie. Przyznam, że na początku września ciągle jeszcze czułam, jakby nadal trwały wakacje. Na szczęście w porę dotarły do mnie te książki, o których dzisiaj trochę opowiem. Jeśli masz problemy z zorganizowaniem swojego czasu, albo chcesz poznać ciekawe metody planowania dnia - ten post jest właśnie dla Ciebie!
Jeżeli szukasz pewnego rodzaju "poradnika", który jest już przygotowany do użytkowania i zapisywania w nim notatek, ważnych wydarzeń czy Twoich myśli - "Bullet Book" jest dla Ciebie idealny! Ja go pokochałam i wiem, że nie rozstanę się z nim jeszcze przez długi czas, bo to właśnie ta książka pomogła mi się "ogarnąć" na początku nowego roku szkolnego. W "Bullet Booku" znajdziecie nie tylko miejsce na istotne wydarzenia w nadchodzącym czasie, ale także sporo motywujących tekstów i ćwiczeń, które pomagają zrozumieć samego siebie, poznać się lepiej.
Na fotografii wyżej możecie zobaczyć jedno z wypełnionych przeze mnie ćwiczeń. Koło równowagi ma pomóc określić, które rzeczy są dla nas istotne, a które nie są aż tak ważne w naszym życiu.

To zdecydowanie inny rodzaj plannera niż poprzednia propozycja. Różni się jedną zasadniczą sprawą – znajdziecie w nim wiele kreatywnych zagadek, czy graficznych szaleństw w postaci zabaw w kolory, kształty, wzory, tabele, zdobiąc swoje zapiski różnymi szlaczkami, czy ramkami. Plany zawodowe, lista obowiązków domowych, zdrowie, nastrój, także cele i osobiste projekty znajdą tutaj swoje miejsce, ale z pomysłem na ich prowadzenie. Ten planner także świetnie nada się do torebki, można mieć więc go cały czas przy sobie.

Bardzo fajna książka dla osoby początkującej z bujo. Wiele ciekawych pomysłów z których na pewno skorzystam przy tworzeniu już kolejnego mojego bujo.

• Poradniki
  • 2017
  • Przeczytane w 2018
  • 2017
  • Polecane przez bloggerów