Zachód słońca w Central Parku

Okładka książki Zachód słońca w Central Parku
Sarah Morgan Wydawnictwo: HarperCollins Polska Cykl: Pozdrowienia z Nowego Jorku (tom 2) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Pozdrowienia z Nowego Jorku (tom 2)
Sunset in Central Park
HarperCollins Polska
2017-08-16
2017-08-16
Elżbieta Regulska-Chlebowska
przyjaźń miłość romans zaufanie sekrety szczęście emocje

Książka ciekawa i wciągająca, chociaż dużo bardziej urzekła mnie 1 i 3 część :)

Książka ciekawa i wciągająca, chociaż dużo bardziej urzekła mnie 1 i 3 część :)

Na półkach: , , , , , , , , , ,

Lekka, przyjemna lektura o problemach z uczuciami. Z happy endem.

Lekka, przyjemna lektura o problemach z uczuciami. Z happy endem.

Bardzo fajna, za szybko sie konczy. Pierwsza część podobala mi sie bardziej, ale historia Frankie była również na wysokim poziomie.

Kilka dni temu, dokładnie na tej stronie, twierdziłam, że raczej nie sięgnę po kolejną książkę tej autorki, gdyż jej opowiadania mnie mdlą. Taaak. Szybko moje twierdzenie zostało obalone, bo na kolejny dzień miałam już tą pozycję w łapkach. Ahh ta moja potrzeba czytania miłych i przyjemnych romansików.
Co do książki... Dopiero teraz, po przeczytaniu tej części spostrzegłam, że autorka wcale nie jest najgorsza w kreowaniu postaci. Choć ich psychika nie jest szczególnie zwiła, to dość łatwo ich polubić za wszystko, a konkretnie za nich samych. Każda z postaci jest inna, wręcz każda jest intensywnie wyostrzona, ale w tym wypadku jest to na plus, bo postacie się nie zlewają. Fabuła oczywiście nie jest wysublimowana, ale akurat tym razem nie ponowiła tej mdlącej atmosfery, którą mogliśmy znaleźć w Bezsenności na Manhattanie, a nawet powiem, że mi się podobała. Co prawda nie zmienia to faktu, że jest to książka na raz, ale możecie mi uwierzyć, że będzie to bardzo miły i przyjemny raz.

Co do książki... Dopiero teraz, po przeczytaniu tej części...

I nawet Frankie potrafi otworzyć się na miłość.. ;)

I nawet Frankie potrafi otworzyć się na miłość.. ;)

Po raz kolejny historii Sarah Morgan powiem „tak”. Lekka, miła i przyjemna. Bardzo spokojnie tocząca się opowieść o dwójce przyjaciół, którzy zdają sobie sprawę ze wzajemnego przyciągania, ale albo walczą z tym, albo starają się je bagatelizować. Do czasu, kiedy jedno z nich postanawia zachować się inaczej.
Tak, kończy się wielką miłością, miłością co do której nikt nie ma wątpliwości, a czytelnik jest przekonany, że wiele, wiele lat później Frankie będzie tak samo mocno kochała Matta jak on ją. Ale czy nie o to właśnie chodzi w takich historiach?
Jeśli poszukujemy historii przyjemnej, ciepłej, z grupą dobranych przyjaciół, z radością bycia ze sobą, z nadzieją na przyszłość, z poszanowaniem drugiego człowieka, to wiele z tych elementów znajdzie się w Zachodzie słońca w Central Parku. Resztę znajdziemy w pierwszej lub trzeciej części Pozdrowień z Nowego Jorku.
Znakomita dla doładowania baterii wyczerpanych po zimie.
Polecam.

Tak, kończy się wielką miłością, miłością co do której nikt nie ma...

Ostatnio dorwałam pierwszą część i po przeczytaniu postanowiłam że przypomnę sobie całą trylogię. Bezapelacyjnie to moja ulubiona część. Jeśli chodzi o Matta to jest on przykładem faceta z marzeń , przy którym książe z bajki nie ma najmniejszych szans. Ta historia daje nadzieję że nawet najbardziej pokręcone relacje da się na prostować, pokazuje nam jak nasze dzieciństwo to co przeżyliśmy wpływa na teraźniejszość i na to kim jesteśmy.

Przyjemna, pełna umoralniających prawd. Miejscami cukierkowa. Frankie jest moją ulubioną bohaterką z trójcy. Czyta się szybko, fabuła schematyczna i przewidywalna, ale przyjemna.

Druga część serii. Opowiada o losach drugiej z trzech przyjaciółek. Fajna historia, dobrze się czyta.

Książka bardzo przyjemna jedyny minus to, że z takimi traumami jakie miała główna bohaterka, należy szukać pomocy u specjalistów. A nawet nikt jej tego nie zaproponował...