Sekrety urody Babuszki. Słowiański elementarz pielęgnacji

Okładka książki Sekrety urody Babuszki. Słowiański elementarz pielęgnacji Susan Campos, Raisa Ruder
Okładka książki Sekrety urody Babuszki. Słowiański elementarz pielęgnacji
Susan CamposRaisa Ruder Wydawnictwo: Znak Literanova zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Babushka's Beauty Secrets: Old World Tips for a Glamorous New You
Znak Literanova
2017-05-08
2017-05-08
Dorota Malina
Dorota Malina kosmetyki piękno natura uroda

„Sekrety urody babuszki” to książka, którą mam na półce od kilku lat. Lubię zaglądać do tej publikacji. To oryginalny poradnik ze słowiańskim klimatem.

Książka pokazuje proste, niedrogie, sprawdzone metody dbania o urodę. Podpowiada jak przygotować naturalne kosmetyki. Można w niej znaleźć mnóstwo porad. Prócz tego: wspomnienia. Wszystko zaś okraszone jest życzliwym, rodzinnym klimatem.

Ta pozycja czytelnicza ma też ładną szatę graficzną. Co najważniejsze: książka zdecydowanie wyróżnia się spośród poradników o podobnej tematyce. Więcej na blogu.

1) niewiarygodna autorka
2) niewiarygodne historie - celebrytki z czerwonych dywanów chodzące akurat do niej po to, aby przed wielkim wydarzeniem nałożyła im ziemniaki na twarz?
3) niewiarygodne przepisy - papaja na Ukrainie w XX wieku?

zawiodłam się.

1) niewiarygodna autorka
3) niewiarygodne przepisy - papaja na Ukrainie w XX wieku?

zawiodłam się.

W książce znajdziemy wiele ciekawych przepisów na naturalne piękno. Co prawda, dla wielu osób interesujących się chociaż w małym stopniu naturalną pielęgnacją, nie będą one nowością to i tak przyjemnie się czyta. Nawet sama zaznaczyłam kilka propozycji :)

Ta książka jest w sumie dowodem na to, że nie potrzeba drogich kremów, masek czy innych specyfików, aby dbać o siebie. Niekoniecznie musimy również wydawać na nie tysiące złotych. Podejrzewam że wielbicielki szybkich kosmetycznych efektów wstawią tą książkę między bajki. Jednak te z Was które lubią naturalną pielęgnację, polubią się z nią.

Bardzo przyjemna lektura, pięknie wydana książka. Mnóstwo praktycznych porad i banalnie prostych przepisów. Autorki przekonują, że warto sięgać po naturalne kosmetyki i szukać naturalnych źródeł skutecznych składników, oszczędzając przy tym pieniądze. Firmy kosmetyczne każą sobie dużo płacić za wyroby napakowane chemią, ze śladową ilością wartościowych składników. Warto czytać etykiety ze składem i częściej włączać do pielęgnacji naturalne kosmetyki.

Książkę kupiłam,zachęcona różnymi recenzjami oraz opiniami znajomych.Na pierwszy rzut oka -piękna,ładna i delikatna zarazem szata graficzna.
I to już duży plus.

''Sekrety urody Babuszki'' mówi nam,że nie trzeba wydawać fortuny na drogie kosmetyki bo wszystko,czego tak naprawdę potrzebujemy mamy w domowej kuchni.:) Książką przede wszystkim uczy,jak można dbać o urodę w naturalny
i cudowny sposób.W książce do wyboru do koloru,wiele rozdziałów,a w każdym
po kilka przepisów na dany problem,z czym aktualnie walczymy,czego potrzebujemy.Domowa odżywka na porost rzęs,problemy ze zmarszczkami i na to też się znajdzie ratunek,problemy skórne czy włosowe (włosomaniaczki w szczególności się ucieszą ;)) Wystarczy odrobina chęci,czasu i zmobilizowania się,by przygotować daną recepture.Książkę gorąco polecam,bo np. dla mnie była strzałem w dziesiątkę.Po prostu must have -to dla tych,które też kochają eksperymentować z domowymi recepturami.Nie ma tutaj żadnej trudności -wszystko jest wytłumaczone w prosty,nieskomplikowany sposób.:)

I to już duży plus.

"Słowiańskie" porady w wydaniu dla Amerykanów.
Spodziewałam się czegoś bardziej "swojskiego" - większej ilość przepisów z jajkami, miodem, jogurtami czy naftą kosmetyczną. Zamiast tego jest sporo owoców, które nie rosną u nas naturalnie (ananas, arbuz, melon,pomarańcze) oraz dodatków takich jak olej migdałowy/kokosowy i witamina E w kapsułkach. Poza tym autorka nie jest zbyt wiarygodna. Z jednej strony opowiada o tym, że dynia była w jej domu rzadko widywanym rarytasem,ale jednocześnie ona i jej mama były fankami papai. Osoba, która ewidentnie robiła sobie operacje plastyczne (wystarczy wygooglować zdjęcia,zaiste "pasjonatka naturalnego piękna",jak sama o sobie napisała w książce) jako sposób na kurze łapki poleca...noszenie dużych okularów przeciwsłonecznych.

"Słowiańskie" porady w wydaniu dla Amerykanów.

Dużo porad i łatwych przepisów na wykorzystanie darów natury. Nawet nie spodziewałam się, jakże współczesne mogą być sposoby naszych babć.

Ogólnie zbiór porad kosmetycznych. W sumie to nic odkrywczego. Raczej każda przeciętna dziewczyna większość tych porad znała z opowiadań mamy lub koleżanki, albo wyczytała w necie.

Aczkolwiek jak zobaczyłam zdjęcie autorki to
po 1. książka oraz osoba, która ją napisała straciła dla mnie wiarygodność
i po 2. śmiem twierdzić, że Pani Raisa chyba już zrezygnowała ze stosowania swoich cennych porad na rzecz bardziej radykalnych sposobów odmładzania - dość popularnych w Hollywood...

Aczkolwiek jak zobaczyłam zdjęcie autorki to
po 1. książka oraz osoba, która ją napisała straciła dla mnie wiarygodność
i po 2. śmiem twierdzić, że Pani Raisa chyba już zrezygnowała ze...

Pewnego pięknego dnia przyszła do mnie tajemnicza przesyłka. Odpakowałam i moim oczom ukazał się przepiękny egzemplarz Sekretów urody babuszki - słowiański elementarz pielęgnacji. Kosmetyki rosyjskie znam i chwalę sobie od dawna, prawdziwy bum na nie był już kilka lat temu, a więc z przyjemnością ją przejrzałam. Jak ją oceniam?

Pierwsze o czym po prostu nie sposób nie wspomnieć to wydanie. Książka jest w miękkiej oprawie jednak jest ona tłoczona w drobniutkie kropeczki. Poradnik ten miło trzyma się w rękach, jest solidnie wykonany. Nie ma w nim żadnych zdjęć, raczej rysunki przywodzące na myśl stary podręcznik do botaniki. Do tego pomarańczowo-brązowa kolorystka i mamy przepis na bardzo klimatyczną książkę.

Raisa Ruder mieszka obecnie w Kalifornii jednak pochodzi z Ukrainy. To tam razem ze swoją babcią wypróbowywała przepisy na kosmetyki z naturalnych składników, takich, które każdy z nas może odnaleźć w swojej kuchni. To z pewnością gratka dla wszystkich tych, którzy choć raz w życiu szukali maseczek z domowych składników. Ja robiłam to wiele razy, miałam nawet pomysł na stworzenie własnego segregatora z przepisami i pomysłami. Tutaj mam wszystko w jednym miejscu, dokładnie wytłumaczone i ciekawie napisane. Raisa Ruder z powodzeniem stosuje te wszystkie przepisy w swoim salonie, w Kalifornii, gdzie klientki są raczej wybredne. Obecnie wszędzie otacza nas chemia, a więc może niepotrzebnie truć się jeszcze kosmetykami, które są nią naszpikowane? Ja sama odeszłam od znanych marek kosmetyków po uczuleniu na lakier hybrydowe gdzie prawie pozbyłam się paznokci. Wróciłam do dokładnego czytania i analizowania składów. Ta książka tylko przypomniała mi jak lubię tworzyć wszystko sama i nakierowała na temat pracy licencjackiej. Będą to naturalne wyciągi z roślin.

Raisa Ruder pogrupowała swoje przepisy na kosmetyki nie tylko ze względu na obszar, na który je stosujemy czy problem, który nas dotyka, ale też ze względu na rodzaj dnia, na który chcemy wyglądać szczególnie. Znajdziemy tu więc maseczki na randkę czy ważne spotkanie. To co podoba mi się w tych przepisach to fakt, że wykona je nawet kompletny laik. Nie tworzymy samodzielnie kremów, do wykonania specyfiku najczęściej potrzebny jest nam blender i jakieś naczynie. Nasze składniki to jajka, owoce, warzywa, mleko. Wszystko to czego używamy praktycznie każdego dnia. Do tego autorka przekonuje nas do urządzania sobie od czasu do czasu domowego spa. Okazuje się, że możemy nie tylko wykonać je w swoim domu, ale też użyć własnoręcznie zrobionych kosmetyków. Satysfakcja podwójna.

Czy polecam? Jeśli masz problemy z cerą, a drogeryjne specyfiki już nie działają, a może po prostu nie chcesz używać tej całej chemii na swoim ciele lub po prostu interesujesz się naturalnymi kosmetykami warto po nią sięgnąć. Pozaznaczać ciekawe przepisy i stosować. Autorka podkreśla, że czerpanie z natury musi być regularne i dość częste. To sposób może nie na natychmiastową poprawę wyglądu, ale na taką, która jest długotrwała. We mnie ta książka obudziła pasję do samodzielnego tworzenia kosmetyków i być może w przyszłości napiszę wam coś więcej o tym co właśnie stosuję.

Pierwsze o czym po prostu nie sposób nie...

• Poradniki
  • Poradniki